Kanta-Häme

Kevään 2020 uudet ylioppilaat julki: Katso listat Kanta-Hämeen lukioista valmistuvista

Kevään 2020 ylioppilaat julkaistiin tiistaina 12.5. Tähän artikkeliin on koottu listat uusista ylioppilaista, jotka valmistuvat Hämeenlinnan seudun ja Kanta-Hämeen suurimmista lukioista.

Ylioppilastutkintolautakunta on tänään tiistaina julkaissut tiedot kevään 2020 ylioppilastutkinnon suorittaneista.

Hämeen Sanomat päivittää tähän artikkeliin listaukset maakunnan tuoreista ylioppilastutkinnoista sitä mukaa, kun toimitus saa tiedot lukioilta.

Listauksissa näkyvät ainoastaan niiden nimet, jotka ovat suostuneet nimiensä julkaisuun.

Hämeen Sanomat onnittelee tuoreita ylioppilaita! Ylioppilaat saavat virallisesti ylioppilastutkintonsa 30. toukokuuta. Koronaviruspandemian takia lukiot eivät kuitenkaan järjestä varsinaisia juhlia.

Artikkelista löytyvät parhaillaan Kaurialan, Hämeenlinnan Lyseon, Lammin, Parolan, Janakkalan, Hausjärven, Riihimäen Valkeakosken, Akaan, Kangasalan, Lopen, Forssan ja Pälkäneen lukioiden uudet ylioppilaat.

 

Taulukot ovat lukioittain. Nimiä pääsee selaamaan lisää näppäimistä ”Seuraava” ja ”Edellinen”. Haku-toiminnolla voi hakea nimiä.

Kaurialan lukion kevään 2020 uudet ylioppilaat
2 ei antanut nimeään julkaistavaksi
Aaltonen Roosa
Aaltonen Viivi
Ahonen Peetu
Ahvenjärvi Salla
Al-Abbasi Ahmed
Al-Janaby Yousif
Asikainen Eeli
Autio Aleksandra
Grönberg Jesperi
Hartikka Leevi
Haulos Paju
Hautala Veeti
Havula Valtteri
Henriksson Oskari
Hieto Jenny
Hiiri Anni
Horila Roope
Huttunen Emma
Hämäläinen Sara
Hänninen Miro
Immonen Teemu
Jaara Emmi
Jurvanen Petra
Jylhä-Ollila Eeva
Jäntti Juuso
Järvinen Aliisa
Kallioinen Anni
Kallioinen Emmi
Kalliokoski Alvar
Kanerva Anna
Kankkunen Juuso
Kannisto Inka
Kauro Pauli
Keinonen Aku
Keinänen Karo
Kesomaa Pauliina
Kiuru Inka
Kiuru Tatu
Koivuniemi Emilia
Koskelainen Emilia
Koskelin Mirka
Koskiheimo Akseli
Koskinen Sanni
Kuivalahti Liisa
Kuivasaari Matias
Kuusinen Iines
Kuusisto Miro
Lahti Tomi
Laiho Ella
Latvala Henniina
Laukkanen Isak
Laukkanen Juuso
Lauttia Anni
Lehtinen Aada
Lehtinen Martti
Lehtiniemi Suvi-Tuulia
Lehtomurto Petrus
Lehtonen Sanni
Leikkainen Luna
Lemmetyinen Väinö
Leppänen Netta
Lindgren Tuomas
Lindholm Viivi
Lindroos Julia
Lohtander Maria
Lukanniemi Teemu
Lumijärvi Eliel
Lähteenmäki Kaisa
Majuri Fanni
Malmivaara Roope
Markus Camilla
Mäenpää Elmeri
Mäkinen Riku
Niemikotka Veikka
Nieminen Nelma
Niininen Sanni
Noel Wilma
Nurmi Milla
Ojala Emma
Ojanperä Nea
Paavola Veera
Pakarinen Aino
Palomaa Toivo
Penttilä Anne
Pesu Kaarina
Pettersson Emma
Piha Eveliina
Piispanen Heta
Posti Aino
Puranen Silja
Pöystilä Sanni
Pöytäkivi Aatu
Rantala Oskari
Rantanen Tuulevi
Rautalahti Atte
Reijomaa Kalle
Reima Aapo
Reiman Leo
Rekonen Jonna
Rintala Ossi
Rissanen Nico
Roininen Niklas
Ryynänen Akseli
Räisä Aino
Saari Topias
Saikkala Suvi-Maria
Santahuhta Veeti
Sihvo Roosa
Sintonen Aino
Sipilä Susanna
Sirviö Kaisa
Tammi Nea
Tast Sofia
Teppo Emma
Tiihonen Suvi
Timonen Aino
Toivio Venla
Tomminen Ella
Tulensalo Johannes
Tuominen Henna
Tupala Kaisa
Törmänen Anna
Uotila Tapio
Uusitalo Santra
Vaajamo Santeri
Vainikka Siiri
Valo Aatu
Vilkki Jukka
Vuola Eelis
Wassenaar Walmari

