Kanta-Häme

Ammattilaisia jo valmistuessaan - Katso lista ammattiin valmistuneista

Ammattiopisto Tavastian kevätjuhlaa vietettiin jo perjantaina. Tavastia-areenalla järjestettiin aamupäivällä peräti kolme samanlaista tilaisuutta, jotta kaikki valmistuvat mahtuivat juhlistamaan koulun päättymistä.

Perinteisen suvivirren lisäksi nautittiin tanssi- ja musiikkiohjelmasta. Puheita pitivät rehtori Heini Kujala, Linnan Kehityksen toimitusjohtaja Mervi Käki ja tuore kevään ylioppilas Roosa Hirvonen.

Kuten joka vuosi, osa jättää nyt Tavastian kokonaan taakseen. Tänä keväänä ammattiin valmistui yhteensä 595 opiskelijaa. Heistä 27 sai painaa päähänsä myös valkolakin suorittamalla kaksoistutkinnon.

– Alussa vähän epäilytti, että onko tämä nyt se oikea ala. Kyllä se siinä kolmen vuoden aikana alkoi tuntua omalta jutulta, kertoo kokiksi valmistunut Pinja Pentinmäki.

– Meillä on ollut hyviä työharjoitteluita. Jotkut ovat olleet sellaisia, että en ole itse viihtynyt niin hyvin. Vaikka epäonnistumisia tulee, niin kyllä se vahvistaa luonnetta. Niin puheissakin sanotiin, kertoo myös kokin paperit saanut Oona Laakso.

Luokkaa ja opettajia jää tietysti ikävä. Tytöt kiittelevät Tavastian opettajia kärsivällisyydestä.

– On hyvä ja oppinut fiilis. Saatiin sekä hyviä että huonoja muistoja, mutta enemmän niitä hyviä! Nyt kun kaikki loppuu, tuntuu haikealta ja jännittyneeltäkin, Pentinmäki sanoo. 

Pentinmäki aloitti kesätyöt Petäyksessä jo samana perjantaina. Hän viettää valmistujaisiaan vasta myöhemmin kesällä.

Laaksolla alkavat työt ensi viikolla. Hän on jo muuttanut Vantaalle töiden perään ja pääsee pistämään itsensä likoon suurkeittiön hulinassa. 

Ensin ehtii vähän juhliakin.

– Lähdetään luokan kanssa käymään nyt kaupungilla ja sitten on omat juhlat. Illalla mennään varmaan vähän viihteelle, Laakso tokaisee.

Automaatioasentajiksi valmistuneet salskeat nuorukaiset ottivat yhteiskuvia Tavastia-areenan takapihalla. Tämä jäi tuskin viimeiseksi kerraksi, sillä nimilista luokkakokousta varten on jo kerätty. 

Opettaja Osmo Helkiö hyvästeli jälleen yhden vuosikurssillisen opiskelijoita.

– Nämä ihmiset ovat jo jotain. Haikea mieli jää, varsinkin kun he eivät näe toisiaan pitkään aikaan, vaikka ovat nyt kolme vuotta yhdessä painaneet. Läheskään kaikki eivät ole Hämeenlinnasta.

Helkiö on silminnähden ylpeä tuoreista sähkömiehistään eikä nää syytä olla huolissaan heidän tulevaisuudestaan.

– Hyvää porukkaa tämä on. Eikös se näy vähän päällepäinkin? He ovat suhtautuneet opintoihinsa asiallisesti ja nyt viedään se loppuun saakka. HÄSA
 

 

 

Nimilistat on saatu kouluilta. Listoilta puuttuvat ne valmistuneet, jotka eivät ole antaneet suostumustaan nimensä julkaisemiseen.

Ammattiopisto Tavastia

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Ahokas Birgitta, Hämeenlinna, Ali Mustafa Abdidaahir, Hämeenlinna, Grönberg Emmi Irene, Hämeenlinna, Gynther Anniina Sini Helena, Hämeenlinna, Jokinen Milja Helena, Hattula, Kankanen Katri, Hämeenlinna, Kilpeläinen Milla, Hämeenlinna, Koljonen Miia, Hämeenlinna, Koskela Niina, Janakkala, Kruus Kerttu, Hämeenlinna, Kuisma Minna, Janakkala, Nikkilä Jonna, Hämeenlinna, Painilainen Paula, Hämeenlinna, Pääkkönen-Hukkanen Anniina, Hämeenlinna, Rauhala Eeva-Maria, Hattula, Tuominen Aleksi Kristian, Hämeenlinna, Vaari Minna, Hämeenlinna, Vatanen Maija, Hämeenlinna, Vehmas Sari, Hämeenlinna

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, Tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala, tekstiiliala, Artesaani: Töppärä Sini Susanna, Hämeenlinna

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, Tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala, vaatetusala, Artesaani: Lehtovaara Jenna-Julia Helena, Janakkala

Sisustusalan ammattitutkinto: Kajan Eeva Marjut, Hämeenlinna, Pakkalén Anna-Kaisa, Hämeenlinna, Peltola Ninni Sanniella, Hattula, Peltola Saara Aliisa, Hämeenlinna, Torkkel Johanna, Hämeenlinna

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, Ohjelmistotuotannon osaamisala, Datanomi: Jackson Jesse Mikael, Hämeenlinna, Keskinen Niilo Pietari, Hämeenlinna, Korkiamäki Henri Mikael, Hämeenlinna, Kuiri Toni-Tapio, Pälkäne, Nakarasin Alongkorn, Hämeenlinna, Nurminen Niko-Petteri, Hämeenlinna, Pernu Raisa Helena, Hämeenlinna, Pulkkinen Tomi-Tapio, Hämeenlinna, Raivio Aleksi Mikael, Hämeenlinna, Ruuhola Tommi Juhani, Hattula, Ylätalo Miikka Olavi, Hämeenlinna (kaksoistutkinto)

Baarimestarin erikoisammattitutkinto: Kaunonen Anna Karoliina, Hämeenlinna, Parviainen Pyry Erik, Hattula, Salminen Essi, Hämeenlinna

Dieettikokin erikoisammattitutkinto: Barck-Lahtinen Nina, Hämeenlinna, Isokorpi Mika, Hämeenlinna, Niskanen- Lahtinen Anne, Rehn Roosa, Hämeenlinna

