Kanta-Häme

Kanta-Hämeen uudet ylioppilaat ovat täällä

Kevään uusien ylioppilaiden nimilistat saapuivat maanantaina  kouluille. Julkaisemamme nimitiedot perustuvat koulujen meille välittämiin tietoihin. Listalla ei ole niiden uusien ylioppilaiden nimiä, jotka ovat kieltäneet tietojensa julkistamisen.
 
Tuoreiden ylioppilaiden kuulumisia voit lukea tiistain Hämeen Sanomista.
 
 
 
Ammattiopisto Tavastia, kaksoistutkinto:
Bergholm Janette, Heikkilä Jami, Heikkinen Leevi, Jokela Tuomo, Kleemola Jouni, Koskinen Janita, Lensu Reetta, Narsakka Janina, Nummenpää Aino, Nurmela Saga, Palonen Eero, Pentikäinen Ville, Reinikainen Joona, Riippi Emma, Sainio Melissa, Salminen Arttu, Sivén Janika, Suvanto Iiro, Täck Niko, Varkila Tanja, Vienamo Arttu, Virtanen Eero-Pertti, Vuorio Laura.
 
Kaurialan lukio, Hämeenlinna
A-K
Alanko Heidi, Alingué Kaisa, Alsila Annika, Anttila Valtteri, Cavén Matias, Dahlgrén Olli, Eerola Ida, Elomaa Miika, Eloranta Laura, Eskola Ville, Gratschev Saara, Günther Mariina, Haapala Jenni, Haataja Selja, Heinonen Joonas, Helminen Ville, Huhtanen Väinö, Huotala Aleksi, Huotala Julius, Hussein Rafel, Hänninen Iiro, Iltanen Olga, Inkinen Mirja, Jafari Asis, Jalava Veera, Jonninen Ella, Jussila Marika, Juurikivi Nelli, Jääskeläinen Juhani, Kallio Casimir, Kalliokoski Viola, Kangasjärvi Emma, Kankaanpää Joonas, Karjalainen Vilma, Kauranen Iina, Keskinen Kanerva, Kesti Atte, Koisti Maija, Koivurinne Sami, Kokkonen Riina, Koljonen Jenni, Kommio Riikka, Korelin Anna, Korvakangas Kia, Koskinen Anttu, Koskinen Emmi, Kovanen Silja, Kujala Severi, Kujanpää Erik, Kulmala Sami, Kumpumäki Henna, Kurki Elias, Kuvaja Alma, Käkelä Petrus, Kätkytniemi Aleksi.
L-P
Lahti Iina, Lahtinen Tomi, Laine Katariina, Laine Mikael, Laitinen Juha, Lankinen Eemeli, Lapintie Pinja, Lastunen Juuso, Launonen Moona, Lehtinen Miko, Levä Elviira, Lin Jingke, Lindén Roosa, Lindroos Sami, Lindroth Lotta, Lumijärvi Klaus, Luoma Maija, Lyyski Jesse, Malinen Riikka, Mannila Riikka, Mantere Eveliina, Merivuori Liisa, Miettinen Heidi, Muttonen Mitja, Mäkelä Eveliina, Mäkelä Katariina, Mäkelä Mirja, Mäntylä Saana, Niemi Aino, Niska Anna, Nissi Eliisa, Nurmi Mirjami, Nurminen Janica, Nurminen Juuso, Oinonen Aki, Orava Elina, Orkola Julia, Pakkanen Joona, Palkki Verneri, Papunen Ida, Papunen Roosa-Liisa, Penttilä Anni, Pieskä Petra, Pietilä Tarja, Pirhonen Eero, Pohjalainen Helena, Puisto Aino, Putti Aino.
R-Y
Rangell Saana, Rannikko Ida, Ranta Terho, Rantanen Miikka, Rantanen Milla, Rautanen Anna, Reimi Mira, Rihkanen Annika, Riski Benjamin, Rouhento Santeri, Rouhento Sonja, Ruponen Samu, Rämö Janina, Saarakkala Kaisa, Saarela Saku, Saastamoinen Severi, Sairanen Mikko, Salmi Santeri, Salminen Heini, Salonen Aksel, Salonen Eemil, Sarkkola Severi, Selinko Sanimaria, Seppä Julia, Seppälä Janne, Siivonen Milla, Sipponen Eero, Sjöman Anton, Sorsa Kyösti, Sulonen Juhani, Sulonen Sakari, Suominen Axel, Särestö Janika, Talja Wilma, Tandefelt Pauliina, Tapola Lauri, Taponen Emma, Tasanko Janni, Tast Olivia, Tenhunen Veera, Toivanen Jesse, Toivonen Noora, Torvinen Sanni, Turkki Saara, Turtola Inka, Turunen Julia, Uuttera Milma, Vahtokari Sofia, Varkila Sampo, Vienonen Tommi, Virtanen Esa, Virtanen Laura, Vuorenpää Veronika, Vuorinen Heta, Vähäkangas Samuli, Vähäkangas Tuomas, Ylitalo Jutta, Ylämurto Petra-Maria.
 