 

Hämeenlinnan lyseon lukion kevään 2020 uudet ylioppilaat
Aaltonen Aurora
Ahmethanov Adam
Ahonen Olli
Ahtila Reetta
Ahvenharju Erika
Akselin Elias
Alatalo Pieti
Allinen Heli
Antila Amanda
Autere Elli
Bocci Daniel
Bottas Vilho
Eistamo Oona
Erkkilä Elli
Forsell Saara
Forss Ida
Haakana Marika
Hakkarainen Werner
Hauru Joonas
Hautamäki Annika
Heinänen Matilda
Helén Juho
Heporauta Aatu
Hirvioja Essi
Holopainen Pihla
Honkala Tuukka
Huikkonen Maria
Huusko Ulpu
Hälvä Sampsa
Id Kiia
Ilonen Jussi
Ishanov Yaroslav
Iso-Sipilä Lotta
Ista Saara
Jaakkola Aino
Jaakonsaari Iina
Jokimäki Elias
Jokinen Leevi
Järvinen Iida
Kalliomäki Lassi
Kallionpää Petra
Ketola Emmi
Kivinen Lasse
Koivurinne Iida
Korelin Niilo
Korhonen Santeri
Koskela Kalle
Kuittinen Kaisa
Kulmala Jasmiina
Kuusela Aino
Kuusisto Netta
Laine Aatu
Laine Samu
Lampinen Kasper
Lana Jussi-Pekka
Latvala Matleena
Lehto Emma
Leppinen Johanna
Loponen Eveliina
Lähdekorpi Aaro
Malinen Samuli
Manderbacka Lotta
Manni Eero
Mantere Mikko
Marila Anni
Mbakwe Rodrigue
Metsällä Essi
Miekka Joona
Moisio Jaakko
Mäenpää Maija
Mäkelä Joona
Mäki-Uuro Martta
Nurminen Stina
Nyholm Kia
Ollinkangas Oskari
Pakkanen Juuso
Pekola Nelli-Maija
Pekuri Aarni
Peltokangas Anniina
Peltomaa Helmi
Perätalo Neri
Pulkkinen Aatu
Ranjan Niksuja
Reinonen Jaakko
Rämö Pirita
Saarinen Tuomas
Sainio Aurora
Salmelin Anni
Salo Emilia
Salo Iikka
Saloranta Wilhelmiina
Santala Anni
Sarkola Katariina
Savijoki Severi
Seppänen Niklas
Setälä Teemu
Shults Oliver
Silvennoinen Jussi
Sipola Emilia
Sipponen Tessa
Sjelvgren Mikael
Snicker Hilja
Svahn Tiia
Tamminen Jere
Tiensuu Väinö
Tila Inka
Toivonen Veikka
Topi Arttu
Tuominen Jesse
Törmänen Aleksi
Uusitalo Senni
Vihola Aleksandra
Viitanen Joonas
Virtanen Heta
Vuorela Miikka
Vähävihu Jukka
Vähävihu Lauri
Watanapan Sureepan
West Annika
Wilenius Aleksi
Ylenius Tom
Hämeenlinnan lyseon lukion aikuislinja
Aunola Meri (kaksoistutkinto)
Eronen Jere (kaksoistutkinto)
Eskola Antti
Grundström Julia (kaksoistutkinto)
Heinonen Antti (kaksoistutkinto)
Heinonen Teemu
Huhtala Tuomas
Jokela Krista (kaksoistutkinto)
Linjama Elisa (kaksoistutkinto)
Liutina Daria
Loikkanen Nina
Luoma Veeti (kaksoistutkinto)
Mattila Sakke
Mikkonen Oskari (kaksoistutkinto)
Mäkinen Aaron (kaksoistutkinto)
Mäkinen Oliver (kaksoistutkinto)
Pukki Cärolin
Raassina Jemina (kaksoistutkinto)
Soini Lauri
Sääluoto Niilo
Toivonen Katariina
Uschanoff Milla (kaksoistutkinto)
Väisänen Miikka (kaksoistutkinto)

