Täältä löydät ammattiin valmistuneet

 

Ammattiopisto Tavastia

 
Kulttuuriala
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto
 
Tuotteen suunnittelun ja valmistuksen koulutusohjelma, lasiala, artesaani: Erving Johanna Kristiina, Laihia (valm.5.3.13), Rikkilä Aapo Juhani, Tampere.
 
Tuotteen suunnittelun ja valmistuksen koulutusohjelma, tekstiiliala, artesaani: Arvola Helmi Eliisa, Hämeenlinna, Dinsdale Holly Emilia, Nurmijärvi, Forsström Linda Mikaela, Hämeenlinna, Kaustara Laura Hanneli, Järvenpää, Kokkonen Tiia Maria, Hämeenlinna (valm. 15.2.13), Nummela Sanna Pauliina, Hämeenlinna, Nurmi Sanna-Maaria, Vantaa, Rydenfelt Henna Maarit, Hämeenlinna, Syrjälä Anni Kaisa Päivikki (valm. 31.1.13), Vuori Jenni Maria, Hattula.
 
Tuotteen suunnittelun ja valmistuksen koulutusohjelma, vaatetusala, artesaani: Blom Roosa Elina, Lempäälä, Hämynen Petra Maria, Kuopio (+ YO), Romström Krista Hannele, Hämeenlinna, Saarinen Maria Helena, Tampere.
 
Luonnontieteiden ala
Tietojenkäsittelyn perustutkinto
 
Ohjelmistotuotannon koulutusohjelma, datanomi: Hakkarainen Miklas Kristian, Hämeenlinna, Karonen Suvi Tuuli, Hämeenlinna, Korholin Joni Christian, Hattula, Mäenpää Santeri Toni Ensio, Loppi (+ YO), Pulkkinen Anssi Tapio, Hattula, Rulamo Miikka Johannes, Hattula.
 
Matkailu-, ravitsemis- ja talousala
Hotelli- ja ravintola-alan perustutkinto
 
Ravintolan ruokatuotannon koulutusohjelma, ravintolakokki: Akalin Ilhan Jami, Hämeenlinna, Laakso Jenny Marika, Riihimäki, Soulanto Marisa Natalia, Hämeenlinna.
 
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
 
Asiakaspalvelun koulutusohjelma, tarjoilija: Ehrukainen Noora Julia, Hämeenlinna, Hakkola Henna-Maaria, Hämeenlinna, Hirvonen Miia Marika, Hämeenlinna, Ilkka Tomi Heikki Oskari, Hämeenlinna, Kivelä Cesilia Smaragdi, Hämeenlinna, Laihanen Miina Tuulia, Hämeenlinna, Liukkonen Taru Jasmin, Hämeenlinna, Ottman Tina Emma Eveliina, Hämeenlinna.
 
Kokin koulutusohjelma, kokki: Aulio Inkeri, Janakkala (+ YO), Ekholm Meri Sofia, Hämeenlinna, Forsström Eeva Helena, Janakkala (+ YO), Haapanen Henri Aleksi, Hämeenlinna, Heikkilä Tomi Tuomas, Hattula, Heino Iines Maria Mimosa, Hämeenlinna (+ YO), Heinonen Elias Mikael, Hämeenlinna, Huhtala Heidi Katariina, Janakkala, Huvinen Johanna Tuulia, Hämeenlinna, Ijäs Janne Johannes, Hämeenlinna, Jussila Anniina Milla Marjatta, Padasjoki, Juvonen Milla Kristiina, Hämeenlinna, Kaukola Laura Ulla Maria, Hämeenlinna, Kela Riikka Mirja Maaria, Hämeenlinna, Kemppainen Sanni Karoliina, Janakkala, Kilpeläinen Julia Karoliina, Janakkala, Koivula Tatu Heikki Mikael, Hämeenlinna, Koivuniemi Benjamin Onni Viljami, Hämeenlinna, Korvakangas Juho Jasse, Hämeenlinna, Kärhä Kristiina Marjatta, Padasjoki (+ YO), Latva-Pirilä Saana Elena, Janakkala, Lindfors Viivi Anna-Maria, Nurmijärvi, Listenmaa Masi Artturi, Hämeenlinna, Makkonen Jenni Katri Inkeri, Hämeenlinna, Malinen Teemu Juhani, Janakkala, Nikkanen Noora Emilia, Hämeenlinna, Nurminen Marika Mervi Ilona, Hämeenlinna, Palm Laura Annikki, Hämeenlinna, Pereda Chicchón Erick Edgardo, Janakkala, Poropudas Myy Kaisla Lusina, Hämeenlinna, Saarinen Tomi Kristian, Hämeenlinna, Sipilä Aleksi Marco Mikael, Pälkäne, Suuriniemi Julia Ida Katriina, Hämeenlinna, Syrjänen Helinä Anniina, Janakkala, Todt Milla Maria, Hämeenlinna, Toivonen Jenna Maaria, Janakkala, Vuolle Samu Tapani, Hämeenlinna, Välkkynen Jenni Elisa Kaarina, Janakkala, Väntsi Roosa Helena, Janakkala.
 
Matkailualan perustutkinto
 
Matkailupalvelujen koulutusohjelma, matkailupalvelujen tuottaja: Ahlgren Nea Emilia, Valkeakoski, Ailio Sonja Annika, Hämeenlinna, Hämäläinen Laura Emilia, Janakkala, Patrakka Rosa-Maria Katariina, Hämeenlinna (+ YO), Peura Annika Petra Inkeri, Nurmijärvi, Sarvari Helena, Hämeenlinna, Säijälä Sanna Kristiina, Nurmijärvi, Vanne Vilma Karoliina, Hämeenlinna, Wiberg Jannike Elina Emilia, Hämeenlinna (+ YO).
 
Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala
Hiusalan perustutkinto
 
Parturi-kampaajan koulutusohjelma, parturi-kampaaja: Forss Juulia Jasmina, Janakkala, Hampunen Noora Susanna, Hämeenlinna (valm. 19.4.2013), Huttu Oona Serafiina, Janakkala, Kallio Alise Kristiina, Hämeenlinna, Kauranen Krista Sofia, Janakkala, Keinänen Titta Tuulikki, Hämeenlinna, Koskinen Jenna Pauliina, Akaa (valm. 22.2.2013), Laurinmäki Iida Linnea, Kannus, Myllyperkiö Mirva Elisa, Hämeenlinna (valm. 22.2.2013), Närvänen Heini Marianne, Hämeenlinna (+ YO), Puumalainen Minna Marianne, Hämeenlinna, Reiman Tiia Taru Tuulikki, Jokioinen, Saarinen Nea Aurora, Hämeenlinna, Sihvonen Oona Emilia, Hämeenlinna, Toivonen Neea Eliina, Forssa, Uusikivi Ronja Anna Lyydia, Hämeenlinna (+ YO), Virtanen Jutta Anniina, Hämeenlinna, Yli-Leskijärvi Sofia Sylvia, Hämeenlinna.
 
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
 
Ensihoidon koulutusohjelma, lähihoitaja: Alajoutsijärvi Reetta Katariina, Vihti, Heinonen Jukka Timo Valtteri, Hattula, Kangas Mira Marjo Susanna, Valkeakoski, Kettunen Heidi Annika, Hämeenlinna (+ YO), Kirjavainen Ella Pinja Emilia, Riihimäki, Komulainen Jenna Kristiina Helena, Riihimäki, Mansikkaharju Johanna Karoliina, Hämeenlinna, Tapaninaho Sanna Emilia, Hämeenlinna, Toivari Antti Hermanni, Hämeenlinna, Utter Tanja Juulia Kristiina, Hämeenlinna, Vesanto Suvi Maria Kristiina, Riihimäki, Vironmäki Emmi Katariina, Hämeenlinna, Virtanen Vesa-Matti Kalervo, Riihimäki, Vuori Pauliina Ida, Valkeakoski.
 
Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen koulutusohjelma, lähihoitaja
Forsman Petra Sara Susanna, Hämeenlinna, Haapanen Ronja Maria, Hattula, Huttunen Mija-Linetta Hannele, Hämeenlinna, Järvinen Essi Karoliina, Hattula (+ YO), Kantola Henna Tuulikki, Hämeenlinna, Korpela Jutta Marionilla, Hämeenlinna (+ YO), Kuusinen Jani Henry Tapani, Janakkala, Loponen Pauliina Marjukka, Hämeenlinna, Lumivuokko Mirtta Vilhelmiina, Loppi, Luoti Sanna Johanna Silvia, Hämeenlinna, Luukkanen Ilona Pauliina, Akaa (+ YO), Maijala Tatu Oskari, Hämeenlinna, Pyykkönen Ella Sofia, Hämeenlinna, Ristanen Laura Johanna, Hämeenlinna, Salomaa Johanna Arma Eveliina, Hämeenlinna (+ YO), Sinkkonen Salla Katariina, Hattula, Sippola Sara Sofia, Hattula, Thomenius Taru Tarleena, Janakkala, Uusitie Vera Alice, Hausjärvi, Viitanen Noora Susanna, Hattula, Viljanen Julia Ellen, Hattula.
 
Mielenterveys- ja päihdetyön koulutusohjelma, lähihoitaja:
Immonen Marjo Karoliina, Hämeenlinna (+ YO), Jokela Noora Sini Jasmin, Hämeenlinna, Meriläinen Outi Marjatta, Hämeenlinna, Mikkonen Eetu Tapio, Hämeenlinna, Rantanen Janita Josefiina, Akaa, Ylärakkola Assi Mariia, Valkeakoski (+ YO).
 
Sairaanhoidon ja huolenpidon koulutusohjelma, lähihoitaja:
Arola Karoliina Jasmiina, Janakkala, Flinck Katariina Charlotta, Valkeakoski, Hanninen Carita Marianne, Janakkala, Herrala Heidi Katriina, Hämeenlinna, Hirvihuhta Stina Pauliina, Hämeenlinna, Huhtamäki Marika Susanne, Hämeenlinna, Jafari Asisa, Hämeenlinna, Jalli Anna Marjatta, Hämeenlinna, Kokko Kaisa Kaarina, Tampere, Koskinen Heidi Maria, Janakkala, Kytömäki Nea Tuuli Sofia, Hämeenlinna, Käkönen Anniina Katri Maria, Janakkala, Lakanen Miia-Riikka Emilia, Lempäälä, Lehmonen Linda Aliisa Karoliina, Hämeenlinna (+ YO), Lempinen Sannamari Karoliina, Valkeakoski (+ YO), Maula Sofia Sarasvati, Hämeenlinna  (+ YO), Mukundji Ketsia, Hämeenlinna, Nikkanen Anu Kaisa Anniina, Valkeakoski, Nurmi Roosa Katariina, Hämeenlinna, Piiroinen Suvi Kukka, Janakkala, Rytkönen Elisa Marianne, Hämeenlinna, Saarenkanta Mira Amanda, Hattula, Turtiainen Miisa Helena, Janakkala, Tyrylä Mona-Katrin, Hämeenlinna, Virtanen Laura Karoliina, Hämeenlinna, Virtanen Riika Eveliina, Hämeenlinna, Vuori Jasmina Emmi Julia, Janakkala, Ylänne Heidi Maria, Hämeenlinna.
 
Vammaistyön koulutusohjelma, lähihoitaja:
Honkanen Laura Hannele, Hämeenlinna, Kallio Marja Kristiina, Hämeenlinna, Kuukasjärvi Janita Karoliina, Hämeenlinna, Lahtinen Sini Maria, Hämeenlinna, Mäkitammi Saana Henrietta, Janakkala, Nieminen Kati Erika Johanna, Hattula, Pitkänen Eerika Josefiina, Hämeenlinna, Riikonen Eevi Kristiina, Hämeenlinna, Saarinen Marjut Hannele, Hämeenlinna, Tonteri Laura Marianne, Forssa, Turunen Jonna Katariina, Lahti, Uusimäki Heta Eveliina, Janakkala, Vasankari Emilia Maria Katariina, Hämeenlinna.
 
Vanhustyön koulutusohjelma, lähihoitaja
Gonzalez-Lehtimäki Jioconda Miguelina, Janakkala, Järvi Jenna Maria, Valkeakoski, Nieminen Pia-Riina Emilia, Riihimäki.
 
Tekniikan ja liikenteen ala
Autoalan perustutkinto
 
Autokorinkorjauksen koulutusohjelma, autokorinkorjaaja: Al-Dowein Muntather Abbas Fakher, Janakkala, Keino Emma Laura Sofia, Hämeenlinna, Raunisto Heidi Leena Irene, Hämeenlinna.
 
Autotekniikan koulutusohjelma, ajoneuvoasentaja: Aallonen Markus Ilmari, Hämeenlinna, Aaltonen Sauli Johannes, Hämeenlinna, Aintila Kati Sanna Katariina, Janakkala, Alen Mika Kristian, Pälkäne, Anttila Atte Eemeli, Hämeenlinna, Anttila Milana Marianne, Hämeenlinna, Glad Janne Antti Olavi, Janakkala, Hakala Rasmus Henrik, Hämeenlinna, Heinonen Mikko Santeri, Hattula, Ihamäki Joonas Juhani, Janakkala, Ikäläinen Saija Johanna, Kerava, Koljonen Janne Mikael, Hämeenlinna, Laine Janne Kristian, Janakkala, Liukkala Otto Aleksi, Hämeenlinna, Munne Joonas Erkki Tapio, Hämeenlinna, Nuotio Henrik Jussi Petteri, Hämeenlinna, Salminen Tuukka, Hämeenlinna, Salonen Mauri Johannes, Hämeenlinna, Sievänen Jere Aku Kristian, Hämeenlinna, Suolahti Lydia Karoliina, Janakkala, Venäläinen Jani Kristian, Hämeenlinna, Vesamäki Tuukka Santeri, Janakkala, Vieru Jaan, Hämeenlinna, Virtanen Aleksi Ville Valtteri, Hämeenlinna, Väisänen Eetu Vilppi Santeri, Hattula, Väänänen Tuisku Topias, Hattula.
 
Elintarvikealan perustutkinto
 
Leipomoalan koulutusohjelma, leipuri-kondiittori: Heinonen Iina Kaarina, Nurmijärvi, Hynnä Mira, Hattula, Hyytiäinen Maija Elisa Isabella, Hausjärvi, Kilpinen Waewdao, Janakkala, Koskiranta Selja Amanda, Kouvola, Kuljuntausta Jeanette Mira Orvokki, Hämeenlinna, Kuusinen Laura Kaarina, Janakkala, Launiala Miia Elisa, Hämeenlinna, Lundén Tanja Katariina, Loppi, Mantila Jessica Marianne, Hämeenlinna (+ YO), Mattila Henna Marja Elina, Hausjärvi, Rinne Nina-Anette Marissa, Hämeenlinna, Simelius Katariina Maria Vilhelmiina, Tammela, Suomalainen Heidi Marjaana, Hattula, Vuorinen Noora Sofia, Hämeenlinna.
 
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto
 
Kiinteistönhoidon koulutusohjelma, kiinteistönhoitaja: Haanpää Sakari Hannu Viljami, Hattula (valm.19.4.2013), Kononow Teemu Henry Mikael, Hämeenlinna (valm.19.4.2013), Laine Olli Elmeri, Hämeenlinna (valm.19.4.2013), Mahmood Ali Sabri Mahmood,  Hämeenlinna (valm.19.4.2013), Munyandamutsa Vital, Hämeenlinna (valm.19.4.2013), Papunen Boris Pentti Tapani, Hämeenlinna (valm.19.4.2013), Saarinen Jussi Petteri, Hämeenlinna (valm.19.4.2013), Sainio Lasse Juhani, Hämeenlinna (valm.19.4.2013), Stolt Toni Petri Tapio, Hämeenlinna (valm.19.4.2013), Virkki Väinö Edward, Hämeenlinna.
 
Kone- ja metallialan perustutkinto
 
Valmistustekniikan koulutusohjelma, koneistaja: Echkart Martin Ricardo, Hämeenlinna, Engelberg Toni Kristian, Hämeenlinna, Jaatinen Jukka-Pekka, Janakkala, Kallio Kim Kristian, Hämeenlinna, Kuisma Heikki Ilmari, Janakkala, Koskela Markus Kari Wihtori, Janakkala, Ropponen Leo Jaakko Juhani, Hämeenlinna, Soukkalahti Riku Mikko Juhani, Hämeenlinna, Toivonen Aleksi Juhani, Hämeenlinna, Vieru Eemil Matias, Hämeenlinna.
 