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Asiakaspalvelun osaamisala, Tarjoilija: Hakala Nea Jenna Julia, Hämeenlinna, Hevonoja Saana Emilia, Hämeenlinna, Jaskio Toni, Hämeenlinna, Jokela Laura Kristiina, Hämeenlinna, Kallio Alina Katarina, Hämeenlinna, Laaksonen Emma, Hämeenlinna, Latvala Joonas Mikael, Janakkala, Partanen Maiju, Hämeenlinna, Saastamoinen Linda Alina, Hämeenlinna, Sulku Jenna, Hämeenlinna, Turunen Tiia, Hämeenlinna, Vesala Kati, Hämeenlinna, Viitanen Mila Camilla, Hämeenlinna

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Kokin osaamisala, Kokki: Berseneff Vilma Matleena, Janakkala, Fagerholm Linda Aurora, Hämeenlinna, Haapasaari Tania Michelle, Hämeenlinna, Heinonen Minja Erika, Hattula, Holopainen Åsa Auri Inkeri, Janakkala, Honkala Julius Kalle Joonatan, Hämeenlinna, Htoo Bway, Hämeenlinna, Jantunen Tytti Roosa Aleksandra, Janakkala, 
ohnson Emilia Maria Sofia, Hämeenlinna, Jokiranta Unna Alexandra, Hämeenlinna, Koivistoinen Jenna Mari, Hämeenlinna, Kojo Nina Maria, Hämeenlinna, Laakso Oona Emilia, Janakkala, Lehtola Ossi Einari, Janakkala, Lehtoranta Jonna Sofia Lauriina, Hattula, Lohilahti Xiaoyan, Janakkala, Lyytinen Tytti Katariina, Hämeenlinna, Makkonen Antti Kalle Ilmari, Hämeenlinna, Mannila Henna Leena, Hämeenlinna, Maunula Mikke Oliver, Hämeenlinna, Mäkelä Annamaria Elisa, Hämeenlinna, Mäkelä Milja Karoliina, Janakkala (kaksoistutkinto), Mäkelä Tino Petteri, Hämeenlinna, Niemelä Jussi Verneri, Hämeenlinna, Pentinmäki Pinja Siina Sofia, Hämeenlinna, Pitkänen Janina Kristiina, Hämeenlinna, Pääkkönen Sawitri, Hämeenlinna, Rantanen Teemu Antero, Hämeenlinna, Rautanen Riikka Suvi Tuulikki, Hämeenlinna, Soini Lauri Akseli, Hämeenlinna, Soramäki Justiina Jonna Sofia, Hämeenlinna, Suokorte Sani Soile Helena, Janakkala, Tuomola Iina Julia, Hämeenlinna, Valtonen Juulia Ida-Maria, Hämeenlinna, Virtanen Kiira Tuulia, Hämeenlinna, Vuorinen Matti Aleks, Hämeenlinna, Väisänen Sainapha, Hämeenlinna

Hotellivirkailijan ammattitutkinto: Kuosa Marika, Hämeenlinna

Kotityöpalvelujen ammattitutkinto: Korhonen Maiju, Hämeenlinna, Salakka Mari, Hattula, Tjurin Marleena, Hämeenlinna, Yliruusi Mervi, Hämeenlinna

Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Bukic Melisa, Hämeenlinna, Haarala Sari, Hämeenlinna, Hallman Valtteri, Hämeenlinna, Kappinen Larissa, Hämeenlinna, Könnömäki Sari, Janakkala, Lehtinen Niina, Hämeenlinna, Mäenpää Heidi, Hämeenlinna, Saarelainen Marianne, Hattula, Somppi Marika, Hämeenlinna, Viita Milla, Hämeenlinna, 

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Eskola Henri Kristian, Hämeenlinna, Ikäheimonen Mirva, Hattula, Siren Tanja, Riihimäki

Matkailualan perustutkinto, Matkailupalvelujen osaamisala, Matkailupalvelujen tuottaja: Alutoin Anni Emilia, Hattula, Haltia Joona Petrus Nikolai, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Innala Irina Elisabeth, Hämeenlinna, Jokinen Miro Jukanpoika, Hämeenlinna, Kostiainen Noora Juulia, Janakkala, Sattari Zahra, Hämeenlinna, Siivonen Niina Elina, Janakkala

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto: Tammi Tiina, Forssa, Tervonen Heli, Hämeenlinna

Tarjoilijan ammattitutkinto: Sihvonen Maija, Hämeenlinna

Hiusalan perustutkinto: Parturi-kampaajan osaamisala, Parturi-kampaaja: Haarala Mari Kristiina, Forssa, Hildén Jenna Iida Marjaana, Janakkala (kaksoistutkinto), Järvinen Tanja Maaria, Riihimäki, Karadavut Maija Almina, Hämeenlinna, Lehtimäki Essi Marianne, Hämeenlinna, Markio Veera Vilhelmiina, Janakkala, Rantala Jenna Kristiina, Janakkala, Saarinen Roosa Julia, Hämeenlinna, Salminen Henrika Fanny Kristiina, Riihimäki, Varjo Julius Tatu Matias, Hämeenlinna, Virtanen Nea Elisa, Hämeenlinna (kaksoistutkinto)

Päihdetyön ammattitutkinto: Korpunen Satu Maarit, Hämeenlinna, Marttila Maria Hellevi, Forssa, Salovaara Arja Irmeli, Hausjärvi, Verho Taina Kaarina, Hattula

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto,  Ensihoidon osaamisala, Lähihoitaja: Hakala Mira Eeva Pauliina, Hämeenlinna, Helanterä Niko Valdemar, Hämeenlinna, Jantunen Riku Petteri, Hämeenlinna, Joro Jani-Petteri, Hämeenlinna, Katiska Juho Pekka Arvid, Hämeenlinna, Kemppainen Nelli Karoliina, Hämeenlinna, Lappalainen Ella Emilia, Hämeenlinna, Murto Oona Meri Mikaela, Akaa, Mäkelä Tomi Mikael, Loppi, Pietikäinen Ella Maaria, Hämeenlinna, Rinta-Jaskari Anselmi Mikael, Hämeenlinna, Salmenharju Anni Maria, Riihimäki, Sipponen Niko Tapani, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala, Lähihoitaja: Arvola Marion Anniina, Hämeenlinna, Einola Satu Suvi Annika, Hämeenlinna, Gröhn Emma Maria Susanna, Hämeenlinna, Hautala Tiia Eveliina Jasmin, Hämeenlinna, Helkiö Henna Tia Maria, Hämeenlinna, Jussila Jaana Helena Kyllikki, Hämeenlinna, Karjalainen Mari Johanna, Hämeenlinna, Korpela Lotta Eveliina, Hämeenlinna, Lundén Taru Marjatta, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Mikkonen Essi Aurora, Riihimäki, Männistö Veera Janika, Hämeenlinna, Nieminen Ida Ronja Amanda, Hämeenlinna, Nuotio Linda Anni Elina, Hämeenlinna, Paija Riina Lyydia, Hämeenlinna, Ruponen Elina Marleena, Janakkala, Salo Jenna Laura Maria, Hämeenlinna, Savolainen Sonja Nicole, Hämeenlinna, Virtanen Neea Julia, Janakkala