 

Lammin lukion kevään 2020 uudet ylioppilaat
Ahola Fanny
Eerola Linda
Halonen Tia
Jokivuori Arttu
Järvinen Eveliina
Karvonen Veeti
Kuisma Petteri
Kärkkäinen Samuli
Lahtinen Merituuli
Lehtonen Jesse
Lukkari Aaro
Läderach Martin
Malinen Mirjam
Mesiä Meeri
Puoliväli Daniel
Rekola Jessica
Ruohio Senni
Salojoki Jere
Seppänen Topi
Silokangas Mimmi
Tapola Tiuku
Tuomisaari Leea
Virtanen Viljami
Vuorinen Emma
Vuorinen Emmi
Vähäsöyrinki Vellamo

 

Parolan lukion kevään 2020 uudet ylioppilaat
Björkskog Erika
Ekholm Joona
Grönberg Vilma
Harmaala Henri
Kannisto Mikael
Karppanen Atte
Kinnunen Taneli
Konsa Jere
Kuhanen Janina
Kärkkäinen Samuli
Lehtoranta Johan-Felix
Leppänen Tiia
Luopajärvi Oona
Lähde Valtteri
Mäkinen Sylvia
Nieminen Topi
Pelkonen Annika
Pyrhönen Markus
Rajala Oskari
Rossi Veeti
Saarinen Samppa
Santala Paavo
Santala Samuli
Suomalainen Noel
Taipale Venla
Tilus Lauri
Vaaja Iida
Vainionpää Olli
Valkonen Emma
Valo Noora
Viitanen Tomi
Yousfi Karim
Äijänaho Salla

 