Lammin lukio
Jalli Aino, Envall Heidi, Hahkala Neea, Jaakkola Petteri, Kauppi Perttu, Kiskola Auli, Koivu Lars, Kyöstilä Jami, Laurila Stina, Lehto Ukko Pekka, Lemmetty Jani, Lemmetty Tomi, Lindén Anniina, Lindén Eetu, Mäkelä Sami, Mäkinen Hanna, Nikkinen Nina, Nuhkola Sofia, Nuuttila Teijo, Näsi Otto, Opas Opriina, Passila Topi, Prusi Anu, Roivainen Jenni, Ruusunen Petri, Silpola Joonas, Sulanen Sofi, Tervo Aleksi, Vartiainen Noora, Vesamaa Mikko, Virtanen Pauliina
 
Lyseon lukio, Hämeenlinna
A-N
Aaltonen Saara, Airasvuo Miikka, Aitta-Aho Alisa, Alakoski Juuso, Argillander Samuel, Auvinen Eero, Burman Santtu, Forsström Kiia, Grankvist Anne, Haavisto Janne, Haavisto Riku, Hanska Patrick, Heikkilä Ville, Henttonen Anniina, Hiittu Oskari, Hiltunen Risto, Hinkkuri Joona, Hirvikunnas Jenni, Honkala Milka, Honkamäki Klaudia, Huttunen Aaro, Huttunen Veera, Ikonen Tapio, Ilmanen Ville, Inget Saku, Inkanen Emmi, Inkiläinen Veera, Jokinen Ella, Kanto Mikko, Kantola Taneli, Karjalainen Tuomas, Kastell Niko, Kemppainen Juuso, Kiiski Janne, Kivinen Anni, Kulmala Josefiina, Kuusisto Jani, Kähkönen Loviisa, Laari Eveliina, Laine Lauri, Lainesalo Emilia, Lappalainen Mikko, Lastunen Linda, Lehtimäki Kiia, Lehtonen Ani, Liiti Jenna, Lindberg Aino, Lindell Kirsi, Liukkonen Eelis, Länsimaa Jenni, Löytynoja Aino, Malin Santtu, Mikkonen Roosa, Mollberg Emma, Mustonen Katarina, Mäenpää Miikka, Mäenpää Tuomas, Mäkinen Meri, Mäkinen Selina, Nieminen Joose, Nihti Joona, Nikkanen Anu, Nikkilä Sanni, Niskanen Atte, Norppa Santeri, Nykänen Johannes.
O-Ä
Oksala Ville, Ollikainen Alisa, Ottman Johanna, Palo Samu, Parviainen Kaisla, Pekarila Julius, Peltoniemi Eero, Perttunen Essi, Pyykönen Anniina, Pääkkönen Jenni, Pääkkönen Juulia, Pääkkönen Wili, Rautiainen Eveliina, Rikassaari Aleksi, Ristanen Janika, Rontu Anna, Ruhala Liida, Rytilahti Mikko, Rönkkö Jesse, Saarinen Jenna, Saarinen Kalle, Saarinen Teemu, Salminen Lauri, Saloheimo Janina, Salonen Laura, Saviniemi Jesse, Seitsonen Tessa, Seulanto Tiia, Sihvo Jarla, Sillanpää Noora, Sivula Juho, Sollo Josefiina, Sopenperä Piia, Sorvari Silja, Stolt Valtteri, Talja Aksu, Tammi Tanja, Tamminen Noora, Tapanainen Eetu, Tattari Saana, Toivanen Titta, Tolvanen Anne-Mari, Uuttera Veeti, Vehma Robert, Viitala Lauri, Virta Patrik, Virta Petteri, Virtanen Lassi, Vuori Vilppu, Väänänen Jenna, Ylönen Hanna, Äkräs Niko.
 