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala, Lähihoitaja: Aho Santeri Pekka Eemeli, Hämeenlinna, Grönberg Kim Petri Fredrik, Hämeenlinna, Hyvönen Sini Krista Anette, Hämeenlinna, Iso-Pietilä Viivi-Anne Aliina, Hämeenlinna, Lehtonen Anniina Ida Katariina, Hämeenlinna, Loikkanen Saara Maria, Hattula, Nikki Sofia Katariina, Janakkala, Puhakainen Hanna Sisko, Riihimäki, Putkonen Katja Marina, Hämeenlinna, Riski Sanni Johanna, Janakkala, Selin Krista Anniina, Hämeenlinna, Suominen Mira Marika, Hämeenlinna, Toropainen Sanni Matilda, Riihimäki, Venäläinen Iina Sofia, Riihimäki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, Lähihoitaja: Aaltonen Oona Ronja Juulia, Hämeenlinna, Ahlsten Tia-Maarit Tellervo, Hämeenlinna, Ahonen Suvi Sigrid, Hämeenlinna, Backman Salla, Hämeenlinna, Eiristö Mari Josefiina, Riihimäki, Helin Marjaana Kia Katariina, Hämeenlinna, Hirvonen Roosa Lumi Tuulia, Riihimäki (kaksoistutkinto), Hjelt-Mattila Hanna, Hattula, Härkönen Elina, Hämeenlinna, Jauhiainen Emilia Iida Maria, Hämeenlinna, Junnonaho Jenni Anneli Julia, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Kankaala Emma Kristiina, Hämeenlinna, Kesseli Melina, Hämeenlinna, Korkeavuori Ellinoora, Hämeenlinna, Koskela Inka Katri Matilda, Janakkala, Laine Eetu-Pekka, Hämeenlinna, Laine Katariina, Hämeenlinna, Lamberg Ulla, Hattula, Lamminpää Nella Susanna, Hämeenlinna, Lehtola Lotta Aliisa, Hämeenlinna, Manner Jannina Tuulia, Riihimäki, Markkula Arttu Juho Jalmari, Hämeenlinna, Nappari Janina Annika, Hämeenlinna, Parkkinen Jaana Kaisa Katariina, Hämeenlinna, Pispa Johanna Kristiina, Hämeenlinna, Pääkkönen Heli, Akaa, Rajala Elli Marjatta, Urjala, Simola Maiju, Hämeenlinna, Takala Viivi Maria, Hämeenlinna, Tapaila Viivi Emeliina, Hämeenlinna, Tolonen Gladis Mei, Janakkala, Tuuri Enna Marjatta, Hämeenlinna, Uosukainen Tiia Kristiina, Lempäälä, Uusimäki Sanna Kristiina, Hämeenlinna, Vainio Minna Marja, Riihimäki, Vidén Laura, Hämeenlinna, Viisainen Petri, Janakkala, Vähäjärvi Julia Vilhelmiina, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Vammaistyön osaamisala, Lähihoitaja: Ahmadyar Ehsanollah, Hämeenlinna, Kauhava Iida-Linda Meria, Hämeenlinna, Koivula Leena Aino Johanna, Hattula, Koskinen Hanna Anneli, Hattula, Kujala Sakari Elias, Hämeenlinna, Nurminen Mikael Kristian, Janakkala, Remula Sanna Alisa, Janakkala, Rokkanen Eena Rosaliina, Hämeenlinna, Salminen Meeri Marianna, Hämeenlinna, Vuorinen Janika Inka Annika, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Vanhustyön osaamisala, Lähihoitaja: Kiukkonen Sanni Katariina, Hämeenlinna, Lietsa Jenna Mari Eerika, Janakkala, Nurmi Tanja, Hämeenlinna, Näre Sirpa, Hämeenlinna, Rissanen Tiia Riina Eveliina, Janakkala, Varjus Tiina Kristiina, Hattula

Autoalan perustutkinto, Autotekniikan osaamisala, Ajoneuvoasentaja: Aarresuo Santeri Niko Julius, Hämeenlinna, Enqvist Sami Tapani, Hämeenlinna, Kaijanto Niklas Wilhelm, Janakkala, Kamppinen Marja Tuulia, Hattula, Kuusa Ronja Salme Annikki, Hämeenlinna, Laakso Mikko Vili Valtteri, Janakkala, Lehto Teemu Antero, Janakkala, Majaniemi Pekka Sakari, Janakkala, Nurminen Veeti Nestori, Hämeenlinna, Pietilä Riku Matti Jalmari, Hattula, Rantanen Miia-Maria Susanna, Janakkala, Saastamoinen Juho Oskari, Hämeenlinna, Salonen Janne Tapio, Hämeenlinna, Saukkonen Saku Elmeri, Janakkala, Siira Saku Pärtty Juhani, Hämeenlinna, Tontti Eevert Mikael, Hattula, Valtee Rasmus Kalle Vilhelmi, Hämeenlinna, Valtonen Sami Artturi, Janakkala, Venäläinen Henri Patrik, Padasjoki

Elintarvikealan perustutkinto, Leipomoalan osaamisala, Leipuri-kondiittori: Haapalahti Antti Ilmari, Hämeenlinna, Hummastenniemi Rosa Kaarina, Hämeenlinna, Jokinen Joona Juho Heikki, Hämeenlinna, Järvenkallas Johanna Elisa Anniina, Hausjärvi, Korhonen Arra Wilhelmiina, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Loponen Anniina Erika, Hämeenlinna, Nyman Veera Ilona, Hämeenlinna, Penttilä Roosa Marja, Janakkala (kaksoistutkinto), Pitkäranta Marleena Elisa, Janakkala, Puhakka Jonna Henriikka, Hattula, Rautanen Janika Emilia, Hämeenlinna, Saarikko Maija Marjaana, Hämeenlinna, Santala Lauri Seppo Valtteri, Hämeenlinna, Uusivirta Tuomas Tino Tapio, Hämeenlinna, Vekka Pinja Pauliina, Hämeenlinna (kaksoistutkinto)

