Kanta-Häme Hämeenlinna

Onnea ammattiin valmistuneille! Ammattiin keväällä 2020 valmistuneiden nimet julki, katso lista

Ammattiopisto Tavastia on maanantaina koonnut listan kaikista keväällä 2020 ammattiin valmistuneista. Voit selata listaa tästä artikkelista.
Ammattiopisto Tavastian ammattiin valmistuvat juhlivat Tavastia-Areenalla vuonna 2018. Tänä vuonna valmistujaisjuhlia ei koronaviruksen vuoksi saa järjestää.

Ammattiopisto Tavastia on tänään maanantaina julkaissut tiedot keväällä 2020 ammattiin valmistuneista opiskelijoista. Myös Hyria on julkaissut kevään valmistuneensa.

Tavastiasta ja Hyriasta voi valmistua ympäri vuoden, mutta oheiseen listaan on koottu kaikki tänä keväänä ammattiin valmistuneet tutkintoaloittain. Listalla on mukana kaikki, jotka ovat antaneet suostumuksensa nimensä julkaisemiseen.

Kevään lukukausi päättyy tämän viikon jälkeen. Koulut ja oppilaitokset eivät saa tänä vuonna järjestää valmistujaisjuhlia koronaviruspandemian vuoksi, minkä vuoksi kevät on poikkeuksellinen.

Tavastian nimilista julkaistaan keskiviikon Hämeen Sanomien printtiversiossa.

Lue myös: Pintakäsittelijäksi valmistunut Tuuli Tui nauttii työnteosta ja unelmoi Venäjälle matkustamisesta pinkillä Ladalla

Haku-toiminnolla voit hakea valmistunutta. Seuraava- ja edellinen-näppäimillä voit selata julkaistuja nimiä.

Ammattiopisto Tavastiasta keväällä 2020 valmistuvat ja valmistuneet
Ammattiopisto Tavastiasta on valmistunut lisäksi 103 opiskelijaa, jotka eivät halua nimeään julkaistavan.
Autoalan perustutkinto, Autotekniikan osaamisala, Ajoneuvoasentaja
Ailio Leevi Kai Eemeli, Hämeenlinna
Feldmann Jonna Maria, Janakkala
Hannula Henri Miikka Olavi, Hämeenlinna
Helenius Aleksi Mikael, Hämeenlinna
Hirvi Teemu Waltteri, Hämeenlinna
Ikäheimonen Topi Oskari, Hattula
Kus Osman Sahin, Janakkala
Lehtola Roope Tapani, Hämeenlinna
Murd Holger, Hämeenlinna
Mäkinen Oliver Lenni Hubert, Hämeenlinna
Osman Shahin Rebwar, Hämeenlinna
Reinikainen Kimi Christian, Hämeenlinna
Simpanen Roosa Olga Maria, Hämeenlinna
Sundström Claus Kristian, Hämeenlinna
Vanhanen Elja Lauri Petteri, Hämeenlinna
Viitaniemi Jesse Valtteri, Hattula
Dieettikokin erikoisammattitutkinto
Niinivirta Katja Kristiina, Janakkala
Toivonen Mira Susanna, Janakkala
Elintarvikealan perustutkinto, Leipomoalan osaamisala, Leipuri-kondiittori
Aaltonen Kalle-Valtteri, Janakkala
Grundström Julia Marjatta Alexandra, Hämeenlinna, kaksoistutkinto
Heinonen Mette Mai Amanda, Hämeenlinna
Hiukkamäki Linda Pauliina, Akaa
Nejati Sara, Hämeenlinna
Pentti Sylvi Fanny Matilda, Hattula
Tervapuro Päivi Maarit, Hämeenlinna
Väänänen Emmiina Kaisla Eveliina, Forssa
Erityisruokavaliopalvelujen erikoisammattitutkinto, Dieettikokki
Wallenstjerna Sonya Christina, Hämeenlinna
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, Kampaajatyön osaamisala, Kampaaja
Koskelainen Alisa Ella Helena, Hämeenlinna
Hiusalan perustutkinto, Parturi-kampaaja
Dechosat Kankanit, Hämeenlinna
Laine Pinja Lotta Aurora, Hämeenlinna
Loikkanen Eveliina Julia, Hattula
Nuorteva Sini Katariina, Hämeenlinna
Raja-Ahde Roosa Ilona, Hämeenlinna
Ruotsalainen Viivi Anni Kaarina, Hämeenlinna
Salman Nazifa, Hämeenlinna
Sipponen Elsa Matilda Josefina
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Asiakaspalvelun osaamisala, Tarjoilija
Heporauta Matias Akseli, Hattula
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Ruokapalvelun osaamisala, Kokki
Drozdov Eduard, Hämeenlinna
Honkanen Lassi Johannes, Hämeenlinna
Hyvärinen Janette Christina, Janakkala
Hyvärinen Kim Valtteri, Hattula
Kataja Maisa Kerttu, Hämeenlinna
Laurila Anni Emilia, Hämeenlinna
Lempinen Roosa Vilhelmiina, Pälkäne
Mäkinen Jenni Emilia, Hämeenlinna
Nylander Sonja Kristiina, Hämeenlinna
Tossavainen Fanny Amanda, Hämeenlinna
Waajakoski Oskari Eino Juhani, Hattula
Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, Varhaiskasvatuksen ja perhetoiminnan osaamisala, Lastenohjaaja
Eloranta Tarja Anneli, Hämeenlinna
Helasmo Piia Kristiina, Janakkala
Määttänen Annika Tiia Maria, Jokioinen