Janakkalan lukion kevään 2020 uudet ylioppilaat
1 kokelas ei halunnut nimeään julkisuuteen
Ahonen Joni
Ahonen Lara
Aitto-oja Daniel
Anttila Iida
Anttila Pauliina
Auvinen Iikka
Eklund Elisa
Hannelin Hilda
Harju Olli
Heinämäki Linda
Huilla Tuomas
Hyvönen Janika
Jaakonsaari Elina
Jaakonsaari Jukka
Juhola Jami
Jääskeläinen Patrik
Kanerva Riina
Karjalainen Aino
Kinnunen Viivi
Korkiakoski Laura
Koskela Mona
Kuokkanen Lotta
Kuparinen Niina
Kupiainen Siiri
Lahti Kalle
Lehtonen Onni
Leppälä Ossi
Luukkanen Tiitus
Lyytinen Kerttu
Löyttyniemi Aapo
Mukunzi Annicet
Myllymaa Matilda
Ojanen Emmi
Olkinuora Janne
Pietilä Mandi-Maria
Piiroinen Sani
Pulkkinen Okko
Pullinen Ella
Pääskyvuori Kaisa
Raatikainen Arttu
Raukola Heidi
Rättyä Nilla
Saarakkala Suvi
Saarenkanta Jesse
Salminen Janika
Salonen Joni
Saukkonen Jessica
Sirén Viivi
Stenberg Henri
Taanila Konsta
Tikkanen Hanna
Toivonen Niko
Vaahtera Aada
Valto Laura
Viljanen Emmi
Tervakosken toimipiste
Alingué Eelis
Aro-Koivisto Iina
Hallamaa Eetu
Helander Benjamin
Ikonen Laura
Juupaluoma Joel
Kallio Tessa
Kaurio Reko
Kilpeläinen Taro
Korpela Atte
Kuusinen Aaro
Mandara Leo
Mäki Miina
Niemelä Kaisa
Parkkinen Aleksi
Pekkonen Erika
Penttinen Myrsky
Rannelma Ada-Sofia
Rinta-Paavola Joona
Ruostetsaari Jane
Ruuska Jimi
Torkkel Timi
Virjo Jaron
Virtanen Venni
Välläri Tuomas
Värn Mikael
Wallin Venla
Ylärakkola Pauliina

 

Hausjärven lukion kevään 2020 uudet ylioppilaat
Alastalo Essi
Jussila Johannes
Järvinen Juuna
Karivieri Matti
Lehtiniemi Kristiina
Lindström Aada
Löf Mikael
Miettinen Henri
Nurmi Sonja
Peltoranta Rasmus
Rajamäki Aku
Savolainen Riku
Sinkkonen Nita
Soininen Waltteri
Timlin Niilo
Tuominen Tea
Vartia Inka
Vaskuri Nikolas
Viitala Elina
Virva Milene

 

Riihimäen lukion ja aikuislukion kevään 2020 uudet ylioppilaat
Aaltonen Sara
Aarnio Emilia
Aarnio Riku
Ahava Taika
Aho Emma
Ahola Paavo
Apell Riina
Asikainen Waltteri
Bagge Lauri
Bitter Veikka
Duong Kimi
Fyrqvist Maisa
Halme Joonas
Halme Jussi
Halmesmäki Eemeli
Hedman Nea
Heikkinen Mette
Hiltunen Vilma
Hirvonen Jesse
Holopainen Eelis
Honkonen Valentin
Hämäläinen Emilia
Hämäläinen Pinja
Inkinen Saku
Itäaho Saara
Jalonen Oona
Jussila Noona
Kauppinen Joona
Ketonen Aino
Kitinoja Martta
Kivimäki Emma
Koistinen Jaakko
Korhonen Iida
Korjula Elias
Korpisaari Maria
Koskimäki Laura
Koskinen Siiri
Kovanen Jami
Kuismin Milja
Kukkonen Niko
Kurhila Aino
Kuurinmaa Veera
Känsälä Veera
Laakso Anette
Laakso Emma
Laakso Kalle
Laine Aku
Lasmio Atte
Laurila Ano
Lehto Arttu
Lehtonen Nanna
Leppänen Nana
Lindelöf Emilia
Lindholm Joonatan
Loitokari Veera
Louhelainen Janita
Lumminen Sakari
Luokkanen Riikka
Luostari Juuso
Mattila Eveliina
Mattila Siiri
Meronen Ruusu
Miettinen Henna
Moloney Kian
Montonen Jonna
Myllärinen Luukas
Mäkikangas Nikolas
Niemi Amanda
Ojanen Laura
Ojennus Liisa
Onikki Samu
Pekonen Väinö
Peltola Ukko
Peltonen Tino
Pennala Jemina
Penttinen Nea
Peurala Maija
Pihkala Riku
Piiponniemi Tami
Pikkarainen Pinja
Pilvilä Emily
Porkka Sulo
Puhakka Ruusu
Pullinen Jessika
Puurunen Tomi
Rauhala Oona
Rauhala Tatu
Reunanen Minttu
Ropo Nelli
Ropponen Lauri
Ruuskanen Jere
Räisänen Minja
Rästas Henri
Rönkä Akseli
Saarinen Wilma
Salo Valtteri
Salonen Aliisa
Salonen Eetu
Salonen Mikko
Salonen Runo
Sauramäki Rebekka
Savinen Santeri
Savola Viljami
Seppä Konsta
Siidorow Mikael
Siivonen Onni
Siltanen Henri
Sorvari Tatu
Suomenniemi Eeva
Talvinen Joni
Tani Einari
Tauriainen Olli
Tauru Joona
Tertsunen Senja
Toivonen Sofia
Typpö Elsa
Varis Venla
Vasku Viljami
Wilenius Teresa
Anttila Sauli
Jalo Satu
Martikainen Leevi (kaksoistutkinto)
Nummila Niko (kaksoistutkinto)
Nurmela Kaarlo
Taskinen Ilona (Kaksoistutkinto)
Heino Aleksi