Valmistustekniikan koulutusohjelma, levyseppähitsaaja: Elovaara Teemu Sakari, Janakkala, Helin Eetu Sami Ilmari, Hämeenlinna, Hirvasniemi Teemu Juhani, Hämeenlinna, Honkanen Teemu Tapani, Hattula, Horppu Jere Matias, Hämeenlinna, Kattainen Aku Wihtori, Hämeenlinna, Kukko Janne Jeremias, Hämeenlinna, Laine Ekku Mikko Matias, Hämeenlinna, Lepo Kari-Tapio Aukusti, Hämeenlinna, Mikkonen Pekka Juhani, Hämeenlinna, Niemi Oscar Joel Juhani, Hämeenlinna, Rautanen Nico Arnold, Hämeenlinna, Tujunen Joona Tapani, Janakkala, Uutela Juha-Matti Kristian, Hattula, Vesterlund Tony Mikael, Hämeenlinna, Viitanen Niko Kasperi, Hattula.
 
Logistiikan perustutkinto
 
Kuljetuspalvelujen koulutusohjelma, linja-autonkuljettaja: Saari Tarmo Vili Ilmari, Hämeenlinna, Vasiljev Tomi Atte Juhani, Hattula.
 
Kuljetuspalvelujen koulutusohjelma, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Grönqvist Joel Oscar, Hämeenlinna, Hanki Rolf Henrik, Pälkäne, Kaukonen Juho Veikko Antero, Janakkala, Kivinen Henri Pärttyli, Hämeenlinna, Markoff Olli Väinö Jalmari, Hämeenlinna, Mäenpää Ermo Jalmari, Hämeenlinna, Nieminen Simo Ilari, Janakkala, Pulli Niko, Hämeenlinna, Puurtinen Pekka, Hattula, Salomaa Juho Hermanni, Hämeenlinna, Todt Miki Mikael, Hämeenlinna.
 
Varastopalvelujen koulutusohjelma, varastonhoitaja: Forss Mikko Antero, Janakkala, Manninen Sante Oskari, Urjala, Ollila Jani Teemu Mikael, Janakkala, Pönkä Jyri Santeri, Hämeenlinna, Tyvijärvi Sami Antti Johannes, Hämeenlinna, Westermarck Kim Juha Joonatan, Hämeenlinna, Viljanen Tero Juhani, Hämeenlinna, Virolainen Jere Tapio, Hämeenlinna.
 
Laboratorioalan perustutkinto
 
Laboratorioalan koulutusohjelma, laborantti: Barbari Tahera, Hämeenlinna, Frangén Carita Maaret, Hämeenlinna (+ YO), Haarala Sanni Anette, Hämeenlinna, Honkasaari Juha Matti Kalvevi, Janakkala, Kantola Antton Pauli Petteri, Loppi, Mikkola Jarno Ville Petteri, Hämeenlinna, Pantke Toni Esa Jürgen, Hämeenlinna, Tirkkonen Jukka-Pekka, Hämeenlinna (valm. 22.2.2013).
 
Maanmittausalan perustutkinto
 
Maanmittaustekniikan koulutusohjelma, kartoittaja: Eronen Anja Daniela, Hämeenlinna (+ YO), Kiiskinen Olli-Samuli, Hämeenlinna, Kunttu Lotta Maria, Kaarina, Kuusinen Antti Tapio, Hämeenlinna, Lehtonen Markus Olavi, Hämeenlinna, Mikkola Jari Pekka, Helsinki, Salminen Sari Johanna, Hämeenlinna, Saraste Olli-Pekka, Hämeenlinna, Valtanen Taneli, Eura, Varjus Ville Valtteri, Hattula, Virtanen Valtteri Matias, Hämeenlinna, Ålgars Oskari Johannes, Saarijärvi.
 
Pintakäsittelyalan perustutkinto
 
Maalausalan koulutusohjelma, maalari: Anttila Karita Marjut, Hämeenlinna, Huttunen Akseli Miku Antero, Hämeenlinna, Koskinen Jenna Karoliina, Hämeenlinna, Kosonen Amanda Anna Emilia, Hämeenlinna, Kuusela Sami Esa Juhani, Janakkala, Lindholm Saana Emmi Tuulia, Pälkäne, Lindroos Kim Mikael, Hämeenlinna (valm. 1.2.2013), Lintumäki Benjami Olli-Tapani, Hämeenlinna, Patoila Elli Maria, Hattula, Roininen Sallamaaria Susanna Marjaana, Akaa, Salo Eveliina Iida-Maria, Hattula, Sarrala Hilja Sara Kanerva, Hämeenlinna, Syrjä Lauri Samuel, Hämeenlinna, Voivala Tiia Susanna, Hattula.
 
Teollisen pintakäsittelyn koulutusohjelma, pintakäsittelijä: Heiskanen Nina Anita Kristina, Riihimäki, Jokinen Matias Kaukomartti, Hämeenlinna, Löyttyniemi Harri Valtteri, Hämeenlinna, Niiles Jiri Janne Mikael, Hämeenlinna, Pajanen Jani Kristian, Hämeenlinna, Riitijoki Santi Nikolai, Pälkäne, Saarela Hanna Marika, Hämeenlinna, Salakari Toni Tapani, Hämeenlinna, Salonen Ville Petteri, Hattula, Tapola Tatu Severi, Hämeenlinna.
 
Puualan perustutkinto
 
Puusepän koulutusohjelma, puuseppä: Hakamäki Eetu Albert Eemeli, Hämeenlinna, Havelin Jussi Petteri, Hämeenlinna, Hemilä Aino-Maija Kristiina, Forssa, Lehtonen Kalle Aleksi, Hämeenlinna,Metsola Antti Timo Ilmari, Hämeenlinna, Ovaskainen Niko Matias, Hämeenlinna.
 
Rakennusalan perustutkinto
 
Maarakennuksen koulutusohjelma, maarakentaja: Ahmadyar Abdollwahid, Hämeenlinna (valm. 19.4.2013),Helkiö Veetu, Hämeenlinna (valm. 11.4.2013), Hytti Antti Matias, Janakkala (valm. 11.4.2013), Isomaa Kalle-Tapani, Hämeenlinna, Koivu Mikko Tapio, Hämeenlinna (+ YO), Koljonen Jere Kristian, Hämeenlinna, Majamaa juuso Matias, Hämeenlinna (valm. 11.4.2013), Pitkänen Roni Atte-Arttu, Hämeenlinna, Laine Valtteri Pasi Kalervo, Hämeenlinna, Salmela Niko, Hattula (valm. 11.4.2013), Salo Juuso Antero, Hämeenlinna, Sulin Aino Antero, Hattula (valm. 11.4.2013), Toivonen Riku Edvard, Hämeenlinna, Tuomenoja Essi Johanna Adelina, Loppi (+ YO), Tuunainen Jesse Juhani, Hämeenlinna, Wallin Eetu Janne Ensio, Hattula (valm. 11.4.2013).
 
Talonrakennuksen koulutusohjelma, talonrakentaja: Heinonen Pyry Eevert, Hattula, Hyvönen Samu, Hämeenlinna, Ingman Henri Eero Alarik, Hämeenlinna (+ YO), Isokääntä Mikko Lauri Juhani, Hämeenlinna, Jaurto Tarmo Eino Ilari, Hämeenlinna, Knuuttila Aleksi Nikodemus, Hattula, Korpela Riku-Petteri, Hämeenlinna, Käkönen Markus Antero, Hämeenlinna, Laine Milla-Maaria, Hämeenlinna (+ YO), Lehtoranta Jenni Amanda Josefiina, Hattula, Leppänen Pekka Tapani, Hämeenlinna, Niittymäki Erno Severi, Janakkala (valm. 19.4.2013), Nurminen Miro Antero, Hämeenlinna, Puoliväli Santeri Sebastian, Hämeenlinna, Rajala Jukka-Pekka, Hämeenlinna, Räihä Petri Jani Tapani, Hattula (valm. 22.2.2013), Salovaara Lauri Johannes, Hämeenlinna (valm. 19.4.2013), Tjukanov Teemu Petri, Hattula (valm. 19.4.2013), Tuomola Sami Kristian, Janakkala, Veikkola Tommi Petteri, Hämeenlinna.
 