Penttilä Roosa Marja, Hämeenlinna
Pipatti Meri-Tuulia Karoliina, Hämeenlinna
Salo Tiia Hannele, Janakkala
Sirén Matleena, Hämeenlinna
Uusi-Illikainen Aino Maria, Hämeenlinna
Vainio Alexandra Maria, Hämeenlinna
Vuorio Riikka Elina, Janakkala
Kone- ja metallialan perustutkinto, Valmistustekniikan osaamisala, Koneistaja
Salo Roope Rudolf Michael, Hämeenlinna
Lasinpuhaltajakisällin ammattitutkinto
Peltonen Ville-Pekka Tapio, Salo
Liiketalouden perustutkinto, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala, Merkonomi
Altio Arttu Samuel, Hämeenlinna
Brännare Olivia Iida-Maria, Hämeenlinna
Grön Niko Petteri, Hattula
Heikkilä Mariia Alexandra, Hämeenlinna
Kontinaho Konsta Santeri Kalevi, Riihimäki
Levonne Janne Arttu Aleksis, Hämeenlinna
Salo Matilda Elna Marketta, Hämeenlinna
Sievänen Siina Liisa, Hämeenlinna
Tamminen Leevi Tapio, Hämeenlinna
Vanhanen Venla Jenniina, Janakkala
Liiketalouden perustutkinto, Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala, Merkonomi
Hakanen Mariel Elina Hannele, Janakkala
Hamari Riku Juhani, Hämeenlinna
Jokela Krista Iida Maria, Hattula, kaksoistutkinto
Mohseni Juma, Hämeenlinna
Pitkänen Inka Emilia, Hämeenlinna
Sihvonen Anton Simo Petteri, Forssa
Siitonen Erin Elsa Linnea, Janakkala
Liiketoiminnan ammattitutkinto, Taloushallinnon osaamisala
Silventoinen Nina Tuulikki, Janakkala
Liiketoiminnan perustutkinto, Merkonomi
Lehto Ekaterina, Janakkala
Logistiikan perustutkinto, Kuljetuspalvelujen osaamisala, Autonkuljettaja
Nieminen Joni Petteri, Hämeenlinna
Partanen Jouni Antero, Janakkala
Logistiikan perustutkinto, Kuljetuspalvelujen osaamisala, Linja-autonkuljettaja
Huuhanmäki Janne Henrik, Akaa
Saastamoinen Jami Valtteri, Hämeenlinna
Logistiikan perustutkinto, Kuljetuspalvelujen osaamisala, Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Hakala Ville Matias, Akaa
Jokinen Alex Kristian, Padasjoki
Peltonen Tommi Sakari, Hämeenlinna
Takamäki Lauri Tapani, Janakkala
Logistiikan perustutkinto, Varastopalvelujen osaamisala, Varastonhoitaja
Jansson Joni Sebastian, Janakkala
Laitinen Maria Paula, Hämeenlinna
Paatero Daniel Aleksander, Hämeenlinna
Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Niemi Anna-Liisa Susanna, Hausjärvi
Riikonen Riikka Kerttu Anneli, Janakkala
Maanmittausalan perustutkinto, Kartoittaja
Karvonen Benjam Rikhard, Hattula
Kortesluoma Tero Samuel, Kauhajoki
Lintunen Henri Sami Mikael, Jyväskylä
Marjamäki Oona Sofia Eveliina, Janakkala
Rastas Hannu Johannes, Ii
Salonen Visa Matias, Lempäälä
Wilson William Alwinger, Oulu
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto
Kalliomäki Kaisa Riikka, Hämeenlinna
Matkailualan perustutkinto, Matkailupalvelujen osaamisala, Matkailupalvelujen tuottaja
Aarikka Jenna Aleksandra, Hämeenlinna
Kauppinen Eemi Hugo Aleksanteri, Hämeenlinna
Kuussaari Tytti Johanna, Hämeenlinna
Nieminen Nita Nea Kristiina, Valkeakoski
Raikaa Ella Anniina, Lahti
Vähämaa Sami Petteri, Hämeenlinna
Ylinen Erika Ella Marjut, Hattula
Ylöstalo Piia Aliisa, Hämeenlinna
Pintakäsittelyalan perustutkinto, Metallituotteiden pintakäsittelyjen osaamisala, Pintakäsittelijä
Tui Tuuli, Hämeenlinna
Tuominen Ilari Frans Eric, Urjala
Vainio Vilma Irmeli, Jokioinen
Pintakäsittelyalan perustutkinto, Rakennusten pintakäsittelyjen osaamisala, Maalari
Kauranen Suvi Tuulia, Hämeenlinna
Löytty Jenna Reettamari, Hämeenlinna
Tihekari Hanna Mari, Hämeenlinna
Pintakäsittelyalan perustutkinto, Teollisen pintakäsittelyn osaamisala, Maalari
Ali Ihab Amer Abdulhadi, Hämeenlinna
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, Kiinteistönhoidon osaamisala, Kiinteistönhoitaja
Kuusa Susanna Miina Eveliina, Hattula
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, Toimitilahuollon osaamisala, Toimitilahuoltaja (AT), Laitoshuoltaja
Mikkonen Maiju, Hämeenlinna
Urpinen Leila Irmeli, Hämeenlinna
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, Toimitilahuollon osaamisala, Toimitilahuoltaja (AT)
Leyser Mirjam Essi Ilona, Hämeenlinna
Pennanen Anne Elina, Hämeenlinna