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, Kiinteistönhoidon osaamisala, Kiinteistönhoitaja: Felix Olabode Olajire, Hämeenlinna, Hietala Jesse Kristian, Hämeenlinna, Hukari Teemu Kristian, Hämeenlinna, Huusko Jarno Juuso Kalevi, Janakkala, Johansson Ronja Johanna Emilia, Hämeenlinna, Kanerva Aleksi Juhani, Hämeenlinna, Kautto Kai Tommi, Janakkala, Kemppainen Santeri Benjamin, Hämeenlinna,Kokko Pentti, Loppi, Leppänen Mikko Ilari, Janakkala,Liikkanen Ari, Hämeenlinna, Mupipi Nsanzumwami, Hämeenlinna, Nikkilä Jarkko, Urjala, Packalén Mikko Ilari, Palojärvi Asko Ville Valtteri, Janakkala, Pesonen Hanna, Akaa, Pesonen Niko Juhani, Hämeenlinna, Ruuhilahti Aku Markunpoika, Hämeenlinna, Saarinen Niko Petteri, Hattula, Tiensuu Matti Kalle Aleksi, Hämeenlinna, Turunen Leo Leevi Taavetti, Janakkala, Vähätalo Lauri Ilkka Vihtori, Janakkala

Kone- ja metallialan perustutkinto, Automaatiotekniikan ja kunnossapidon osaamisala, Kunnossapitoasentaja: Bister Sebastian Santeri, Hämeenlinna

Kone- ja metallialan perustutkinto, Valmistustekniikan osaamisala, Koneistaja: Hurtta Matias Aleksander, Janakkala, Kytöaho Anssi Henrik, Hämeenlinna, Köykkä Jarno Juhani, Hämeenlinna, Nieminen Joona Juha-Petteri, Hämeenlinna, Nieminen Petri Markus, Hämeenlinna, Nivalainen Teemu Olavi, Hämeenlinna, Tuominen Mika Kristian, Hämeenlinna, Tuominen Tomi Petteri, Hämeenlinna

Kone- ja metallialan perustutkinto,Valmistustekniikan osaamisala, Levyseppähitsaaja: Ahola Valtteri Armas, Hämeenlinna, Alanen Ari Juhani Matias, Janakkala, Alwan Maan Saad, Hämeenlinna, Heikkilä Saku Aleksi, Hattula, Järvi Atte Juhani, Hattula, Kemppinen Mira Johanna, Hämeenlinna, Koivusaari Matias Mikko Juhani, Hämeenlinna, Nuutinen Joel Teemu Mikael, Hämeenlinna, Peltonen Niko Mikael Jalmari, Hattula, Petrell Väinö Armas Alexsander, Loppi, Puolakka Henri Arto Antero, Hämeenlinna, Saarinen Jimi Pau Oskari, Janakkala, Sainio Saku Sakari, Janakkala, Seppälä Valtteri Kristian, Hämeenlinna, Tirronen Jani Taito Ilmari, Hämeenlinna, Untinen Jiri Jouko, Loppi, Viitala Otto Toni Kristian, Hämeenlinna, Väisänen Vesa Heikki Kalevi, Hattula

Logistiikan perustutkinto,  Kuljetuspalvelujen osaamisala, Autonkuljettaja: Keskitalo Markus Eerikki, Hämeenlinna, Laine Pedro Petteri, Hämeenlinna, Luoma Roope Johannes, Hämeenlinna, Löfqvist Miko Antti, Hämeenlinna, Peura Jarkko Toivo Johannes, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto, Kuljetuspalvelujen osaamisala, Linja-autonkuljettaja: Kauppinen Aleksi Pyry Santeri, Hattula, Nylander Valtteri Mikko Matias, Hämeenlinna, Pulli Niina Maria, Hämeenlinna

Logistiikan perustutkinto, Kuljetuspalvelujen osaamisala, Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Koskinen Sami Jaakko Antero, Janakkala, Laitinen Timo Eetu Juhani, Hämeenlinna, Nordman Samu Kim Sebastian, Hämeenlinna, Nuorala Markus Willhelm, Janakkala, Sahisalmi Tino Patrik, Hämeenlinna, Sihto Tomi Toivo Kaarle, Pälkäne, Suokas Jari Jouko Ilmari, Hämeenlinna, Virtanen Joni Juhani, Janakkala, Virtanen Riku Ilmari, Janakkala

Varastopalvelujen osaamisala, Varastonhoitaja: Dar Lay, Hämeenlinna, Eistamo Ismo Anton, Hämeenlinna, Heikkinen Timo Juhani, Janakkala, Husseini Yagin Ali, Hämeenlinna, Kanyabukombo Mbangutse, Janakkala, Karamira Dieudonne, Hämeenlinna, Karonen Severi Topias, Hämeenlinna, Leivonen Jouni Juhani, Hämeenlinna, Numminen Niko Joona Juhana, Janakkala, Nykänen Ville Oskar Kalevi, Hämeenlinna, Pötrönen Ville- Markus Oskari, Janakkala, Santikko Tomi Tuomas, Hämeenlinna, Tee Tut, Hämeenlinna, Tungende Jean De Dieu, Hämeenlinna, Viita Joonas Santeri, Janakkala

Maanmittausalan perustutkinto, kartoittaja: Ahonen Tuomas Erkki Matias, Hämeenlinna, Hapola Petter Valtteri, Hämeenlinna, Heikkinen Jussi Kari Antero, Hämeenlinna, Intke Kimmo Aulis Juhani, Hämeenlinna, Juppo Sami-Markus Kristian, Hattula, Karjalainen Verneri Ahti Julius, Hämeenlinna, Kaura Juuso Reima Petteri, Janakkala, Koivisto Jesse Oskari, Hämeenlinna, Kähönen Joonas Kari Kristian, Hattula, Lehtonen Mikko Henrik, Hämeenlinna, Pitkänen Panu Pentti, Hämeenlinna,  Rantanen Enni Maria, Hämeenlinna, Salakari Jani Juhani, Hämeenlinna

Pintakäsittelyalan perustutkinto, Metallituotteiden pintakäsittelyjen osaamisala, Pintakäsittelijä: Aronen Tuomas Olavi, Janakkala, Kantola Teemu Mikael, Hämeenlinna, Karonen Joni Petri Erik, Hämeenlinna, Lehtonen Hanna Maija Katariina, Janakkala, Messman Tuomas Väinä Kalevi, Hämeenlinna, Nieminen Jami Jukka Aleksi, Hämeenlinna, Nieminen Jonathan Jeremias Olavi, Hattula, Nurminen Siiri Valentiina, Hämeenlinna, Pusa Joona Valtteri, Hämeenlinna, Rajalampi Elina Suvi Julia, Hattula