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
 
Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutusohjelma, automaatioasentaja: Aittamaa Tatu Samuli, Hämeenlinna, Bergholm Toni Sebastian, Hämeenlinna, Harmaakorpi Sini Kristiina Tomintytär, Hämeenlinna, Heikkinen Petteri Antero, Hämeenlinna, Hietala Marko Mikael, Hämeenlinna, Isomäki Jesse Arimo, Hämeenlinna, Iso-Pietilä Jani Henrik, Hämeenlinna, Palkki Valtteri Johannes, Hämeenlinna, Petramaa Jimi Julius, Hämeenlinna, Piiponniemi Tony, Hämeenlinna, Päivärinta Aki Johannes, Hämeenlinna, Rekola Arttu Jussi, Hämeenlinna, Salo Jesse Kristian, Hämeenlinna, Seulanto Janne Kristian, Hämeenlinna, Talikka Topi Vilho Matias, Hämeenlinna, Ylhäinen Tommi Olavi, Hämeenlinna.
 
Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutusohjelma, sähköasentaja: Ahokas Petteri Kalervo, Hämeenlinna, Laakso Niki Petteri, Hämeenlinna, Lammi Heikki Kalevi, Hämeenlinna (valm.19.4.2013), Loponen Teemu Tapani, Hämeenlinna, Metsänvuori Tuomas Tapio, Hämeenlinna, Moilanen Mikko Joel, Hämeenlinna, Mäkinen Mika Antero, Hämeenlinna (valm.19.4.2013), Puoliväli Juho Anton, Hämeenlinna, Rantala Lassi Juhani, Hämeenlinna, Rantanen Janne Eemeli, Hämeenlinna, Saarakkala Jyri-Johannes Markunpoika, Hämeenlinna, Saarela Elina Karoliina, Hämeenlinna.
 
Talotekniikan perustutkinto
 
Putkiasennuksen koulutusohjelma, putkiasentaja: Aitola Ilari Juhani, Hattula, Järvenpää Jani Harri Tapani, Hämeenlinna, Järvi Joonas, Hattula, Kallio Anton Mikael, Hämeenlinna, Kulmala Joni-Pekka, Hattula, Lautala Joni Miika-Kalevi, Hattula, Luoma Nantte-Niklas, Hämeenlinna, Roponen Ville Vihtori, Hämeenlinna, Tuominen Niko Sebastian, Hämeenlinna, Tyrmi Jani Kalevi, Hattula, Willström Simo Tapio, Hämeenlinna, Väyrynen Tuomas Artturi, Hattula.
 
Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto
 
Vaatetuksen koulutusohjelma, vaatetusompelija: Mäkeläinen Riikka Sisko, Hämeenlinna, Paronen Auli Sinikka, Hämeenlinna, Raila Pirjo Anneli, Turku, Saarinen Jenni Johanna, Hämeenlinna, Viik Mimosa Marjo Anneli, Hämeenlinna.
 
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
 
Tieto- ja tietoliikennetekniikan koulutusohjelma, ICT-asentaja: Hietanen Veli-Ville Eelis, Hämeenlinna, Keskisaari Tomi Eino Paavali, Hämeenlinna, Nieminen Marko Tapani, Hämeenlinna, Näveri Aapo Oskari Ilkanpoika, Hämeenlinna, Pirinen Henri Mauno Olavi, Hämeenlinna, Salmesvuori Henri Oskari, Hämeenlinna.
 
Vaatetusalan perustutkinto
 
Vaatetuksen koulutusohjelma, modisti: Hieta Henna-Riikka, Valkeakoski, Oksanen Johanna Marianne, Hämeenlinna, Räsänen Jade Jessika, Hämeenlinna, Tamminen Krista Birgitta, Hämeenlinna.
 
Verhoilualan perustutkinto
 
Verhoilun koulutusohjelma, verhoilija: Kojo Nina Maria, Hämeenlinna, Kokkala Eeva-Leena Kristiina, Hämeenlinna, Rajapuro Anette Elisabet, Hämeenlinna.
 
Yhteiskuntatieteiden, liiketalouden ja hallinnon ala
Liiketalouden perustutkinto
 
Asiakaspalvelun ja myynnin koulutusohjelma, merkonomi: Cederlund Nina Maria, Hämeenlinna, Haapanen Samu Kristian, Hämeenlinna, Huhta Ville Pekka, Hattula, Hurmola Rosa-Maria, Hämeenlinna, Jokinen Elisa Helena Vilhelmiina, Hämeenlinna, Jylhä Hennariikka Marjatta, Hämeenlinna (+ YO), Kallio Iida Katariina, Hämeenlinna, Kangas Mira Marika, Hämeenlinna, Karhu Salla Hannele, Orivesi, Kivari Janette Anneli, Hämeenlinna, Kuittinen Ville Elmeri, Hämeenlinna, Lehto Katariina Helena, Hämeenlinna, Mattila Mia-Mari, Hämeenlinna, Monto Joona Oskari, Hämeenlinna, Palm Alina Melina Garme, Hämeenlinna, Paunu Markus Rami Ilari, Hämeenlinna, Pesonen Jenna Ilona, Janakkala, Pyymäki Samuli Armas, Hämeenlinna, Raulamo Sofia Aleksandra, Hämeenlinna, Räikkönen Mona Karoliina, Hattula, Saali Henri Armas, Janakkala, Saarinen Sami Petteri, Hämeenlinna, Saarinen Titta Rosaliina, Hämeenlinna (+ YO), Siurola Johanna, Hämeenlinna (+ YO), Suomalainen Moona-Mari Matilda, Hämeenlinna, Tuominen Jenni Susanna, Hämeenlinna, Vainionpää Susanna Iiris Amanda, Hämeenlinna.
 
Talous- ja toimistopalvelujen koulutusohjelma, merkonomi: Anttila Alina Eleonoora, Hämeenlinna (valm. 19.4.13),Grannkvist Lotta Björnsdotter, Lempäälä (valm. 19.4.13), Blomberg Piia Mari Kristiina, Hämeenlinna, Hannula Tiia Maria, Hämeenlinna, Heinämäki Nelli Emilia, Janakkala, Helén Joonas Kimmo Kasperi, Hämeenlinna, Ihamäki Taija Mari, Hämeenlinna, Ketonen Niklas Johannes, Hämeenlinna (+ YO), Kiviniemi Tuuli-Maria, Hämeenlinna, Korve Tiina Hannele, Hämeenlinna, Kyröläinen Matti Tapani Kalevi, Ylöjärvi, Käppi Irene Satu Helena, Hämeenlinna, Loijas Miia Maria, Hämeenlinna (valm. 19.4.13), Maeda Mariko Marjatta, Helsinki, Matero Marianne, Hämeenlinna, Pienimäki Tia Tanja Pauliina, Padasjoki (+ YO), Rajamäki Pia Anette Hannele, Hämeenlinna, Soininen Kim Antero, Hämeenlinna, Stenholm Antti Johannes, Janakkala, Tuominen Toni-Mikael, Hämeenlinna, Turunen Tanja Susanna, Hämeenlinna, Viitamäki Timo Antero, Hämeenlinna (valm. 19.4.13).
 
Taloushallinnon koulutusohjelma, merkonomi: Murtonen Toni Markus Olavi, Hämeenlinna.
 