 

Valkeakosken Tietotien lukion kevään 2020 uudet ylioppilaat
Aalto Eemil
Ahomaa Annika
Ahopelto Samuel
Arola Miisa
Astren Jiri
Blomberg Niklas
Ekholm Santeri
Haaja Veeti
Halonen Severi
Harkki Aleksi
Helasmäki Roosa
Hiltunen Milja
Honkala Katariina
Humala Sonetta
Hurme Nina
Hyppönen Emilia
Hyövälti Amanda
Hänninen Nelli
Ilomäki Eeli
Inkinen Iiro
Iskanius Tia
Isoherranen Satu
Jokelainen Henri
Jokinen Miska
Järvinen Matleena
Kalila Emilia
Kallio Riku
Karhu Saana
Kariniemi Lauri
Karisalmi Joonas
Kaukonen Katja
Kause Iris
Kesola Silja
Kivimaa Toivo
Kokkala Juuso
Kolehmainen Mikko
Kolu Jonne
Komulainen Siiri
Konola Jemina
Korja Alpo (kaksoistutkinto)
Kortelainen Veikka
Kujanpää Karoliina
Kukkamäki Roosa
Kukkula Rasmus (kaksoistutkinto)
Kuttila Mei Lin
Lager Kalle (kaksoistutkinto)
Lahtinen Henni
Lahtinen Vili
Lamminpää Nea
Lappeteläinen Anni
Laurila Marika
Laurila Noora
Loppi Taika
Lumme Jaakko
Luukkonen Leevi
Lylynoja Sanni
Makkonen Akseli
Mettovaara Emil
Moisio Laura
Muhonen Maria
Mäkelä Emma
Mäkelä Niklas (kaksoistutkinto)
Niemelä Timi
Niemi Atte
Nieminen Oona
Niittyaro Luukas
Nikkilä Annemari
Nurminen Vihtori
Nuutinen Miina
Painilainen Eetu
Pappila Heikki
Peltokangas Saara
Peltola Sanni
Peltonen Jasmin
Peltonen Niko
Perunka Sampo
Pietiläinen Miia-Riina
Pikkumaa Ella
Pirinen Henna
Puputti Saana
Puustelli Ella
Pyymäki Laura
Rahikainen Ellaliisa
Raivio Ruut
Rantanen Eemil
Rauhala Roosa
Rautiainen Ella
Rogulina Marina
Ruuskanen Oskari
Salmi Ilmari
Salmi Lauri (kaksoistutkinto)
Salminen Eemeli
Salminen Vilma
Salo Eetu
Salo Laura
Salonen Teemu
Salonen Tuukka
Sarkaniemi Sampo
Savolainen Joona
Savolainen Leevi
Seppänen Elina
Simonen Sakke
Suomalainen Tuike
Suonto Tuuli
Tossavainen Ville
Tuominen Alisa
Tuominen Antti
Tuominen Enni
Uljas Klaus
Varje Jenny
Villberg Juuso
Virtanen Markus
Vuori Annika
Vuorinen Kaapo
Vuorinen Ron
Vuorio Tuuli
Wall Anna
Yltiö Tuire (kaksoistutkinto)
Ylärakkola Vera
Zitting Ina
Valkeakosken Tietotien aikuislukio
Koivuranta Marko
Lehtimäki Kamilla
Niemi Tuula
Poukkula Aino
Lahti Niina