Pintakäsittelyalan perustutkinto, Rakennusten pintakäsittelyjen osaamisala, Maalari: Hakala Benjamin Armando, Hämeenlinna, Kallio Helena Essi Kristiina, Hämeenlinna, Mustonen Eveliina Birgitta, Hämeenlinna, Niemi Alex Olli Pekka, Riihimäki, Peltonen Marika Katariina, Hämeenlinna, Pulkkinen Maria Anne Elina, Hämeenlinna, Salonen Tiia -Tuulia, Hattula, 

Puualan perustutkinto, Teollisuuspuusepän osaamisala, puuseppä: Henttonen Matias Valtteri, Hämeenlinna, Hurula Miika Erik, Hämeenlinna, Joro Juho Veikka, Hämeenlinna, Kumpumäki Aleksi Topias, Hämeenlinna, Mattila Jose Mikael, Tammela, Pulkkinen Valtteri Benjamin, Hämeenlinna

Rakennusalan perustutkinto, Maarakennuksen osaamisala, Maarakentaja: Ahmed Mohamed Abdullahi, Hämeenlinna, Barreto Da Silva Frankelson, Hämeenlinna, Heinonen Markus Jan Kristian, Hämeenlinna, Hietamäki Lassi Petri Erik, Hämeenlinna, Kaistinen Marja Kaarin Katariina, Hämeenlinna, Karvonen Erno Aleksi, Riihimäki, Kouhestani Ahmad Khaled, Hämeenlinna, Käppi Ilari Juho Viljami, Hämeenlinna, Rantanen Teemu Otto Samuel, Hämeenlinna, Ristanen Juho-Pekka, Hämeenlinna, Salonen Samuli Valtteri, Hattula, Sinkkonen Samuli Eevertti, Hattula, Tuominen Joel Matti Olavi, Akaa, Äijälä Samuli Matias Jalmari, Hattula, 

Rakennusalan perustutkinto, Talonrakennuksen osaamisala, Talonrakentaja: Eloranta Joonas Juho, Hämeenlinna, Helander Saku Veikko, Hämeenlinna, Junttila Jaana, Hattula, Jänkälä Janne Sakari, Hämeenlinna, Jääskeläinen Tuomas Hannu Tapio, Hämeenlinna, Kallunki Santeri Simppa Verneri, Hattula, Korvakangas Pekka Santeri Armas, Hämeenlinna, Kuusinen Konsta Alvar, Janakkala, Lahdenperä Eelis Onni Elmeri, Hämeenlinna, Leimu Niko Valtteri Kristian, Hämeenlinna, Leppäkoski Aleksi Eemil Olavi, Hämeenlinna, Loponen Jaakko Samuli, Hämeenlinna, Luukko Aku Eevert, Hämeenlinna, Lähde Jyri Matti Juhani, Hämeenlinna, Mahamed Aweys Hassan, Hämeenlinna, Nieminen Niko Valtteri, Hämeenlinna, Oikari Juho, Hämeenlinna, Rannelma Jeremy Mikael, Janakkala, Sarin Niko Eemeli, Hämeenlinna, Sinkkilä Juho Ville Mikael, Hattula, Suoranta Sami Severi, Tammela, Tiitto Tuukka Herman Benjamin, Hattula, Valtonen Arttu Erkki Johannes, Hämeenlinna

Talonrakennusalan ammattitutkinto: Sontag Sami Antero, Hämeenlinna, Meiseri Kari Tapani, Janakkala

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, Sähkö- ja automaatiotekniikan osaamisala, Automaatioasentaja: Friman Jon-Emil Iivari, Hämeenlinna, Hietala Mikko Tapio Matias, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Hiukkamäki Jani Heikki Kristian, Urjala, Kattelus Oskari Veikka Matias, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Kortemaa Lauri Artturi, Urjala, Kuusivaara Joni Mikael, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Kuvaja Oskari Toivo Santeri, Hämeenlinna, Leipälä Iiro Jalmari, Hämeenlinna, Merjavuo Lassi Severi, Hämeenlinna, Nummela Aleksi Lauri Ilmari, Hämeenlinna, Pukero Sami-Petteri Jesse Antero, Hämeenlinna, Rönkkö Tarmo Toivo Samuli, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Sell Oskari Osku Mikael, Hattula, Sulanen Jesse Antero, Hämeenlinna, Vierre Jesse Hermanni, Janakkala (kaksoistutkinto) 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, Sähkö- ja automaatiotekniikan osaamisala, Sähköasentaja:  Aalto Toni Mikael, Hämeenlinna, Aho Ilari Matti Aleksi, Janakkala, Arvela Eero Aleksis, Hämeenlinna, Herttuainen Vinski Albert, Janakkala, Härkönen Mikko Tommi Juhani, Hämeenlinna, Jaakonsaari Santeri Timo Tapio, Janakkala (kaksoistutkinto), Koskinen Saku Valtteri, Hämeenlinna, Pessi Aku Petteri, Janakkala, Ranta Leevi Janne Markus, Hämeenlinna, Saarikko Jaakko Juha, Hämeenlinna, Sarva Olli Eero Gunnar, Hattula, Simola Teemu Heikki Mikael, Hattula, Tamminen Matias Olavi, Hämeenlinna, Tapaninen Tuomas Risto Robert, Hämeenlinna, 

Talotekniikan perustutkinto, Putkiasennuksen osaamisala, Putkiasentaja: Jokinen Arttu Aulis Juhani, Hämeenlinna, Alanko Jyrki, Hämeenlinna, Junttila Joonatan Antto-Petrus, Hämeenlinna, Kainulainen Harri Tapani, Hämeenlinna, Kantakoski Leevi Santeri, Hattula, Kurki Eetu Esa-Pekka, Hämeenlinna, Laakso Pasi Edvard, Hämeenlinna, Lehtinen Johan Eemil, Hattula,Manninen Antti Pekka Ensio, Hattula, Mölkänen Miki Aarre Kristian, Hattula, Ovaska Sanni Elisa, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Pennonen Anton Olavi, Riihimäki, Pikivirta Oskari Eemeli, Janakkala, Salo Jesse Anssi Juhani, Hämeenlinna, Salo Joni, Hämeenlinna, Sorri Janne Tapani, Janakkala, Ventola Santeri Antero, Hämeenlinna, Westersund Max Oliver, Hämeenlinna, Virtanen Tuukka Antti Olavi, Hämeenlinna, 

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, Vaatetuksen osaamisala, Vaatetusompelija: Hartman Katri, Hämeenlinna, Kokko Pia Maria, Hattula, Lempinen Tiia Eveliina, Pälkäne, Stenholm Salla Kristiina, Hämeenlinna, Säe Jenna, Hyvinkää, Tuominen Alinda Elena Henrietta, Hämeenlinna, Vallinen Tiina Maria, Hämeenlinna