Ammatilliseen peruskoulutukseen ohjaava ja valmistava koulutus
Alanko Jami Kristian, Hämeenlinna, Eloranta Joonas Juho, Hämeenlinna, Enqvist Sami Tapani, Hämeenlinna, Heinonen Markus Jan Kristian, Hämeenlinna, Helander Sonja Isla Emilia, Hämeenlinna, Holappa Henna-Riikka Iida Emilia, Hämeenlinna, Järvinen Aaron Eeli Antero, Hämeenlinna, Kainulainen Harri, Hämeenlinna, Kangas Nico Jaakko Santeri, Hämeenlinna, Koivula Jenita Saija Katriina, Hämeenlinna, Kurki Eetu Esa-Pekka, Hämeenlinna, Lehtinen Nico Samu Kalervo, Hämeenlinna, Lehto Jeremias Plathip, Hämeenlinna, Leino Juho-Petteri, Hämeenlinna, Leipälä Iiro, Hämeenlinna, Lindeman Toni Robin Allan, Hämeenlinna, Lounavuori Jessica, Hämeenlinna, Mustonen Eveliina Birgitta, Hämeenlinna, Nieminen Jami Jukka Aleksi, Hämeenlinna, Nieminen Noora Tatjaana Aurora, Janakkala, Nordman Samu Kim Sebastian, Hämeenlinna, Pyykkönen Onni Aleksanteri, Hämeenlinna, Rantanen Essi Henna Rebecca, Hämeenlinna, Sairio Riku Ville Valtteri, Hämeenlinna, Sillanpää Jenna Aleksandra, Hattula, Soininen Sanna Maarit, Hämeenlinna, Tenhunen Susanna Emilia, Hämeenlinna, Vendelin Roosa Karoliina, Hattula.
 
Maahanmuuttajien ammatilliseen peruskoulutukseen valmistava koulutus
Aaltonen Wongduean, Janakkala, Abdullah Harem Mahmud, Hämeenlinna, Alawi Mohammed, Hämeenlinna, Al-Dowein Amira, Janakkala, Alwan Maan Saad, Hämeenlinna, Aydin Ayse, Hämeenlinna, Barreto da Silva Frankelson, Hämeenlinna, Fadhil Athraa, Hämeenlinna, Felix Olabode Olajire, Hämeenlinna, Hovi Kamolrat, Hämeenlinna, Hser Naymoo, Hämeenlinna, Husseini Yagin Ali, Hämeenlinna, Kanyabukombo Mbangutse, Janakkala, Karamira Dieudonne, Hämeenlinna, Khunthong Suphannee, Janakkala, Kilusha Faida, Janakkala, Lohilahti XiaoYan, Janakkala, Mäkinen Janya, Hämeenlinna, Nakarasin Alongkorn, Hämeenlinna, Ngongo Sakina Rachel, Hämeenlinna, Nsanzumwami Mupipi, Hämeenlinna, Nyirakarire Jacqueline, Janakkala, Pääkkönen Sawitri, Hämeenlinna, Selvavajah Partheepan, Hämeenlinna, Suntharalingam Piranavan, Hämeenlinna, Tungende Jean De Dieu, Hämeenlinna, Twagirayezu Benjamin, Hämeenlinna, Väisänen Sainapha, Hattula, Yabalak Mehmet, Hämeenlinna.
 
Aikuiskoulutus
Tutkintotodistuksen tutkintotoimikunnalta saaneet ajalla 1.1.–30.4.2013
 
Baarimestarin erikoisammattitutkinto: Aakkula Antti, Jalonen Outi, Kaukonen Janne, Lahtinen Mira, Latvala Tuovi, Pado Pirgit, Pekkola Niina, Räsänen Tero, Salminen Nina, Vainio Mira.
Hotellivirkailijan ammattitutkinto: Id Essi, Jääskeläinen Maarit, Kangas-Korhonen Maria, Koivula Katja, Lohenoja Annukka, Mathios Anri, Mc Cluskey Eeva.
 
Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Heikkinen Birgitta, Laine Anne, Lilja Hanna, Rahkjärvi Emmi, Rättyä Eija, Syrjänen-Känkänen Jutta, Virtanen Vesa-Matti.
 
Lattianpäällystäjän ammattitutkinto: Kastinen Tapani.
Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Lintukoski Anne-Mari, Uusitalo Kati.
Liiketalouden perustutkinto: Ylä-Korpi Lauri.
Maanmittausalan perustutkinto: Anttila Heli, Haapanen Jani, Kunnas Olli, Kuoppala Reijo, Martikainen Seppo, Ristinen Jari, Rämänen Tuomo, Tamminen Timo, Turunen Seppo, Vehkonen Jarno.
 
Maarakennusalan ammattitutkinto: Alikoski Mika.
Matkailualan perustutkinto: Tolonen Blake.
Matkaoppaan ammattitutkinto: Härö Pirjo.
Päihdetyön ammattitutkinto: Jabang Sirkku, Järvinen Heidi, Karjalainen Tanja, Kehusmaa Tanja, Mäentausta Sauli, Pasanen Jaana, Rättö Marjo, Sirola Annina, Uhre Irja.
 
Ravintolakokin ammattitutkinto: Boucht Nicolas, Höysniemi Eija.
Siivoustyönohjaajan erikoisammattitutkinto:, Laine Sari, Saario Mervi, Wielert Tarja.
Sisustusalan ammattitutkinto: Hedenius Oona, Kahra Laura, Kotajärvi Lyyli, Lassila Hanna-Kaisa, Pennanen Jenna, Pönni Minttu-Maaria, Suominen Tarja.
 
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Heikurainen Maria, Holopainen Helym, Lindberg Kristiina, Matikka Liisa, Matilainen Kirsi, Orkola Tarja, Rantala Jaana, Sarkkola Sanna, Sjöroos Ritva, Timonen Kirsti, Toivonen Laura, Tuomainen Rea.
 
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Halla Valtteri, Järvinen Mikko, Lehto Jani Kalevi.
Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, sisustusompelija: Jokinen Aimo, Mäkinen Kati, Niskanen Sanna, Partanen Johanna, Saari Ulla, Simola Kirsi.
 
Teollisen pintakäsittelijän ammattitutkinto: Viskari Vesa-Heikki.
Vaatetusalan erikoisammattitutkinto: Haapanen Kristiina, Lietonen Riitta.
 

Laurea

Ammattikorkeakoulu Laurea:
Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto
 
Terveyden edistämisen koulutusohjelma, kriisi- ja erityistilanteiden johtaminen, sosionomi (ylempi amk): Väinölä Janne Johannes.
 

Suomen Yrittäjäopisto

Suomen Yrittäjäopistolta alkuvuonna valmistuneita:
 
Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto 24.1.2013: Heino Arto, Forssa, Kallio-Lehtimäki Anne, Hämeenlinna, Kostekivi Jari, Janakkala, Kujanpää Irina, Forssa, Nissilä Minna, Tammela, Sulkanen-Sipilä Nina, Humppila.
14.3.2013: Harjunpää Sinikka, Hämeenlinna, Lauronen Ritva, Hämeenlinna, Vuori Sanna, Forssa.
 
Yrittäjän ammattitutkinto 24.1.2013: Kaleva Jukka, Forssa, Palo Mika, Hämeenlinna.
14.3.2013: Järvinen Niko, Hattula, Korhonen Sirpa, Hämeenlinna.
 
Taloushallinnon ammattitutkinto 15.4.2013: Holopainen Tiia, Hattula.
 

Hyria

Nuorten koulutuksesta valmistuu tänään 621 opiskelijaa ja aikuiskoulutuksesta 88 opiskelijaa. Ohessa ammattinimikkeittäin nimensä julkaisuluvan antaneet valmistuvat opiskelijat.
 
Ajoneuvoasentaja
Autoalan perustutkinto (22 valmistunutta): Ahola Aleksi, Hyvinkää, Berggren Miro, Tuusula, Halme Mika, Riihimäki, Heikkilä Ahti, Hyvinkää, Laitinen Aapo, Hyvinkää, Lampo Joni, Loppi, Luumi Paula, Kärkölä, Mononen Vili, Riihimäki, Mäkelä Jere, Riihimäki, Pesonen Sami, Loppi, Salonen Mikael, Riihimäki, Sorri Panu, Hausjärvi, Valve Sampsa, Hyvinkää.
 
Automaatioasentaja
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto (17 valmistunutta): Eronen Roni, Hyvinkää, Hakulinen Juuso, Nurmijärvi, Juslenius Jesse, Tuusula, Jussila Olli, Tuusula, Kiljander Sami, Tuusula, Komulainen Jere, Tuusula, Lindberg Mikko, Nurmijärvi, Nolo Sami, Hyvinkää, Parviainen Nooke, Nurmijärvi, Sihvonen Atte, Hyvinkää, Tervo Jesse, Hausjärvi.
 