 

Akaan lukion kevään 2020 uudet ylioppilaat
Aalto Niklas
Ahlman Valtteri
Ahvenjärvi Samuli
Aronen Viivi
Elonen Henriikka
Helenius Alfred
Hiltunen Mikko
Humala Ville
Inomaa Pinja
Jaakkola Atte
Jokela Ville
Järvenpää Sampo
Jääskeläinen Eero
Kandolin Eetu
Kansanaho Eevi
Kilponen Sanni
Koski Tommy
Kurki Jemina
Lahtinen Jere
Linnalampi Hanna
Liukkula Santeri
Lunti Sofia
Mahkonen Anniina
Mustonen Edwin
Mäntysaari Arttu
Naskali Tony
Nieminen Heidi
Niskanen Roosa
Nyyssönen Aku
Näsi Siiri
Paloluoma Nea
Peltomäki Julia
Piirainen Lotta
Pikkuharju Aino
Poikkimäki Vilma
Puhakka Riku
Puharinen Tino
Saartila Fanny
Sakala Jessica
Seppänen Neea
Suutari Sara
Toivettula Laura
Toivonen Jenni
Toivonen Juuso
Torkkel Jasmi
Tuomi Ville
Tyrväinen Aaro
Vintola Saku

 

Lopen lukion kevään 2020 uudet ylioppilaat
Ahonen Alfred
Hakovuori Milla
Ista Anni
Kotam?ki Santtu
Lehtola Tiia-Kaisa
Linnapuomi Jasmin
Lohi Anmari
Mikkola Mikael
Niemelä Milja
Numminen Liisa
Paukola Laura
Ravantti Anna
Ristiharju Aleksander
Saikkonen Kiia
Säteri Miikka

 

Kangasalan lukion kevään 2020 uudet ylioppilaat
Ella Aakkula
Topias Ahola
Arttu Alppiranta
Pyry Anttila
Samuli Anttila
Antti Autio
Elina Autio
Camille Croze
Aili Forstén
Joni Haapamäki
Kalle Haataja
Anni Hakala
Juho Hallila
Mari Heinonen
Topias Heiskari
Meri Helenius
Otso Helin
Siiri Heliövaara
Arttu Hietanen
Milena Hildén
Eetu Hirvonen
Eeva Holappa
Joonas Hongisto
Leevi Honkala
Markus Hyytinen
Ilmari Jokinen
Maria Jokinen
Katariina Joutsenvuori
Anniina Järvenpää
Julia Järvenpää
Matias Järvinen
Hanna Kainisto
Henna Kakko
Suvi Ketola
Susanne Kirvesoja
Nita Kivimäki
Suvi Kohonen
Sylvia Koponen
Matias Korpi
Niilo Koskimäki
Siiri Kuivalainen
Hanna Kulmala
Valtteri Kurki
Alina Kuusinen
Ville Laitinen
Sonja Larke
Osmo Laukkanen
Vili Laurila
Elli Lehtimäki
Lauri Lehtinen
Justus Lohtari
Samuli Lumme
Samuli Luoma
Roosa Martikainen
Otto Mattila
Jesperi Moisala
Markus Myllymäki
Emmi Mäkinen
Matti Mäkinen
Salla Mäkinen
Eemeli Mäntylä
Visa Mäntyneva
Elias Neva
Jemina Nevala
Vilma Niemi
Maria Nieminen
Toni Nuortama
Jere Paavilainen
Vili-Petteri Paloheimo
Pekka Pantsu
Aleksi Pekkala
Aapo Peltola
Pinja Penttilä
Sami-Pekka Pettersson
Henri Prusi
Erika Pulkkinen
Jutta Riikonen
Nelli Saarenketo
Henrik Saksala
Laura Salminen
Salla Salo
Petrus Seppälä
Konsta Sulkanen
Ida Suontausta
Nea Takala
Niko Tiilikainen
Samu-Ville Toivonen
Hannes Täyrönen
Elsa Uskalinmäki
Heidi Vallius
Eelis Vettenranta
Oskari Vettenranta
Eveliina Virtanen
Antti Vistala
Jenna Vuorinen
Viljo Vuorinen
Joonas Väliharju
Emmi Yli-Hukkala
Matias Ylisiurua
Kaksoistutkinnon suorittaneet
Suvi Helander
Eetu Reijonen
Santtu Seppänen