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, Vaatetuksen osaamisala, sisustusompelija: Kuusinen Natalia, Hämeenlinna, Majamäki Nina-Johanna, Riihimäki, Sundqvist Pirkko Marjatta, Hämeenlinna, 
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja: Järvinen Miikka Joonas Santeri, Hämeenlinna, Kaikkonen Anders Jere Mikael, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Komsi Janne Matias, Hämeenlinna, Lind Mikko Antero, Hämeenlinna, Nikanti Patrick Daniel, Hämeenlinna, Nurola Aleksi Oskari, Hämeenlinna, Parkkinen Pekka Matti Henrikki, Hattula, Suuronen Roni Sami Topias, Hämeenlinna

Vaatetusalan erikoisammattitutkinto: Lehmonen Iida Maria Helena, Hämeenlinna

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, Verhoilun osaamisala, Verhoilija: Aaltonen Karla Johanna, Hämeenlinna, Haakana Marianne Kristiina, Hämeenlinna, Huhtala Heidi Hannele, Riihimäki, Hämäläinen Hannah Alexandra Karin, Riihimäki, Koponen Saara Maria, Hämeenlinna. Mahmud Abdullah Harem, Hämeenlinna, Ranki Terhi Susanna, Urjala, Rautiainen Pilar Suzan, Hämeenlinna, 
Liiketalouden perustutkinto, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala, Merkonomi: Alenius Minna Kristiina, Hämeenlinna, Gyldén Hanna, Hämeenlinna, Hakkarainen Netta Maria, Hämeenlinna, Harle Jenna Lilja Elena, Hämeenlinna, Hjelt Janna, Hämeenlinna, Hokka Veera Eerika, Janakkala, Honkanen Joona Niklas Nikolai, Hattula, Jafari Sofia Fatema, Hämeenlinna, Kaarna Ville Valtteri, Hämeenlinna, Kangas Nico Jaakko Santeri, Hämeenlinna, Karkkula Oili Johanna, Hämeenlinna, Kerttula Senni Johanna, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Kivilä Antti Tapani, Hämeenlinna, Koivisto Anna Karolina, Hattula, Kolehmainen Juho Karl, Hämeenlinna, Koskinen Anu, Hämeenlinna, Kujanpää Helena Laura Maria, Hämeenlinna, Kunnas Satu Pauliina, Hämeenlinna, Kämäräinen Mika, Hämeenlinna, Laihiainen Maija Elina, Hämeenlinna, Lehtinen Meri Emilia, Hämeenlinna, Lehto Jeremias Plathip, Hämeenlinna, Luoma Leevi Eemil Juhani, Hämeenlinna, Mäenpää Valtteri Otto Severi, Loppi (kaksoistutkinto), Nurmi Heidi-Maria, Hämeenlinna, Pasma Roosa Maria, Hämeenlinna, Piispanen Tanja Anita Veronica, Hämeenlinna, Puolakka Jenna Jaana Johanna, Hämeenlinna, Rönn Krister Markku Erkki, Hattula, Salo Emilia Aleksandra, Hämeenlinna, Salo Juuso Kalervo, Hämeenlinna, Syrjälä Ida, Hämeenlinna, Syrjälä Juho Ville Petteri, Hämeenlinna, Tuomala Kasimir Johan Nikolaus, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Tyni Paavo Anttoni, Janakkala, Vainio Joona Julius Petteri, Hämeenlinna, Waldén Sade, Hämeenlinna, Vendelin Roosa Karoliina, Hattula, Vihma Sami Harri Santeri, Hattula, 

Liiketalouden perustutkinto, Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala, Merkonomi: Huittinen Riku, Hämeenlinna,  Jarho Lauri Manu Mikael, Hämeenlinna, Kaukonen Salla Susanna, Hämeenlinna, Koivulahti Samira Aliisa, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Lana Anu, Hämeenlinna, Matinen Miia Susanna, Janakkala, Melartin Ida-Maria Josefina, Hämeenlinna, Mäki-Uuro Alina Marjukka, Hämeenlinna,Niskanen Jasmin Anastasia, Hämeenlinna, Olkkonen Voitto, Hämeenlinna, Pajuniitty Jessica Alexandra, Hämeenlinna, Pyykkönen Enni, hämeenlinna, Sandell Jenna, Hämeenlinna, Stenberg Essi Kaisa Annikki, Hämeenlinna (kaksoistutkinto), Tast Jonatan, Hämeenlinna, Twagirayezu Benjamin, Hämeenlinna, Viillos Tiina, Hämeenlinna, 

 

 

Hämeen ammattikorkeakoulu HAMK

Kulttuuriala, Muotoilun koulutusohjelma, muotoilija (AMK): Ranta Iida, Hämeenlinna

Ohjaustoiminnan koulutusohjelma, artenomi (AMK): Hartikainen Kaarina, Hämeenlinna, Kartimo Saara, Hämeenlinna, Koivulahti Teija, Hämeenlinna, Niemelä Tuula, Hämeenlinna

Luonnontieteiden ala, tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi (AMK): Hatakka Anssi, Janakkala, Heinonen Joni, Hämeenlinna
Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma, agrologi (AMK): Oila Juho, Loppi

Metsätalouden koulutusohjelma, metsätalousinsinööri (AMK): Kallioinen Ville, Hämeenlinna, Laaksonen Lauri, Hämeenlinna, Palonen Aapo, Hämeenlinna, Lammi

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala, Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK): Ahola Pasi, Riihimäki, Kalliola Anna, Hämeenlinna, Mäkynen Jaana, Hämeenlinna 

Hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitaja (AMK): Karlsson Janette, Hämeenlinna, Kuusinen Anni, Hämeenlinna, Purtonen Fanni, Hämeenlinna, Rikala Pihla, Hämeenlinna, Tikka Eveliina, Hämeenlinna, Valkeejärvi Jenni, Loppi 

Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK): Mäki Laura, Hämeenlinna, Hauho, Niemispelto Saara-Maria, Hämeenlinna, Pietilä Laura, Hämeenlinna 

Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology, Bachelor of Engineering (BEng), insinööri (AMK): Tajhya Pradeep, Riihimäki

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK): Raittila, Mirka, Riihimäki, Toivomäki Saku, Riihimäki

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK): Ahonen Jami, Hämeenlinna, Larjovuori Carita, Hämeenlinna, Tolvanen Joel, Hämeenlinna 

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK): Hongisto Iiro, Riihimäki, Kiviharju Mika, Riihimäki

Yhteiskuntatieteiden, liiketalouden ja hallinnon ala, liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi (AMK): Alaspää Reetta, Hämeenlinna, Juvonen Anu, Hämeenlinna, Koivisto Jesse, Hämeenlinna

 

 

Hyria nuorten koulutus

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti: Ahlsten Eero, Hattula, Etelämäki Jonna, Riihimäki, Haapapuro Jirko, Riihimäki, Hallamaa Minna, Riihimäki, Jansson Asta, Riihimäki, Jääskeläinen Jaakko, Janakkala, Kihlakaski Natasha, Riihimäki, Koskinen Kaisu, Hämeenlinna, Pasanen Saku, Riihimäki, Pussinen Osmo, Loppi, Ranta Jenna, Riihimäki, Renkola Mikko, Riihimäki, Tukiainen Mira, Riihimäki, Vanhanen Ville, Hämeenlinna.