Lyseon lukion aikuislinja, Hämeenlinna
Aarnio Sini, Horppu Virpi, Huikkonen Katja, Juutilainen Otto, Jänkä Erika, Kauppinen Päivi, Liedes Heikki, Lundberg Gilda, Pummila Reetta, Rairama Jari, Rautava Roosa, Riski Tiu, Rohamo Roope, Salmela Kari, Saukkola Timo, Tokkos Antonis, Virtanen Anna.
 
Parolan lukio, Hattula
Alutoin Viivi, Ekholm Ira, Hakala Veeti, Hakulinen Jukka, Helander Roosa, Hietaniemi Jussi, Hyytinen Kaarlo, Juutila Miina, Kallio Vilma, Karonen Mikko, Karonen Vilhelmiina, Köykkä Niko, Lahti Kaisa, Lahtinen Samuli, Laine Joni, Laurila Antti, Lautala Juho, Lehtinen Sonja, Linna Laura, Malinen Valtteri, Niinemäe Jarmo, Niskanen Nelli, Ollila Anna, Piiri Joni, Rankila Salla, Rantanen Jasmina, Rantanen Topias, Salmi Laura, Sipilä Atte, Sipilä Vili, Sippola Lassi, Sutinen Essi, Tajas Laura, Tammivirta Petra, Toivonen Henri, Tuominen Kalle, Vehmas Tuure, Vepsä Simo, Väisänen Anni
 
Janakkalan lukio, Tervakosken toimipiste
Aro-Koivisto Elisa, Hallavainio Tiitus, Hellberg Juulia, Hirvilampi Roosa, Hutri Sofia, Hämäläinen Ville, Kautto Samuel, Koskiniemi Anni, Kummola Sanni, Lahtinen Lauri, Laitila Lauri, Lalli Joakim, Lehtonen Jenni, Leonoff Elisa, Mäkynen Hannes, Nieminen Petteri, Parkkinen Samuli, Perälä Sanni, Ryynänen Inka, Sillanpää Julia, Suikki Roope, Valima Jiro, Vaurasalo Elisabet.
 
Janakkalan lukio, Turengin toimipiste
Ahonen Elsa, Alakoski Krista, Aronurmi Sara, Elo Joonas, Harainen Henry, Honkasaari Heidi, Huhtala Petri, Jakomäki Riikka, Jokela Kalle, Jokinen Emmi, Järvenpää Henna, Kantola Nette, Karttunen Jarkko, Kela Juulia, Kommio Jere, Korpinen Elli, Korvakangas Henna, Kostekivi Iines, Kupiainen Nuutti, Kurkela Mirka, Käsnänen Valtteri, Laitila Olli, Lamberg Jemina, Lappalainen Mari, Löyttyniemi Aino, Murtola Anne, Mustalahti Aino, Niemi Jasmin, Niemi Johanna, Nurmi Elsa, Parviainen Perttu, Peltonen Leevi, Piiroinen Sini, Puistola Paula, Ranta Severi, Räikkönen Leevi, Saali Linda, Savolainen Nina, Sillanpää Henna, Takala Tapio, Tauru Laura, Uschanov Niina, Vehkomäki Emilia, Vuolle Juha, Välkkynen Laura, Wasenius Julia.
 