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, Kiinteistönhoidon osaamisala, Kiinteistönhoitaja
Viitanen Jukka Ville Johannes, Hämeenlinna
Rakennusalan perustutkinto, Maarakennuksen osaamisala, Maarakentaja
Heinonen Antti Unto Aleksi, Hämeenlinna
Helin Valtteri Onni Antton, Hämeenlinna
Punkari Jonne Eero Petteri, Hattula
Rakennusalan perustutkinto, Talonrakennuksen osaamisala, Talonrakentaja
Ahola Viljami Eemil, Hämeenlinna
Happonen Arttu Juhani, Hämeenlinna
Jokela Jose Valtteri, Hattula
Järvenoja Tuukka Matias, Janakkala
Kastinen Janne Olavi, Hämeenlinna
Koskinen Olli Aleksanteri, Hämeenlinna
Kujala Niklas Eemil Juhani, Hattula
Lehtoranta Joel Erik Alexsanteri, Hattula
Lintunen Elias Raimo Oskari, Hattula
Lähteenmäki Henri Aleksi Matias, Hämeenlinna
Mäkinen Aaron Kustaa, Hämeenlinna, kaksoistutkinto
Mölsä Jopi Petteri Ensio, Hämeenlinna
Opas Werno Joosia, Hämeenlinna
Pitkonen Toni Tapio Osvald, Hattula
Puhakainen Samuli Leo Benjamin, Hämeenlinna
Pukki Robin Thomas, Hämeenlinna
Saastamoinen Tatu Villiam, Tammela
Sainio Jiri Sakarias, Hattula
Salminen Niklas Santeri, Hämeenlinna
Siltanen Mikke Roni Mikael, Hämeenlinna
Sorri Henri Aleksi, Janakkala
Talvitie Lassi Matias, Hämeenlinna
Tauru Johannes Aarni Julius, Hattula
Warjovaara Miko Arttu Oskari, Hämeenlinna
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Ruokapalvelun osaamisala, Kokki
Helenius Tiina Katariina, Lohja
Lamminen Leena-Mari, Hämeenlinna
Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto, Baarin asiakaspalvelun osaamisala, Baarimestari
Kari Elina Liisa Kaarina, Tampere
Laine Mikael Johannes Aleksander, Tampere
Partanen Emmi Alli Orvokki, Lahti
Seuranen Robin Oskari Aleksander, Tampere
Ruokapalvelujen ammattitutkinto, Ravintolaruoanvalmistuksen osaamisala, Ravintolakokki
Koski Katja Kristiina, Janakkala
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Ensihoidon osaamisala, Lähihoitaja
Heikkilä Lotta Linnea, Hattula
Jamisto Anni Helmiina, Hattula
Kuusinen Sanni Matilda, Janakkala
Laine Niklas Iikka Tapani, Hämeenlinna
Oksavuori Viivi Meri Annukka, Hämeenlinna
Peltonen Suvi Maria, Loppi
Perälä Samu Kasper, Hämeenlinna
Portell Leevi Markus Tapani, Hämeenlinna
Saloheimo Hanna Päivikki, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, Lähihoitaja
Huumonen Eeva Marika, Hämeenlinna
Lampela Mirja Marjatta, Valkeakoski
Penttinen Heli Katriina, Janakkala
Santala Tuula Helena, Hattula
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala, Lähihoitaja
Forsström Lilli Antonia Adalmiina, Janakkala
Heinonen Miko Matias, Hämeenlinna
Henttonen Elias Santeri Tapio, Hämeenlinna
Kartano Aleksi Niko Pellervo, Hämeenlinna
Korkiamäki Eetu Tommi Valtteri, Hämeenlinna
Käkönen Jenni Johanna, Hämeenlinna
Mäkelä Viivi Alisa, Hattula
Ordning Aapo Oskari, Hämeenlinna
Suoraniemi Anni Emilia, Helsinki
Vaha Lotta Katariina, Somero
Vasala Oona Tuulia, Riihimäki
Vilkman Hilla Inka Maaret, Hämeenlinna
Vitie Annika Maria, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala, Lähihoitaja
Metsälä Jere Matti Juhani, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala, Lähihoitaja
Laine Nina Susanna, Hämeenlinna
Mäkinen Nita Kaarina, Hämeenlinna
Rajapuro Anette Elisabet, Hämeenlinna
Silvennoinen Jesse Tapio, Hämeenlinna
Suutari Roosa Maria, Hämeenlinna
Östring Ida Josefiina, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, Lähihoitaja
Aaltonen Veera Katariina, Janakkala
Aunola Meri Tuuli Usva, Riihimäki, kaksoistutkinto
Hiekkanen Terhi Marita, Hattula
Juomoja Oona Emilia, Akaa
Juote Aino Eija Mirjami, Loppi
Jylhänkallio Jenna Miia, Hämeenlinna
Kolehmainen Sanni Vilhelmiina, Hämeenlinna
Korju Helmi Siiri Sofia, Hämeenlinna
Kuparinen Sanni Sohvi Helena, Janakkala
Kylmälä Arttu Juhani Aukusti, Hämeenlinna
Laiho Krista Maria, Hämeenlinna
Latvala Hetta Iida Matilda, Hämeenlinna
Leivo Nea Aleksandra, Hattula
Lindell Sisko Sylvia, Hämeenlinna
Linjama Elisa Kerttu Maaria, Vesilahti, kaksoistutkinto
Loponen Hennariikka Emilia, Hämeenlinna
Lähde Pinja Aliisa, Hattula
Metsola Alina Sofia Maria, Janakkala
Nieminen Ida Kaarina, Hämeenlinna