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Ahola Mindy, Janakkala, Frankberg Patrik, Loppi, Ikonen Tuomas, Riihimäki, Kivelä Joonas, Riihimäki, Kokko Jani, Loppi, Lahti Joona, Riihimäki, Leimu Tommi, Riihimäki, Lempiö Aaro, Hausjärvi, Rassa Ida, Riihimäki, Silván Miska, Loppi, Toivonen Lari, Riihimäki, Vainio Sami, Loppi, Valtonen Aki, Janakkala, Viitamäki Alex, Riihimäki.

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Haapalahti Taru, Riihimäki, Härkönen Susanna, Hausjärvi, Jokinen Marja, Riihimäki, Koskela Elsa, Riihimäki, Mattila Tiia-Maria, Riihimäki, Mikkola Elina, Riihimäki, Raatikainen Johanna, Riihimäki, Väänänen Riina, Riihimäki.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Halonen Marika, Riihimäki, Kivelä Santeri, Riihimäki, Koskinen Jussi, Riihimäki, Kytösaari Mira, Riihimäki, Laakkonen Jenna, Riihimäki, Lahtinen Rasmus, Hausjärvi, Laine Veera, Hausjärvi, Ljung Taija, Hausjärvi, Långström Roope, Hausjärvi, Nummela Veikka, Loppi, Nurmi Jenni, Riihimäki, Pohjala Mira, Riihimäki, Polvela Pipsa, Riihimäki, Suorsa Tiia, Hausjärvi, Turula Saku, Riihimäki, Wickstrand Annika, Riihimäki.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija: Dang Susanna, Hämeenlinna, Kettunen Johanna, Riihimäki, tarjoilija, Kilpinen Sari, Hämeenlinna, Manninen Nina, Loppi, Rehmonen Iida, Hausjärvi, Sokka Marjaana, Hausjärvi, Suutari Kaisa, Riihimäki, Svärd Mari, Riihimäki, Tanninen Tiia, Riihimäki.

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi: Kuivamäki Ulla, Riihimäki, Rönnlund Riikka, Riihimäki.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja: Heikkurinen Simo, Riihimäki, Lyytikäinen Santeri, Riihimäki, Salo Casper, Riihimäki, Tarnanen Juuso, Hausjärvi, 

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja: Haukka Antti, Hausjärvi.

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Kankkunen Ville, Riihimäki, Perälä Jesse, Loppi, Piho Petri, Riihimäki, Saarikko Janne, Riihimäki.

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja: Heini Wiwan, Riihimäki.

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuva-artesaani: Lipponen Miika, Hausjärvi, Maltolahti Milja, Riihimäki, Seppälä Rosa, Riihimäki, Tarnanen Jasmin, Loppi, 

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti: Koponen Olli, Riihimäki.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Aaltonen Emma, Riihimäki, Ahlqvist Antti, Riihimäki,Ahonen Laura, Hausjärvi,Heinonen Laura, Loppi, Hinkka Janiina, Riihimäki, Jantunen Tiia, Riihimäki, Jokela Erika, Riihimäki,Kangasniemi Maria, Riihimäki, Kantala Nenna, Riihimäki, Kauppinen Sari, Riihimäki, Kivinen Mirka, Riihimäki, Knihti Laura, Riihimäki, Konttinen Melicia, Riihimäki, Kultalahti Arto, Hausjärvi, Kuparinen Riku, Hausjärvi, Kupias Sani, Hausjärvi, Laine Jenna, Riihimäki, Lampela Inka, Riihimäki, Laurila Katja, Loppi, Lehto Anton, Hausjärvi, Leino Sini, Riihimäki, Leino Suvi, Riihimäki, Luhtala Jere, Riihimäki, Lukkari Nina, Riihimäki, Majasalmi Aleksi, Loppi, Mannila Jenni, Riihimäki, Martikainen Salla, Riihimäki,Nguyen Jenny, Riihimäki, Paulamäki Inka, Riihimäki, Pikkumäki Pirita, Riihimäki, Pirinen Rene, Riihimäki, Pitkä Nikke, Riihimäki, Rantapelkonen Seela, Riihimäki, Riikonen Tiia, Riihimäki, Rummakko Tytti, Hausjärvi, Sarkis Anastasia, Riihimäki, Stålhammar Vilma, Loppi, Sunell Päivi, Riihimäki, Toivonoja Monica, Riihimäki, Turan Serine, Riihimäki, Vainionpää Galina, Riihimäki, Vuorio Waltteri, Hausjärvi, 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Hapulahti Aleksi, Janakkala, Juslin Juuso, Riihimäki, Lahtinen Onni, Riihimäki, Rinne Joel, Loppi, Siivonen Juha, Loppi.

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja: Haapalahti Sanna, Hattula, Parhankangas Miika, Riihimäki.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja: Toivola Katja, Riihimäki.

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä: Ahtinen Mervi, Hausjärvi, Ilmoniemi Ella, Riihimäki, Kuparinen Antti, Hausjärvi..

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja: Kivijärvi Santtu, Riihimäki, Nikkilä Risto, Hausjärvi.