Forssan yhteislyseo
A-K
Ahti Elsa, Alasentie Annariina, Alenius Miika, Amonsen Anette, Anttila Mikko, Bär Susanne, Enqvist Arttu, Grönfors Santeri, Haavisto Viljami, Hakamäki Taru, Heikkilä Juuso, Heikkilä Sara, Heinämaa Tomi, Heinäsmäki Nuutti, Hyytiäinen Heli, Ihamäki Sara, Intala Samuli, Isaksson Emmi, Jaakkola Markus, Jantunen Milla, Jokinen Marleena, Jokinen Mery, Jormalainen Teemu, Jämsä Eveliina, Järvinen Marjut, Järvinen Mikko, Kalhio Taru, Kallio Sander, Kangaslampi Henri, Kankare Tuomas, Kannisto Annastiina, Karjusilta Henna, Karlsson Aleksi, Kaunisto Ella, Kilponen Paula, Komi Iida, Korsi Patrik, Korsi Petriina, Koskela Aki-Petteri, Kotiniemi Kreeta, Kuivanen Katja, Kujala Matias, Kujala Saija, Kunttu Milla, Kuusisto Selina, Känkänen Miko, Kärnä Jalmari.
L-P
Laakso Akseli, Laaksonen Jenna, Laaksonen Suvi-Tuuli, Laaksovirta Jiska, Lanki Julia, Latvala Tiina, Lehtinen Emmi, Lehtiö Iida, Lepo Wille-Pekka, Lepoaho Paula, Leppäkoski Saija, Lidauer Jaakob, Lindgren Alex, Länsikylä Anniina, Madikainen Grete, Malmnäs Maria, Manninen Ilkka, Mastomäki Lassi, Mattila Karoliina, Merikanto Emma, Miettinen Mikko, Mikola Veera, Mustajärvi Laura, Mäenhovi Milla, Mäenpää Sampsa, Mäkinen Jenna, Mänki Annaleena, Määttä Paula, Niemelä Niklas, Nieminen Fanny, Nikander Nelli, Nurmi Joonas, Nuutinen Anniina, Ojala Meiju, Pajuniemi Totte, Peltomäki Sauli, Peltonen Mikael, Peuhkuri Eveliina, Peuhkuri Katri, Pääkkönen Roni, Railamo Patrik, Rantanen Valtteri, Rauhansalo Jere, Reittu Tony, Rekola Santeri, Romppainen Vilma, Rontu Tiia, Rämö Vilma.
S-Ä
Saarela Serena, Saari Aleksi, Saari Reetta, Saarinen Kalle, Saarinen Oskari, Salminen Teemu, Sandberg Kasimir, Savolainen Janina, Siitonen Jori, Simola Sami, Simola Tapani, Sinivaara Liisa, Sipiläinen Iida, Sipilä Kati, Sorri Niklas, Stenberg Anniina, Stenberg Henrika, Stenholm Mikaela, Sulander Jyri, Sällinen Annariina, Säteri Juhani, Tabell Piiariikka, Tervomaa Tuuli, Tolonen Krista, Tuorila Niki, Tuusa Anne, Tyni Titta, Uosukainen Essi, Uusi-Hakimo Dannika, Uusitalo Martta, Uutela Mikko, Vainio Annika, Valkama Fanni, Vehmanen Waltteri, Vehniäinen Santtu, Vesala Johanna, Vihreäsaari Nea-Leena, Viitamäki Anni, Viitamäki Kristiina, Vilkkinen Toni, Virkkunen Asta-Maarit, Virtanen Aku, Virtanen Anni, Virtanen Erkka, Virtanen Samuli, Vuorinen Jere, Vuorinen Sanni, Välkki AnttI, Wähälä Antti, Åberg Anna, Ågrén Sofia, Äikäs Antti.
 