 

Forssan yhteislyseon kevään 2020 uudet ylioppilaat
Aaltonen Julius Patrick Tapani
Aaltonen Sanni Sisko Sofia
Ahinko Oona Karoliina
Ahlbom Ulrika Maria
Ahonen Kia Matilda (kaksoistutkinto)
Ajanko Anni Emilia
Ajdari Kian Martin
Alhomäki Joose Aleksanteri
Anttila Veeti-Valtteri
Anttila Ville Valtteri
Arvo Karolina Petra Anastasia
Augustin Maisa Katriina
Brusin Pauliina Anna Elisa
Enberg Micaela Aurora
Haapala Eetu Lauri Juhani
Hakkarainen Henri Kristian
Halkosaari Helena Anna Sofia
Hanni Janette Rosa Emilia
Harju Amanda Mirjam Olivia
Heikkilä Aino Kristiina
Heikkilä Ella Aleksandra
Heikkilä Emma Sinikka
Holmberg Linda Elisa
Hulshof Johanna Hilma Henriikka
Häyrinen Oona Ella Marjatta
Hölttä Elisa Johanna Elisabeth
Isaksson Santtu Juhani
Jansson Eetu Santeri
Jantola Julietta Jade Augusta (kaksoistutkinto)
Jokinen Elina Ella Helena
Julkunen Akseli Roope Vilhelmi
Jussila Jesse Jalmari
Kaija Nea Aada Kristiina
Kallio Valter Samuel
Kandolin Veera Helena
Kankare Roope Topias
Kankkunen Onni Juhani
Karhu Neea Elina
Kauppi Milla Kristiina
Kesälahti Patrick Benjamin
Ketola Saana Ilona
Kivistö Jussi Armas Aleksander
Kohonen Tommi Petteri
Koivu Jenna Julia
Koivukumpu Jan Kristian (kaksoistutkinto)
Kontunen Mette Maaria
Korpela Emilia Lilja Amanda
Kujamäki Celia Amanda
Kukkonen Toni Tapani
Kuloaro Robin Onni-Mauno Benjamin
Kuusisto Mira Maarit
Laajalehto Juuso Elmeri
Laakso Katja Hanne Sofia
Laitinen Viivi Eveliina
Lepo Janna-Maria Eveliina
Lepola Kerttu Lotta
Leppä Lauri Oskari
Lilja Kimmo Armas
Lukkala Elsa Sofia
Luukkala Elle Ada Elisabet
Löyttymäki Viljo Kauko Kalevi
Makkonen Viivi Annika Emilia
Marjamäki Suvi Elina
Marttila Vili Eeli Topias
Mattila Joose August
Mattila Jussi Ensio Johannes
Mattila Madelein Matintytär
Metsämäki Emilia Adeliina
Miettunen Saara Mirjami
Mikkola Jalmari Niilo Olavi
Moberg Sofia Ada Emilia
Muuronen Jessica Vera Miranda
Myhrberg Tanja Jasmin
Mäenpää Sini Tuulia
Mäkelä Luukas Miika
Mäkelä Tuukka Tiitus Pietari
Mäkelä Venla Maija
Mäki Anni Johanna
Mäki Iida Maija Ulriikka
Mäkilä Vilma Hannele
Mäkinen Hanna Noora Sofia
Mäkinen Hilma Henrika
Mäki-Tulokas Maiju Marjatta