Autonkuljettaja
Logistiikan perustutkinto (6 valmistunutta): Lehtonen Tanja, Riihimäki, Sainio Marko, Hyvinkää, Suoranta Minna, Riihimäki, Väisänen Aake, Riihimäki, Öhman Henna, Janakkala.
 
Baarimestarin erikoisammattitutkinto
Antikainen Maria, Espoo, Tapiola Laura, Kouvola
 
Datanomi 
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto: Alasuutari Panu, Tuusula, Alatensiö Rolle, Hyvinkää, Bolivar Areva Jonatan, Riihimäki, Hakli Martti, Nurmijärvi, Jokinen Janne, Hausjärvi, Kelzenberg Hermann, Riihimäki, Kiviranta Tomi, Hyvinkää, Kämäräinen Ahti, Hyvinkää, Lax Mika, Hyvinkää, Lehtonen Robert, Tuusula, Lehtonen Tony, Tuusula, Leino Juho-Matti, Riihimäki, Lignell Arttu, Hyvinkää, Lilja Jatta, Hyvinkää, Lindberg Henrik, Nurmijärvi, Niemi Joonas, Hyvinkää, Nummela Saku, Riihimäki, Paananen Jani, Nurmijärvi, Parkkinen Miko, Hyvinkää, Rahkonen Elisa, Janakkala, Salo Jere, Nurmijärvi, Shala Granit, Hyvinkää, Styborg Aleksei, Hyvinkää, Styborg Ilja, Hyvinkää, Takala Juhani, Hämeenlinna, Tiihonen Arttu, Hyvinkää, Vatjus Iiris, Riihimäki, Virkkula Kristian, Tuusula.
 
Eläintenhoitaja
Maatalousalan perustutkinto (15 valmistunutta): Ahola Nea, Vantaa, Kangas Emma, Hausjärvi, Larmala Iida, Kauniainen, Lustre Emilia, Helsinki, Puolakanaho Essi, Hyvinkää, Reijonen Karoliina, Nurmijärvi, Ruotanen Suvi, Espoo, Stenvall Jenna, Nurmijärvi, Tuokko Jutta, Vantaa, Valtonen Mirka, Hyvinkää.
 
Hienomekaanikko ja koneenasentaja
Kone- ja metallialan perustutkinto (11 valmistunutta): Gylden Nicklas, Nurmijärvi, Lindström Samuli, Hyvinkää, Löfman Jani, Hyvinkää, Nevaranta Arttu, Hyvinkää, Pahl Joonas, Nurmijärvi, Palsanen Jani, Tuusula, Rantanen Teemu, Hyvinkää, Rönnqvist Ville, Hyvinkää.
 
ICT-asentaja
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto (14 valmistunutta): Heinonen Heini, Janakkala, Hellgren Aleksi, Loppi, Kivistö Julia, Hämeenlinna, Kotamäki Ari, Loppi, Koukkula Miikka, Riihimäki, Lyytikkä Jaakko, Janakkala, Martikainen Samuli, Riihimäki, Nevalainen Arttu, Riihimäki, Opas Miiro, Hyvinkää, Takku Tomi, Kärkölä, Tamminen Juuso, Janakkala, Virta Joni, Riihimäki.
 
 
Kaukolämpöasentajan ammattitutkinto
Härkönen Markku, Pieksämäki, Kartimo Kari, Turku, Kosonen Juha, Turku, Kouhia Ville, Pälkäne, Kärkkäinen Atso, Joensuu, Lehtinen Vesa, Padasjoki, Lyytinen Ari, Enonkoski, Lyytinen Ismo, Hämeenkoski, Pulkkinen Jani, Savonlinna, Rinne Toni, Raisio.
 
Kaukolämpöyliasentajan erikoisammattitutkinto
Havukainen Antti, Heinävesi, Kesälä Mika, Virolahti, Paavonkallio Antti, Hyvinkää, Sorsa Jaakko, Kotka.
 
Kokki
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto (28 valmistunutta), nuoret: Akkanen Jonna, Riihimäki, Eskelinen Essi, Hyvinkää, Halonen Lotta, Riihimäki, Jokelainen Jenna, Riihimäki, Jokinen Jaakko, Hyvinkää, Leander Linda, Loppi, Lokinperä Minna, Hausjärvi, Mickelsson Jessica, Hyvinkää, Mikkola Anniina, Riihimäki, Pasanen Jonna, Riihimäki, Paukkola Oona, Hausjärvi, Pyrä Terhi, Riihimäki, Rautavuori Sami, Nurmijärvi, Rintala Maiju, Hausjärvi, Teiksala Rosita, Riihimäki, Ton Huong, Hyvinkää.
 
Aikuiset: Eloranta Mirva, Hyvinkää, Orajärvi Tomi, Hyvinkää, Tani Masanori, Hyvinkää, Venäläinen Jan, Hämeenlinna, Yang Juan, Riihimäki.
 
Koneistaja ja levyseppähitsaaja
Kone- ja metallialan perustutkinto (9 valmistunutta): Karppinen Aleksi, Hyvinkää, Lehtonen Ville, Hyvinkää, Raunio Santeri, Hyvinkää, Valtanen Jani, Hyvinkää, Vilkman Joni, Hyvinkää.
 
Koneistaja
Kone- ja metallialan perustutkinto (11 valmistunutta): Aro-Koivisto Tuomas, Janakkala, Bogdanoff Peter, Riihimäki, Hakala Jere, Janakkala, Keijälä Riku, Riihimäki, Kärpälä Atro, Hausjärvi, Nurmi Sami, Kärkölä, Nyman Tino, Riihimäki, Ruostetsaari Roope, Hausjärvi, Saloranta Eemi, Riihimäki.
 
Kodinhuoltaja
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto (7 valmistunutta): Hanninen Minna, Loppi.
Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto
1 valmistunut: Rannanmaa Jaana, Loppi.
 
Kuva-artesaani
Kuvallisen ilmaisun perustutkinto (22 valmistunutta): Eerikäinen Roope, Hyvinkää, Franck Onerva, Salo, Halonen Anna, Hyvinkää, Hyypiä Piia, Hyvinkää, Kovala Kirsikka, Helsinki, Laune Paula, Hyvinkää, Lehtonen Jenna, Hyvinkää, Liimatainen Aleksi, Järvenpää, Meriläinen Heidi, Hämeenlinna, Oikarinen Katri, Hyvinkää, Paakkonen Mikko, Helsinki, Punkkinen Maria, Helsinki, Rissanen Milla, Riihimäki, Siivonen Salla, Nurmijärvi, Tuisku Riikka, Vantaa, Utriainen Ronja, Helsinki, Wallenius Annika, Hyvinkää, Westerholm Sara, Hollola, Wheeler Emma, Hyvinkää, Virtanen Petriina, Hyvinkää, Virtanen Wilma, Vantaa.
 
Laborantti
Laboratorioalan perustutkinto (5 valmistunutta): Niittymäki Tiina, Riihimäki.
 
Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto: Abshir Mahamud Abdulkadir, Espoo.
 
 
Levyseppähitsaaja
Kone- ja metallialan perustutkinto (12 valmistunutta): Nousiainen Olli-Pekka, Riihimäki, Nummela Ville, Loppi, Ojala Jesse, Riihimäki, Pessi Joel, Loppi, Salminen René, Hausjärvi, Seppälä Jami, Kärkölä.
 
LVI-asentaja
Talotekniikan perustutkinto (1 valmistunut): Leppänen Antti, Hausjärvi.
 