Forssan yhteislyseo, aikuisopetus
Koivuniemi Hanna, Kolinkanta Kristiina, Kuukka Lasse, Laxström Karoliina, Mattila Mandi, Mäkelä Karri, Nieminen Regina, Parviainen Ville, Djeen Jerome, Vuorinen Iida-Alina, Zetterman Sofia. 
 
Riihimäen lukio
A-K
Aalto Jori, Aalto Laura, Aalto Roope, Aaltonen Atte, Ahola Timi, Airasmaa Katri, Armio Janni, Bitter Katariina, Blomberg Reetta, De Sousa Kaarlo, Eskelinen Miro, Franssi Siiri, Friman Sanna, Friman Väinö, Haapakka Saku, Haapanen Riina, Hallamaa Paavo, Hapulahti Helena, Hapulahti Juuso, Hatakka Joni, Hauhia Veera, Heimo Laura, Helminen Nea, Hildén Felix, Hokkanen Simo, Hujala Emmi, Huovari Henry, Hyppönen Aleksis, Ikävalko Jyri, Inkinen Taru, Islander Krista, Jaatinen Essi, Jalovaara Juuso, Jankuj Emese, Jaurimaa Iida, Jobe Cherno, Jousimaa Riitta, Järveläinen Heidi, Järvensivu Kai, Järvi Jannika, Järvinen Eero, Kaarniemi Elina, Kainulainen Henna, Karvonen Maria, Kemppainen Janne, Keo Dany, Kesseli Samuli, Kivikoura Heli, Kiviluoto Riku, Koistinen Venla, Korpilahti Valtteri, Kosamo Marko, Kostjukova Sofia, Kotajärvi Heidi, Kuronen Matias, Kuutti Janina.
L-P
Laaksonen Emil, Laine Henri, Laine Panu, Lammi Janika, Lappalainen Lisa, Lastikka Ville, Laukkanen Maria, Laukkanen Mira, Lautala Suvi, Lehtinen Mikko, Lehto Juho, Lehtola Henna, Lehtonen Roosa, Leinonen Alina, Leppäranta Noora, Lietzén Martin, Lindblom Anton, Lohilahti Heikki, Lonka Veera, Lucy Lucy, Luoto Ria, Makkonen Atte, Makkonen Tinja, Malin Anna, Malinen Katri, Mannersalo Emilia, Mansikka Mikael, Markou Nikos, Martikainen Jesse, Mellander Janita, Meronen Unto, Moisio Antti, Mäenpää Sebastian, Mähönen Juulia, Mäki Maija, Nieminen Terhi, Nikander Annika, Nurmela Victor, Nuutinen Juha, Nuutinen Juho, Nykänen Arttu, Nylund Oliver, Näränen Sofia, Paakkola Misa, Peiponen Jasmin, Pekkanen Tuomas, Pelkonen Aleksi, Pennala Peetu, Perttilä Rikhard, Piiponniemi Miisa, Pikkumäki Santeri, Ponkkonen Juulia, Pyhähuhta Matilda.
R-Y
Raatikainen Benjami, Rantala Emilia, Rantala Joonas, Rantanen Essi, Rapo Petra, Rautavuori Mika, Riihimaa Rasmus, Ripatti Pinja, Ristiniemi Miika, Ruissalo Senja, Ruotsalainen Feeli, Räsänen Juulia, Saarinen Eemi, Saarinen Jooa, Saarinen Kasperi, Salmi Anni, Salminen Inka, Salonen Essi, Santanen Meri, Saros Juho, Sasi Otto, Satomaa Joeli, Selkälä Santeri, Siira Veeti, Sillanpää Sara, Silvennoinen Tommi, Sipponen Tommi, Sohlberg Dani, Suhonen Aino, Sumiloff Satu, Tamminen Essi, Tauriainen Juho, Teräväinen Manu, Tiainen Arttu, Tiirikainen Henna, Toivonen Elisa, Toivonoja Julia, Tuomainen Ira, Turan Dilan, Uppman Ella, Uusitie Heidi, Vepsä Janna, Viilomaa Sarlotta, Viitanen Aleksi, Viitanen Jere, Viitanen Niklas, Vuorinen Pinja, Weckström Siiri, Yli-Savola Juuso, Yrjänen Roope.
 