Nikulainen Anna Julia, Hämeenlinna
Oja Suvi Silja Tuulikki, Hämeenlinna
Pirttilä Anu Emilia, Loppi
Poikselkä Milla Katariina, Hämeenlinna
Raassina Jemina Sofia, Hattula, kaksoistutkinto
Ruotsalainen Kiia Mila Maria, Janakkala
Saarinen Veli Markus, Hämeenlinna
Salminen Petra Annukka, Hämeenlinna
Solja Mandi Marielle, Hämeenlinna
Teerenmaa Aada Aino Wilhelmiina, Janakkala
Toivonoja Heidi Anastasia, Loppi
Uschanoff Milla Rauha Aleksandra, Hattula, kaksoistutkinto
Viljanen Jemina Amanda, Hattula
Virtanen Juuso Eemeli, Akaa
Virtanen Mette Matleena, Janakkala
Virtanen Saku Vilhelm, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Vammaistyön osaamisala, Lähihoitaja
Karadavut Jayla Celalina, Hämeenlinna
Koskenlaine Miska Aleksi-Petteri, Hämeenlinna
Lahti Olli-Petteri Ilmari, Hämeenlinna
Lahti Senjamiia Elina, Janakkala
Laine Satu Maaret, Hämeenlinna
Mäkinen Hanna Karoliina, Hämeenlinna
Mäkinen Ville Valve Johannes, Hämeenlinna
Paju Eevi-Noora Ilona, Hämeenlinna
Tammisto Roosa-Maria, Janakkala
Vesterberg Vilma Matilda, Hämeenlinna
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Vanhustyön osaamisala, Lähihoitaja
Mäkelä Nella-Maria Matilda, Hämeenlinna
Uosukainen Venla Roosa, Hämeenlinna
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, Automaatioasentaja, Sähköasentaja
Sipilä Eelis Leo Juhani, Janakkala
Sipilä Osku Sakari Kustaa, Janakkala
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, Automaatioasentaja
Manninen Onni Tapio, Hämeenlinna
Mäkelä Jesse Veli Valtteri, Hämeenlinna
Tamminen Pyry Eerik, Hattula
Vilmunen Tuukka Petteri, Hämeenlinna
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, Sähköasentaja, Automaatioasentaja
Luoma Veeti Eemeli, Hämeenlinna, kaksoistutkinto
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, Sähköasentaja
Heinonen Antti Juhani, Hämeenlinna, kaksoistutkinto
Huhtala Marcus Otto Juhani, Hämeenlinna
Karhu Henri Johannes, Hämeenlinna
Mikkonen Oskari Eljas Raminpoika, Hämeenlinna, kaksoistutkinto
Ruponen Valtteri Jyrki Johannes, Hämeenlinna
Simola Toni Kristian, Hämeenlinna
Tuominen Santtu Severi, Helsinki
Väisänen Miikka Cristian Arinpoika, Hämeenlinna, kaksoistutkinto
Taideteollisuusalan perustutkinto, Tuotteen valmistuksen osaamisala, Artesaani
Aremo Ara Markus, Helsinki
Talonrakennusalan ammattitutkinto
Bekhit Elamir Shaker Riyad, Janakkala
Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto
Höök Jari Kalervo, Janakkala
Veikkola Teemu Antero, Hämeenlinna
Talotekniikan perustutkinto, Putkiasennuksen osaamisala, Putkiasentaja
Elomaa Aleksi Otto Edmund, Hämeenlinna
Jokinen Jere Tuomas, Janakkala
Kärppä Luukas Oskari, Janakkala
Lehtimäki Roope Albert, Hämeenlinna
Ordning Joonas Juhani, Hämeenlinna
Peltonen Samu Valtteri, Janakkala
Rantala Kristian Jaani Mikael, Hämeenlinna
Wadhwa Jotbir Carlos, Hämeenlinna
Tekstiili- ja muotialan ammattitutkinto, Mittatilausompelija (AT)
Vallius Päivi Maarit, Akaa
Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, Modisti (PT)
Huttunen Riikka Anna-Liina, Hämeenlinna
Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, Suutari (PT)
Uski Veera Eveliina, Hämeenlinna
Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, Vaatetuksen osaamisala, Sisustusompelija
Vuorenalusta Carita Maria, Hausjärvi
Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, Vaatetuksen osaamisala, Vaatetusompelija
Kuossari Katri Maria, Riihimäki
Moukoko Safira, Hämeenlinna
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja
Anwar Muhammad Shahzad, Hämeenlinna
Englund Kim Peter, Nurmijärvi
Hartikainen Matilda Orvokki, Hämeenlinna
Hyvönen Aku Paavo Tapani, Hattula
Kujamäki Niklas Juhani, Janakkala
Liminka Ville Markus Nikolai, Hämeenlinna
Lind Elmeri Eetu Eemil, Janakkala
Pirnipuu Reigo-Krister, Hämeenlinna
Roth Jean-Sebastian, Jokioinen
Saarinen Jenni Katariina, Hämeenlinna
Saarinen Juulia Kristiina, Hämeenlinna
Saviniemi Ville-Matti, Janakkala
Vilmunen Mikko Eppu Johannes, Hämeenlinna
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, Ohjelmistotuotannon osaamisala, Datanomi