Lähihoitaja
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto (78 valmistunutta), nuoret: Ahonen Katri, Hausjärvi, Alkovac Ercan, Hyvinkää, Hertell Ida-Eveliina, Riihimäki, Järvinen Henna, Hyvinkää, Kaewnok Chakkrit, Hyvinkää, Kahlos Milla, Hyvinkää, Kalteva Heidi, Hyvinkää, Kettunen Henna, Nurmijärvi, Kivinen Marita, Riihimäki, Koivuneva Jenina, Nurmijärvi, Lajunen Katri, Nurmijärvi, Lindholm Krista, Riihimäki, Luukkonen Emmi, Mäntsälä, Malinen Riikka, Nurmijärvi, Mäkiaho Jenna, Riihimäki, Mäkinen Janika, Hausjärvi, Määttä Mira, Hausjärvi, Niemi Maiju, Riihimäki, Nikander Miika, Hyvinkää, Peltonen Jenni, Hyvinkää, Pfaler Juuso, Hyvinkää, Pietarinen Piia, Nurmijärvi, Piiroinen Annu, Hyvinkää, Raivio Mirka, Hyvinkää, Rashidy Hasina, Hyvinkää, Rasinkangas Tiina, Hyvinkää, Saarinen Emmi, Nurmijärvi, Saarnio Liisa, Mäntsälä, Salo Johanna, Riihimäki, Sarajärvi Minna, Riihimäki, Tuominen Teemu, Riihimäki, Törhönen Tytti, Hyvinkää, Vaalio Jonna, Espoo, Vähäkangas Saara, Mäntsälä.
 
Aikuiset: Hartikainen Tarja, Riihimäki, Ignatius Kimmo, Hyvinkää, Ihalainen Pasi, Hyvinkää, Joenpuro Sirkka-Liisa, Hyvinkää, Karaslahti Miia, Nurmijärvi, Kimari Kaisa, Hyvinkää, Kiviharju Taina, Nurmijärvi, Koskela Soila, Hyvinkää, Kurki Mira, Hyvinkää, Kytöviita Tanja, Hyvinkää, Laaksonen Hanna-Leena, Mäntsälä, Laaksonlaita Taiju, Riihimäki, Laine Satu, Riihimäki, Lehtola Minna, Hyvinkää, Leimu Jenni, Riihimäki, Leskinen Katja, Riihimäki, Lounasranta Krista, Hyvinkää, Lucenius Toni, Janakkala, Matikka Varpu, Loppi, Mäkinen Sirpa, Hausjärvi, Niemi Anna, Riihimäki, Nieminen Juha, Hausjärvi, Niiranen Maija, Riihimäki, Nyberg Jukka, Hyvinkää, Panula Katja, Riihimäki, Pitkänen Su-Hyun, Hyvinkää, Rasimus Alisa, Hyvinkää, Räikkönen Heidi, Hyvinkää, Rämö Johanna, Tuusula, Söderblom Annika, Riihimäki, Tiainen Minna, Hausjärvi, Toivakka Marion, Riihimäki, Toivonen Anne-Maria, Mäntsälä, Turula Eija, Riihimäki, Wiik Hanne-Maria, Tuusula, Vuorela Sanna, Hausjärvi.
 
Maalari
Pintakäsittelyalan perustutkinto (5 valmistunutta): Jousi Silja, Nurmijärvi, Lairi Aki, Hyvinkää, Nässi Jan, Hyvinkää, Puumalainen Joona, Hyvinkää, Takfia Sami, Hyvinkää.
 
Maaseutuyrittäjä
Maatalousalan perustutkinto (9 valmistunutta): Laine Mari, Hyvinkää, Nykänen Saara, Hyvinkää, Rantanen Noora, Loppi.
 
Media-assistentti
Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto (18 valmistunutta): Dresel Niko, Järvenpää, Ervasti Emilia, Hämeenlinna, Gröhn Alpo, Riihimäki, Hakala Mirva, Hausjärvi, Heikkinen Eemeli, Janakkala, Järvinen Sanna, Riihimäki, Kalminen Lotta, Loppi, Luukko Mari, Loppi, Packalén Tony, Riihimäki, Rangell Veera, Hämeenlinna, Salo Olli, Hyvinkää, Sironen Inka, Riihimäki, Sironen Sini, Riihimäki, Tahvanainen Henri, Hyvinkää, Toikka Taivi, Hyvinkää, Turpeinen Sanni, Riihimäki.
 
Merkonomi
Liiketalouden perustutkinto (124 valmistunutta): Aaltonen Tiia, Hyvinkää, Alatalo Jani, Hyvinkää, Eklund Matias, Hyvinkää, Andersson Pia, Hyvinkää, Elo Jenna, Hyvinkää, Hakala Juuso, Kärkölä, Hanninen Ville, Hausjärvi, Hartzell Sofia, Hyvinkää, Heimo Heikki, Riihimäki, Helenius Sara, Järvenpää, Huhtakallio Elli, Hyvinkää, Ikävalko Tytti, Riihimäki, Immonen Rauni, Hausjärvi, Isola Aleksi, Hyvinkää, Jalonen Jesper, Riihimäki, Jokela Satu, Loppi, Jutila Anni, Järvenpää, Järvinen Riia-Jenni, Hyvinkää, Kaihlaniemi Inka, Järvenpää, Kela Janet, Tuusula, Kinnunen Kristian, Nurmijärvi, Kivekäs Laura, Nurmijärvi, Kokkonen Tiina, Hyvinkää, Koli Sonja, Hyvinkää, Kopakkala Veera, Järvenpää, Korpi Satu, Hyvinkää, Kulmala Katariina, Riihimäki, Könönen Kati, Järvenpää, Laine Outi, Hyvinkää, Lehtonen Riina, Riihimäki, Leino Juuso, Hyvinkää, Lepistö Jonna, Hyvinkää, Lepistö Rasmus, Riihimäki, Leskelä Jenna, Hyvinkää, Liljelund Krista, Hyvinkää, Lissin Nele, Hausjärvi, Lylykangas Katja, Riihimäki, Lyytikäinen Hanna, Hyvinkää, Makkonen Riku, Järvenpää, Malkki Satu, Helsinki, Malmi Kim, Hyvinkää, Mattila Henna, Loppi, Nisula Valtteri, Riihimäki, Nummila Janina, Hyvinkää, Numminen Jonna, Riihimäki, Ohvo Jenna, Hyvinkää, Parkkinen Teemu, Janakkala, Patala Mikko, Hyvinkää, Piironen Miia, Tuusula, Pitkämäki Annika, Janakkala, Pohjalainen Noora, Riihimäki, Pulliainen Jenni, Riihimäki, Rainio Eetu, Järvenpää, Rajala Neea, Riihimäki, Rajansuo Aki, Tuusula, Riikonen Sinna, Hämeenlinna, Rikkonen Carita, Hyvinkää, Riuttala Terhi, Nastola, Rosnell Oona, Hausjärvi, Rummakko Juuli, Hausjärvi, Ruottu Joel, Nurmijärvi, Saari Jonna, Hyvinkää, Sainio Heidi Nurmijärvi, Salo Kasperi, Hyvinkää, Salonen Iita-Kaisa, Hyvinkää, Savolainen Maria, Tuusula, Soini Tanja, Hyvinkää, Somerharju Seppo, Hyvinkää, Suotula Riikka, Järvenpää, Tanskanen Henna, Hyvinkää, Valkama Tiina, Hyvinkää, Varonen Sara, Tuusula, Vatlina Elena, Riihimäki, Vepsä Salla, Janakkala, Vesanto Miku, Riihimäki, Viik Pekka, Hyvinkää, Vilkman Suvi Riihimäki, Vilkman-Olsoni Minna, Riihimäki, Ögren Hanna, Järvenpää.
 
Metsuri-metsäpalvelujen tuottaja
Metsäalan perustutkinto (5 valmistunutta): Heinonen Veli-Matti, Riihimäki, Katainen Heikki, Nurmijärvi, Ruuska Tommi, Hyvinkää, Saarinen Mikko, Pukkila, Tapola Jasu, Hyvinkää.
 
Parturi-kampaaja
Hiusalan perustutkinto (14 valmistunutta): Hirvonen Tuire, Hyvinkää, Holma Hilla, Järvenpää, Hämäläinen Emmi, Riihimäki, Jeskanen Nico, Hämeenlinna, Järvinen Erica, Hyvinkää, Karppinen Heidi, Hyvinkää, Kohtamäki Tiia, Hyvinkää, Mehtonen Laura, Hyvinkää, Mustonen Iina, Riihimäki, Nordlund Siiri, Hyvinkää, Peltonen Roosa, Hyvinkää, Pokkinen Pipsa, Riihimäki, Pöllänen Iina, Järvenpää, Sorsa Laura, Hyvinkää.
 