Nieminen Eetu Rikhard
Norbäck Noora Natalia
Nordman Henna Aleksandra
Norr Sami Kristian
Norri Laura Iida Johanna
Nouko Julia Elli-Noora
Näreoja Anna-Maria Annikki
Paavilainen Nea Lotta Maria
Pajunen Juuso Eero Alfred
Piilola Teemu Juhani
Puronummi Patricia Alexandra
Pöysti Maija Olga Vilhelmiina
Raatikainen Rasmus Eetu Juhani
Rajala Anna-Elina Josefiina
Rajaveräjä Anna-Emilia
Rauhala Luka Eemil Aleksanteri
Rokkanen Juho Aarne Oskari
Romppainen Essi Katriina
Rämö Janna-Riina Jasmiina
Saarinen Elli-Kaisa Elisabeth
Saarinen Laura Julia
Saarinen Liisa Martta Maria
Saarinen Roope Emil
Salko Jannika Jasmin Adele
Salmi Niilo Ilmari
Salo Jaakko Martti
Salo Jerry Antero
Salo Riia Katariina (kaksoistutkinto)
Saloinen Pinja Maria
Selin Stella Helmi Helena
Selkälä Ensio Mikael
Seppänen Arttu Tapani
Seppänen Eevi Helmiina
Simola Noora Rosa Sofia
Sipponen Eevi Aino Helena
Skivalos Jannamaria
Suojoki Niko Juhani
Suominen Kerttu Katariina
Suontausta Sakari Sami Juhani
Syrjälä Kiia Agnes Mikaela
Syrjälä Neea Elli Karoliina
Syrjänen Sofia Saira Alexandra
Sääksi Jenny Inka Tuulikki
Tienhaara Neea Anna Elina
Tikka Patricia Kaarina
Tuominen Siiri Emilia
Tuomola Aku Matti Kristian
Turunen Essi Krista Helena
Tähtinen Aino Anni Ilona
Uusitalo Sonja Kaarina
Vaahtera Julia Katariina
Valtonen Milla Saimi Sofia (kaksoistutkinto)
Vanhatalo Jennifer Maria Nakarin
Vaskela Samu Leo Jalmari
Vesander Osku Juho Antero
Viitanen Iida Etti Elviira
Virtanen Sarianna Nina Aleksandra
Ylitalo Antti Samuli Juhani
Äikäs Eemeli Otto Petteri
Forssan yhteislyseo, aikuisopetus
Hannikainen Janna Ilona
Humalainen Vilhelmiina Maria Hannele
Sulonen Minja Ilona Hannele

 

Pälkäneen lukion kevään 2020 uudet ylioppilaat
Ankerman Miro
Hartman Skylar
Ingman Alex
Jyränen Jasper
Kallioinen Sofia
Kämppi Marianne
Linnusmäki Eerika
Mikkola Helmi
Moisio Iiro
Nieminen Elias
Nieminen Vilma
Penttilä Silja
Rantanen Pentti
Sundberg Eveliina
Tikka Jemina
Urkko Kaisa
Valden Aleksi
Vesto Matias
Ylhäinen Viola

 

Juttua päivitetty 12.5. kello 13.38: lisätty kaikki Hämeenlinnan seudun lukiot. Jutun päivitys päättyy.

Päivän lehti

29.10.2020

Fingerpori

comic