Alhainen Anna Liisa, Hämeenlinna
Karisto Kimi Kari-Risto, Hämeenlinna
Lehmusoksa Leevi Lauri, Hämeenlinna
Leskinen Roni Christian, Hämeenlinna
Niskanen Elmeri Toivo Eemil, Hämeenlinna
Salo Oskari Onni Valtteri, Janakkala
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto
Heinilä Piia Marianne, Lempäälä
Rintala Sirpa, Janakkala

 

Hyriasta keväällä 2020 valmistuneet,TutkintoTutkintonimikeNimi
Audiovisuaalisen viestinnän perustutkintomedia-assistenttiKivikaarre Aino Raakel
Autoalan perustutkintoajoneuvoasentajaAlander Tatu Mikael
Autoalan perustutkintoajoneuvoasentajaHaaranen Ossi Elmeri
Autoalan perustutkintoajoneuvoasentajaHaarma Vili Juuso Anton
Autoalan perustutkintoajoneuvoasentajaHirvonen Miko Julius Sebastian
Autoalan perustutkintoajoneuvoasentajaKilpinen Saku-Pekka Juhani
Autoalan perustutkintoajoneuvoasentajaKoskinen Jere Antton
Autoalan perustutkintoajoneuvoasentajaLustila Teemu Juhani
Autoalan perustutkintoajoneuvoasentajaLuumi Janne Juhani Christian
Autoalan perustutkintoajoneuvoasentajaMalinen Henri Tuomas
Autoalan perustutkintoajoneuvoasentajaTuominen Lauri Kalervo
Autoalan perustutkintoajoneuvoasentajaYlitalo Sara-Sofia Katariina
Baarimestarin erikoisammattitutkintoKuisma Niko Juhani
Baarimestarin erikoisammattitutkintoNikkilä Rebecca Emilia Anneli
Baarimestarin erikoisammattitutkintoVirta Rea
Energia-alan ammattitutkintokaukolämpöasentajaHaapakoski Jani Marko Antero
Energia-alan ammattitutkintokaukolämpöasentajaJärvinen Markus
Energia-alan ammattitutkintokaukolämpöasentajaLehtilä Jussi Valdemar
Energia-alan ammattitutkintokaukolämpöasentajaPeltonen Markus
Energia-alan ammattitutkintokaukolämpöasentajaRahkola Aleksi Konsta Mikael
Energia-alan ammattitutkintokaukolämpöasentajaSyrjälä Petri Olavi
Energia-alan erikoisammattitutkintokaukolämpömestariBlanck Erpo Erik
Energia-alan erikoisammattitutkintokaukolämpömestariTorikka Janne
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkintokosmetologiHeino Miina Pauliina
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkintokosmetologiLiljeberg Nenna Maarit Johanna
Hiusalan perustutkintoparturi-kampaajaKoskinen Henna Emilia
Hiusalan perustutkintoparturi-kampaajaLeppänen Maisa Tellervo
Hiusalan perustutkintoparturi-kampaajaPeltoranta Jesperi Saku Tapio
Hiusalan perustutkintoparturi-kampaajaSaksala Roosa Maaria
Hiusalan perustutkintoparturi-kampaajaSuikkari Hanna Julia
Hiusalan perustutkintoparturi-kampaajaVainio Suvi Tellervo
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiHaukka-aho Salla-Mari Annika
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiKallonen Karita Tuuli Maria
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiKiiskinen Elisa Anniina
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiKoivisto Jonna Emilia
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiLiljefors Onni Ilkka Viljami
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiNummila Niko Antero
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiNurmi Minttu Erika Irene
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiPunkkinen Arttu Sakari
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiRauhala Sonja Aurora
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiRehmonen Venla Elina
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiSalin Tomi Mikael Arvid
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiSormunen Jenni Maria
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiWeckman Veikka Joonatan
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintotarjoilijaKettunen Katariina Emilia
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintotarjoilijaKoskinen Teresa Mirja Aurora
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintotarjoilijaMatinlassi Noora Eveliina
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkintotarjoilijaSavikko Sani Sinikka
Isännöinnin ammattitutkintoHolappa Jarkko
Isännöinnin ammattitutkintoItämäki Juha Arto
Isännöinnin ammattitutkintoJussila Jyrki Pietari
Isännöinnin ammattitutkintoRiitahuhta-Väisänen Riikka-Maija