Perhepäivähoitaja
Perhepäivähoitajan ammattitutkinto (2 valmistunutta): Pakarinen Riitta-Sisko, Loppi, Skyttä Kaisa, Hausjärvi.
 
Puuseppä
Puualan perustutkinto (10 valmistunutta): Hiltunen Aleksi, Hyvinkää, Hyyrynen Jami, Hyvinkää, Jeskanen Markus, Hyvinkää, Jokinen Lassi, Riihimäki, Kohvakka Meri, Hyvinkää, Laitala Elmeri, Hyvinkää, Lampén Mikko, Hyvinkää, Matinheikki Pauli, Järvenpää, Patova Roope, Hyvinkää, Rosenqvist Jere, Nurmijärvi.
 
Puutarhuri
Puutarhatalouden perustutkinto (9 valmistunutta): Hirvonen Iina, Riihimäki, Lehtimäki Viivi, Nurmijärvi, Pettilä Pia, Helsinki, Puustinen Minea, Hyvinkää, Rossi Karoliina, Tuusula, Saarikuru Rosa-Maria, Hyvinkää, Salmi Senja, Nurmijärvi, Thölix Charlotta, Espoo.
 
Suurtalouskokki
Catering-alan perustutkinto (2 valmistunutta): Herranen Heidi-Sofia, Tuusula, Virtanen Noora, Riihimäki.
 
Sähköasentaja
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto (32 valmistunutta): Henriksson Sami, Riihimäki, Holmström Samuli, Hyvinkää, Intke Niko, Riihimäki, Kaasalainen Karoliina, Hausjärvi, Kornilov Riku, Hyvinkää, Korpinen Juho-Santeri, Riihimäki, Korvenranta Atte, Hyvinkää, Krokberg Jori, Riihimäki, Laaksonen Janne, Hyvinkää, Laitila Ossi, Janakkala, Lehtonen Jani, Hyvinkää, Lempinen Janne, Hyvinkää, Liinakari Juho, Hyvinkää, Marjakaarto Ville, Tuusula, Mutikainen Tero, Hyvinkää, Nieminen Valtteri, Riihimäki, Ojala Eero, Riihimäki, Oksanen Jonni, Hyvinkää, Pihkamäki Antti, Riihimäki, Pulkkinen Toni, Riihimäki, Raivonen Teemu, Janakkala, Rönkä Jopi, Hyvinkää, Sargsjan Karen, Hyvinkää, Uusitalo Toni, Hyvinkää, Valtonen Atte, Janakkala, Vilhunen Mikko, Hyvinkää.
 
Talonrakentaja
Rakennusalan perustutkinto (32 valmistunutta): Anttila Niko, Riihimäki, Cao Minh Phong, Riihimäki, Halmesmäki Lari, Hyvinkää, Hertell Ville, Riihimäki, Hyyrynen Sami, Kärkölä, Ikonen Juuso, Loppi, Jusufi Mergim, Hyvinkää, Järvinen Jani, Riihimäki, Kauppila Santeri, Hausjärvi, Koivuranta Nico, Riihimäki, Koskinen Joonas, Loppi, Kronqvist Emil, Riihimäki, Kupiainen Henri, Hyvinkää, Kärpälä Miikka, Hausjärvi, Lehtimäki Tomi, Kärkölä, Loukola Antti-Pekka, Riihimäki, Luukkonen Jaakko, Loppi, Mäenpää Mikko, Loppi, Nikitin Nikita, Hyvinkää, Penttinen Sami, Riihimäki, Pohjalainen Jari, Hyvinkää, Senttilä Sami, Hyvinkää, Simonen Eero, Kärkölä, Toivanen Miika, Riihimäki, Tuovinen Oskari, Kärkölä, Turpeinen Mikko, Hausjärvi, Vainio Joni, Riihimäki, Venäläinen Eetu, Riihimäki.
 
Tarjoilija
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto (8 valmistunutta), nuoret: Ilomäki Eerik, Hausjärvi, Laakso Karoliina, Kärkölä, Niiranen Tiia, Hyvinkää.
 
Aikuiset: Immonen Mari, Mäntsälä, Määttä Jenna, Riihimäki, Ojanperä Jenni, Hämeenlinna, Sahamies Mari, Hyvinkää.
 
Turvallisuusvalvoja
Turvallisuusalan perustutkinto (12 valmistunutta), nuoret: Kock Janica, Hyvinkää, Remo Niko, Riihimäki, Silván Merja, Loppi, Sipilä Juhani, Kärkölä.
 
Aikuiset: Hassinen Niko, Hämeenlinna, Hirvonen Lasse, Tampere, Kähkönen Seppo, Nurmijärvi, Saarela Marianne, Tampere, Ylönen Timo, Kärkölä.
 
Vaatetusompelija
Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto (10 valmistunutta): Hartonen Jaana, Hyvinkää, Helenius Viivi-Ella, Riihimäki, Jukola Suvi, Riihimäki, Koskela Elsa-Mari, Riihimäki, Lammi Terhi, Hausjärvi, Laukkanen Petra, Hyvinkää, Neva Siru, Hyvinkää, Pajunen Hanna, Hausjärvi, Saira Kiia, Hyvinkää, Saonegin Marjo, Riihimäki.
 
Valmentava koulutus
Ammatilliseen peruskoulutukseen ohjaava ja valmistava koulutus (ammattistartti), ammatilliseen peruskoulutukseen valmentava ja kuntouttava opetus ja ohjaus (akva), maahanmuuttajien ammatilliseen peruskoulutukseen valmistava koulutus (mava):
 
Ammattistartti (31 valmistunutta): Aappola Nelli, Hyvinkää, Ahlqvist Oskari, Loppi, Haapalainen Sari, Hyvinkää, Jaakkola Joona, Hyvinkää, Kaikkonen Isa, Nurmijärvi, Kuusrainen Riina, Tuusula, Lahtinen Noora, Hyvinkää, Mustonen Minna, Hyvinkää, Nieminen Janne, Riihimäki, Pasanen Saku, Riihimäki, Peker Neslihan, Hyvinkää, Päivinen Tanja, Nurmijärvi, Reinikainen Petra, Hyvinkää, Ruponen Mirjam, Loppi, Saarenpää Jasmin, Hyvinkää, Stålhammar Vilma, Loppi.
Akva (28 valmistunutta): Eklöv Senja, Loppi, Göös Jesse, Tuusula, Jokinen Jenna, Loppi, Kiimalainen Jonna, Tuusula, Muranen Valtteri, Hyvinkää, Niklander Tuuli, Riihimäki, Palmgren Johanna, Hyvinkää, Ruotsalainen Tommi, Janakkala.
 
Mava (15 valmistunutta): Duong Xa Ly, Hyvinkää, Hei-Gauses-Savolainen Marichen, Hyvinkää, Heini Wiwan, Riihimäki, Hosseini Mohammad Reza, Hyvinkää, Jokiniemi Ratchadakorn, Pori, Laipio Thidarat, Riihimäki, Marcet Sacha Richard, Hyvinkää, Mäki Nattawara, Hyvinkää, Puupus Virje, Hausjärvi, Ramos Rodriguez Samuel, Hyvinkää, Rattus Merle, Hyvinkää, Robush Natalia, Nurmijärvi, Syarkkinen Oksana, Hyvinkää, Ta Hoang Phuong, Hyvinkää, Timonen Wikanda, Hyvinkää.
 
Vanhustyön erikoisammattitutkinto
Malinen Kirsi, Nurmijärvi, Pekkarinen Merja, Hyvinkää.
 
Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Logistiikan perustutkinto (7 valmistunutta): Kalliokoski Tuomas, Hyvinkää, Kumpulainen Saku, Hyvinkää, Kuoppamäki Juho, Janakkala, Laine Niko, Hyvinkää, Saulio Joel, Hyvinkää, Tenhunen Jani, Riihimäki, Tuomi Timi, Hyvinkää.
 
Ympäristönhoitaja
Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto (5 valmistunutta): Pietikäinen Sandra, Hyvinkää, Sairanen Tony, Hyvinkää.
 
Vain kirjautunut käyttäjä voi kommentoida uutisia.
Jos sinulla ei vielä ole tunnuksia, ole ystävällinen ja ota yhteys tilaajapalveluun 03 6151 300.