Riihimäen aikuislukio
Berglund Evert, Hirvonen Teemu, Jaakkola Sauli, Juurinen Konsta, Järvinen Emilia, Kaleva Eve, Kulmala Mira, Kuronen Rosa, Laine Nita, Mattila Hannu, Niemelä Olli, Nousiainen Ilari, Penna Kristiina, Pyyhtiä Elias, Suni Mira, Syväterä Ari-Pekka, Tammelin Niko, Vanamo Mirella, Virtanen Olli.
 
Hausjärven lukio
Ahola Emmi, Aropaltio Tapio, Holma Iida, Mattila Aarne, Nieminen Suvi, Paajanen Roope, Piki Mira, Salonen Juulia, Tammilehto Jussi, Taponen Anni-Priitta, Virva Elina.
 
Lopen lukio
Fallström Sonja, Halonen Vilma, Kerajärvi Ivar, Kósy Aino, Leino Asta, Saario Riku, Siirola Anni, Säteri Lotta, Tunkkari Laura, Vaaja Johanna, Valkama Eetu, Ylönen Suvi, Åkerlund Johanna.
 
Akaan lukio
Alahäivälä Minna, Enstedt Rasmus, Hakala Ellinoora, Hakamäki Taiga, Halme Susanna, Heino Anni, Heino Toni, Helin Lassi, Hokkanen Riikka, Hormalainen Niko, Huhtala Erika, Jaakkola Vera, Jekkonen Heidi, Järvinen Arttu, Kansanaho Veera, Kantola Noora, Karvonen Riku, Kesonen Olli, Kolkkinen Ira, Koski Nico, Kuosmanen Markus, Kärki Emilia, Lahti Aino, Laine Sanni, Laitinen Emilia, Liesniemi Krista, Lundán Emmi, Luoma Henriikka, Miekka Jaakko, Mikkola Janne, Moilanen Juho, Moisio Sarianne, Moukola Patrik, Myllylä Ville, Mäkynen Milla, Nyström Jenni, Ojanen Janne, Olkkola Heidi, Parviainen Leevi, Peltonen Tebarek, Pietikäinen Joonas, Pinomäki Kristiina, Pirttijoki Juho, Rantala Marjaana, Rantala Niko, Repo Heini, Risku Larissa, Roos Emilia, Saarelainen Senja, Saarinen Jenna, Salonen Saana, Seppänen Miika, Snellman Noora, Suomalainen Juuli, Syvänen Emma, Särkinen Jere, Tammisalo Arto, Tarhasaari Maria, Uusitupa Hilja, Vaittinen Aapo, Vehmas Petra, Viik Pauliina, Viljanen Jesse, Virtanen Leevi, Vuokola Kasperi, Yrjölä Elina.
 
Pälkäneen lukio
Anttila Eveliina, Harju Hertta, Hupanen Janita, Iivonen Ruut, Kalliomäki Saija, Kannisto Henri, Kauppila Camilla, Kiviniemi Aksel, Kiviniemi Patrik, Koskelo Anna-Kaisa, Lampinen Ella-Ida, Maja Jesse, Majara Aleksi, Munukka Jenna, Männik Milja, Seppälä Lassi, Syrjä Teemu, Uotila Liisa.
 
Tampereen yhteiskoulun lukion ilmaisutaidon linja
Laine Marika
 
Vääksyn yhteiskoulun lukion ilmailulinja
Pelto Petteri.

 

Päivän lehti

31.10.2020

Fingerpori

comic