Isännöinnin ammattitutkintoRuth Eija Marketta
Isännöinnin ammattitutkintoVirta Mari Annika
Johtamisen erikoisammattitutkintoLavi Maija-Leena
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkintoHarju Mikko Kalervo
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkintoKalliomäki Salla Annika
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkintoRosten Janne Ilmari
Kauneudenhoitoalan perustutkintokosmetologiFedoristseva Anastasia
Kauneudenhoitoalan perustutkintokosmetologiHäkkinen Sara Sienna Johanna
Kauneudenhoitoalan perustutkintokosmetologiLaakso Sara Inna Alisa
Kauneudenhoitoalan perustutkintokosmetologiMakkonen Katri Ella Sofia
Kauneudenhoitoalan perustutkintokosmetologiPuha Anni Tuulia
Kauneudenhoitoalan perustutkintokosmetologiReinikainen Nea Emilia
Kauneudenhoitoalan perustutkintokosmetologiSaarinen Katinka Kaarina
Kauneudenhoitoalan perustutkintokosmetologiSaario Susanne Maria Sofia
Kauneudenhoitoalan perustutkintokosmetologiTuominen Sara Jasmin
Kauneudenhoitoalan perustutkintokosmetologiTurunen Nita Sanni Alisa
Kauneudenhoitoalan perustutkintokosmetologiVenemies Kukka-Maaria Matilda
Kone- ja metallialan perustutkintokoneistajaKuosmanen Mikko
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkintoKoskinen Tero Juha Tapio (osatutkinto)
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkintolevyseppähitsaajaHakkola Mira Carola
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkintolevyseppähitsaajaJuslin Joona Jani Julius
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkintolevyseppähitsaajaSeppänen Vesa-Pekka (osatutkinto)
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkintolevyseppähitsaajaVirkki Jami Onni
Kuvallisen ilmaisun perustutkintokuva-artesaaniElmgren Nea Maria Linnea
Kuvallisen ilmaisun perustutkintokuva-artesaaniHirvonen Jinna Juulia
Kuvallisen ilmaisun perustutkintokuva-artesaaniMoilanen Emma-Roosa Pauliina
Kuvallisen ilmaisun perustutkintokuva-artesaaniPartanen Emmi Helmi Anniina
Kuvallisen ilmaisun perustutkintokuva-artesaaniPitkämäki Peppi Pisara
Kuvallisen ilmaisun perustutkintokuva-artesaaniRanta Sofia Josefina
Kuvallisen ilmaisun perustutkintokuva-artesaaniSantahuhta Ronja Tuulia
Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkintoPylväläinen Terhi Sisko
Liiketalouden perustutkintomerkonomiIkpah Kirsi Anneli
Liiketalouden perustutkintomerkonomiImmonen Tuomo Antero
Liiketalouden perustutkintomerkonomiJaatinen Jukka-Pekka
Liiketalouden perustutkintomerkonomiJuutinen Jere Juhani
Liiketalouden perustutkintomerkonomiKarhu Marianne Julia Tarina
Liiketalouden perustutkintomerkonomiKaski Karo Tapio
Liiketalouden perustutkintomerkonomiKivisaari Ella Emilia Kaarina
Liiketalouden perustutkintomerkonomiMustajoki Jesse Joonatan
Liiketalouden perustutkintomerkonomiPeltola Tuuli Emilia
Liiketalouden perustutkintomerkonomiPerttilä Gustav Oliver
Liiketalouden perustutkintomerkonomiPyhältö Katri Lilja
Liiketalouden perustutkintomerkonomiRokka Roosa Leena Kristiina
Liiketalouden perustutkintomerkonomiStenhäll Carla Teresa
Liiketalouden perustutkintomerkonomiSyrjänen Sandra Yasmin
Liiketalouden perustutkintomerkonomiUhlgren Jenna Berit
Liiketalouden perustutkintomerkonomiVirkki Eemil Aleksi
Liiketalouden perustutkintomerkonomiÅstedt Viveca
Liiketoiminnan ammattitutkintoEriksson Markku Tapio (osatutkinto)
Liiketoiminnan ammattitutkintoHelminen Susanna Maria
Liiketoiminnan ammattitutkintoKirmula Toni Eero Kristian
Liiketoiminnan erikoisammattitutkintoJansson Mira Anni
Liiketoiminnan perustutkintomerkonomiBitar Louay
Liiketoiminnan perustutkintomerkonomiHafz Tamr
Liiketoiminnan perustutkintomerkonomiKeskinen Anette Tuulia
Liiketoiminnan perustutkintomerkonomiKorpi Pauliina Margit
Liiketoiminnan perustutkintomerkonomiLiljendal Emilia
Liiketoiminnan perustutkintomerkonomiMäkinen Heidi-Maria Annika
Liiketoiminnan perustutkintomerkonomiPerttola Anne Marita (osatutkinto)
Liiketoiminnan perustutkintomerkonomiRonkainen Tiina Cholthicha
Liiketoiminnan perustutkintomerkonomiSalmén Veli Petteri
Liiketoiminnan perustutkintomerkonomiSuomi Milla Maria