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari: Ihalainen Ronja, Hausjärvi, Keskinen Jesse, Riihimäki.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:Haikara Arttu, Loppi, Jokinen Atte, Riihimäki, Kivinen Ville, Loppi, Kotkavalkama Milla, Riihimäki, Nikkilä Jani, Janakkala, Perttu Ilari, Riihimäki, Piirilä Elisa, Janakkala, Riihimaa Tuomas, Riihimäki, Salo Juha, Loppi, Siitonen Lassi, Riihimäki, Vaaraniemi Eetu, Hausjärvi, Virtanen Arttu, Hausjärvi, Voutilainen Ville, Riihimäki, Vuolteenaho Vesa, Janakkala.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:  Aaltonen Petra, Riihimäki, Koivula Tiia-Riikka, Riihimäki, Korhonen Sara-Anna, Loppi, Lautala Mona, Riihimäki, Lehtinen Satu, Riihimäki, Nykänen Sanni, Riihimäki, Okkolin Tommiina, Riihimäki,  Piira Laura, Riihimäki, Sundell Elisa, Riihimäki, Tiensuu Linda, Riihimäki, Tikka Eeva, Riihimäki,Törhönen Carita, Hausjärvi.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja: Alastalo Eero, Hausjärvi, Lehtiö Jere, Loppi.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Alander Elis, Riihimäki, Hannikainen Eemeli, Hausjärvi, Helander Akseli, Hausjärvi, Huilla Amalia, Janakkala, Huuskonen Joel, Hausjärvi, Kankaantähti Miikka, Riihimäki, Kleimola Matti, Riihimäki, Kujala Roope, Riihimäki, Paajanen Leevi, Janakkala, Ruuskanen Janne, Riihimäki, Suutarinen Alex, Riihimäki, Tikka Sami, Hausjärvi.

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja: Ainsalo Lauri, Riihimäki, Klimoff Joel, Riihimäki, Lahtinen Joni, Loppi, Leppälä Joonas, Riihimäki, Rintala Johannes, Hausjärvi, Tase Topias, Hausjärvi, Tuominen Niki, Riihimäki, Väre Topias, Riihimäki.

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija: Lehmussaari Tekla, Riihimäki, Rautio Meri, Riihimäki,

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja: Haakana Aleksi, Riihimäki, Kalliotähti Niko, Riihimäki, Penttinen Toni, Loppi, Roihas Lauri, Hausjärvi.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi: Fincke Nico, Janakkala, Haapanen Roni, Riihimäki, Helin Lauri, Loppi, Jokivirta Joona, Riihimäki, Kätkytniemi Aaro, Hämeenlinna, Laaksonen Mikael, Hausjärvi, Laukkanen Jari-Pekka, Riihimäki, Pesonen Sauli, Loppi, Teranto Jyri, Hattula, Varonen Johanna, Janakkala.

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja: Hirvelä Vili, Riihimäki, Hämäläinen Veera, Loppi, Lämsä Sanni, Riihimäki, Ojalainen Antto, Janakkala, Rintaluoma Samuel, Loppi, Saario Otto, Janakkala, Salmi Werneri, Loppi, Salonen Tommi, Riihimäki, Seppälä Toni, Riihimäki, Valli Laura, Hausjärvi, Vasala Henna, Riihimäki.
 

Hyria aikuiskoulutus

Ammatilliseen peruskoulutukseen valmentava koulutus: Anttila Natalia, Riihimäki,Martola Rowena, Janakkala, Tran Van Ngot, Riihimäki, Yau Yulan, Riihimäki.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Nieminen Jukka, Riihimäki, Chycheba Ljudmyla, Riihimäki.

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Selkämaa Marjo, Riihimäki.

Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Halonen Jaana, Riihimäki, Heinonen Susanna, Riihimäki, Partanen Ladarat, Riihimäki,Turunen Tuija, Riihimäki, Virtanen Minna, Riihimäki.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Klemola Outi, Hausjärvi, Mustonen Hertta, Hämeenlinna, Polo Dina, Hämeenlinna.

Maahanmuuttajakoulutus: Azad Saber, Riihimäki, Clausen Nikolaj, Riihimäki, Donsuwandee Anong, Janakkala, Garbacea Vicentiu, Riihimäki, Gradinar Marina, Hausjärvi, Islami Nargees, Hämeenlinna, Lapina Iuliia, Riihimäki, Mitchell Ruben, Hämeenlinna, Momonyi Rita, Riihimäki, Nenita Irina, Riihimäki, Nguyen Phuong Danh, Riihimäki, Nguyen Thi Khen, Riihimäki, Riabikova Mariia, Riihimäki, Saar Annikki, Riihimäki, Sotunde Atinuke, Riihimäki, Suarez Alvarez Selena, Riihimäki, Ugiagbe Doris, Riihimäki.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja: Tähjä Hanna, Hausjärvi.

Metsätalousyrittäjän ammattitutkinto: Ahjopalo-Savola Katariina, Riihimäki.

Psykiatrisen hoidon erikoisammattitutkinto: Härmä Marika, Hämeenlinna, Larjanne Katja, Hämeenlinna.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Säkkinen Johan, Loppi.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:  Ahola Julia, Hämeenlinna, Ansala Pirjo, Riihimäki, Appelblom Johanna, Loppi, Haikonen Sanna-Mari, Riihimäki, Hynynen Techinee, Hämeenlinna, Jaatinen Moona, Hausjärvi, Jeskanen Hanna, Loppi, Järvinen Heidi, Riihimäki, Lahtinen Satu, Hausjärvi, Leppänen Terhi, Riihimäki, Mikkola Marika, Loppi, Musau-Bintu Aimée, Hämeenlinna, Pungya Pajaree, Hämeenlinna, Rodriguez de Numminen Sonia, Hämeenlinna, Rosnell Oona, Riihimäki, Sorvari Anniina, Riihimäki, Ström Virpi, Riihimäki, Szczasiuk Przemyslaw, Hämeenlinna, Tuohioja Jenni, Riihimäki, Utriyaynen Tatiana, Riihimäki, Valkama Jenna, Riihimäki, Valta-Numminen Tiina, Riihimäki, Viherä Iida, Riihimäki.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Achren Björn, Riihimäki

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja: Viita Kirsikka, Hausjärvi.

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto: Kesälahti Tomi, Janakkala, Nikurautio Juha, Hausjärvi.

Vartijan ammattitutkinto: Lindholm Sara-Mariia, Hämeenlinna.

 

 

Suomen Yrittäjäopisto

Taloushallinnon ammattitutkinto: Tähkiö Elina, Hämeenlinna
Yrittäjän ammattitutkinto: Kaartinen Heikki, Hämeenlinna
Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto: Lemola Juhani, Hämeenlinna, Anttila Taina, Hämeenlinna, Karvonen Lisa-Marie, Hattula, Salmi Aniitta, Hattula
Yritysneuvojan erikoisammattitutkinto: Vauhkonen Antti, Hämeenlinna, Jylhä-Ollila Kaisu, Hämeenlinna, Huhmarkangas Katja, Hämeenlinna, Riski Petri, Hämeenlinna