Logistiikan perustutkintovarastonhoitajaAlfaraj Mohamad Najeeb
Logistiikan perustutkintovarastonhoitajaFlorez Boza David
Logistiikan perustutkintovarastonhoitajaNousiainen Severi Tapani
Logistiikan perustutkintovarastonhoitajaVaronen Nino Anttoni
Logistiikan perustutkintoyhdistelmäajoneuvonkuljettajaHellsten Juuso Kalle Juhani
Logistiikan perustutkintoyhdistelmäajoneuvonkuljettajaNiiranen Juho Antto Olavi
Logistiikan perustutkintoyhdistelmäajoneuvonkuljettajaNylund Joona Kimi Johannes
Luonto- ja ympäristöalan perustutkintoympäristönhoitajaKoskinen Teijo Timi Tapio
Luontoalan ammattitutkintoLaurikainen Kai-Tapani
Luontoalan ammattitutkintoPohjalainen Kimmo Kalevi
Lähiesimiestyön ammattitutkintoPohjonen Sirpa Johanna
Lähiesimiestyön ammattitutkintoTuominen-Lindholm Sini Tanja Tuulia
Lähiesimiestyön ammattitutkintoVilenius Matti Yrjänä
Maatalousalan ammattitutkintoKihlberg Anni Emilia
Maatalousalan perustutkintoMalinen Tia Maria
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaHaapala Riina Sirkka Annika
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaHaverinen Rea Aleksandra Tellervo
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaIso-Kungas Janniina Sara Emilia
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaJurvakainen Joakim Valo Ilmari
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaJärvinen Natalja
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaKoponen Oona Annika Elina
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaKukkonen Noora Emilia
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaKurvinen Riia-Leena Susanna
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaKärkkäinen Jonna Riina Pauliina
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaLaakso Meeri Anne Marika
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaLatva Linnea Leena Karoliina
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaLempinen Jenna-Janiina Mikaela
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaLepistö Minna Birgitta
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaMutikainen Lumi Pihla
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaPerttunen Heidi Johanna
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaPettersson Karoliina Tuulikki
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaPylväinen Niina Karoliina
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaRantanen Nadja Marie
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaSalminen Eija Sinikka
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaSipari Anniina Tea Eliisa
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaVan Oevelen Minna Orvokki
Maatalousalan perustutkintoeläintenhoitajaVeini Jenna Maria
Maatalousalan perustutkintomaaseutuyrittäjäHagman Vincent Lex Adrian
Maatalousalan perustutkintomaaseutuyrittäjäPiili Eevi Iida Henriikka
Maatalousalan perustutkintomaaseutuyrittäjäRonimus Erika Melissa
Maatalousalan perustutkintomaaseutuyrittäjäSalo Kalle Aleksi
Maatalousalan perustutkintomaaseutuyrittäjäSinivuori Jenna Kristiina
Markkinointiviestinnän ammattitutkintoRaunio Piia Marjatta
Markkinointiviestinnän ammattitutkintoSiltala Mia Katariina
Matkailualan perustutkintovastaanottovirkailijaHiirula Nea Mari Mikaela
Matkailualan perustutkintovastaanottovirkailijaPiironen Miikka Pauli Olavi
Media-alan perustutkintomediapalvelujen toteuttajaHänninen Suvi Maria
Media-alan perustutkintomediapalvelujen toteuttajaKarttunen Saku Matias Olavi
Media-alan perustutkintomediapalvelujen toteuttajaPolsa Oona Emilia
Media-alan perustutkintomediapalvelujen toteuttajaPuumalainen Leevi Mikael Artonpoika
Media-alan perustutkintomediapalvelujen toteuttajaRaatikainen Benjami Joakim
Media-alan perustutkintomediapalvelujen toteuttajaSorsa Heta Jessica
Media-alan perustutkintomediapalvelujen toteuttajaTapaninen Tuuli Orvokki
Media-alan perustutkintomediapalvelujen toteuttajaTaskinen Ilona Sofia Mikantytär
Metsäalan ammattitutkintoLunkka Lari
Metsätalousyrittäjän ammattitutkintometsätalousyrittäjäSaari Antti Markus
Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkintoKarjalainen Antti Sakari
Myynnin ammattitutkintoAli-Jaakkola Minna Kaarina
Myynnin ammattitutkintoHotta Katja Tuulikki
Myynnin ammattitutkintoLeminen Suvi Maria
Myynnin ammattitutkintoPetjoi Essi Pauliina
Myynnin ammattitutkintoPiispanen Anu Elina
Myynnin ammattitutkintoTolonen Eeva Reetta Kyllikki (osatutkinto)
Myynnin ammattitutkintoVeijalainen Krista Katriina
Palvelulogistiikan ammattitutkintoHuhtamäki Hannamari Emilia
Palvelulogistiikan ammattitutkintoKuitunen Jaana Anne Kaarina
Palvelulogistiikan ammattitutkintoMäkinen Ville Artturi
Palvelulogistiikan ammattitutkintoPeiponen Samu Veli Antero
Palvelulogistiikan ammattitutkintoSaarinen Minna Riikka
Pintakäsittelyalan perustutkintomaalariHakala Sanni
Pintakäsittelyalan perustutkintomaalariKuisma Elina Susanna
Pintakäsittelyalan perustutkintomaalariLahtinen Noora Hannele
Pintakäsittelyalan perustutkintomaalariLiimatainen Jutta Heli Maria
Pintakäsittelyalan perustutkintomaalariRosendahl Satu Roosa Emilia
Pintakäsittelyalan perustutkintomaalariSahlström Jasmina Tuuli
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkintoStarck Sanna Maarit (osatutkinto)
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkintolaitoshuoltajaKuusisto Praphatsorn
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkintotekninen kiinteistönhoitajaKolehmainen Joona Samuel
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkintotekninen kiinteistönhoitajaLehtoranta Niko Juhani
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkintotekninen kiinteistönhoitajaOkkonen Joni Mikael
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkintotekninen kiinteistönhoitajaViklund Juha
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkintotoimitilahuoltaja (AT)Haapanen Pinja Anette Mikaela
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkintotoimitilahuoltaja (AT)Thinjaturat Onauma
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkintokiinteistönhoitajaKaverinen Jarno Juhani
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkintokiinteistönhoitajaStenroos Janne Tapani
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkintokiinteistönhoitajaTupavuori Markus
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkintotoimitilahuoltajaTuominen Pauliina Roosa-Maaria
Puutarha-alan perustutkintopuutarhuriArola Mika Antti (osatutkinto)
Puutarha-alan perustutkintopuutarhuriHonkala Jenni Pauliina
Puutarha-alan perustutkintopuutarhuriKaihovaara Katja Susanna
Puutarha-alan perustutkintopuutarhuriKuha Tuija Kaarina (osatutkinto)
Puutarha-alan perustutkintopuutarhuriLauraeus Satu Kristiina
Puutarha-alan perustutkintopuutarhuriLönnrot Eija Elisabet
Puutarha-alan perustutkintopuutarhuriMalin Sari
Puutarha-alan perustutkintopuutarhuriMalmsten Anna Maria
Puutarha-alan perustutkintopuutarhuriSinelä-Pylkkänen Janica Tellervo
Puutarha-alan perustutkintopuutarhuriVekama Satu
Puutarhatalouden perustutkintopuutarhuriDerbeneva Liudmila
Puutarhatalouden perustutkintopuutarhuriHämäläinen Meeri Johanna
Rakennusalan perustutkintotalonrakentajaAlarova Juho Johannes
Rakennusalan perustutkintotalonrakentajaHurme Natalja Petrovna
Rakennusalan perustutkintotalonrakentajaHuuskonen Leevi Artturi
Rakennusalan perustutkintotalonrakentajaLaine Sauli Eemeli
Rakennusalan perustutkintotalonrakentajaLatvala Roope Antero
Rakennusalan perustutkintotalonrakentajaLaurikainen Touko Martti Armas
Rakennusalan perustutkintotalonrakentajaRohukots Helgor
Rakennusalan perustutkintotalonrakentajaTuppurainen Eetu Mikael Juhani
Rakennusalan perustutkintotalonrakentajaVenäläinen Leevi Markus Tapani
Ravintola- ja catering-alan perustutkintoPaju Triinu (osatutkinto)
Ravintola- ja catering-alan perustutkintoPham Thi Kim Lien (osatutkinto)
Ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiAlatalo Terhi Kristiina
Ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiKoponen Nina Helena
Ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiMohebbi Ayuob
Ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiNenonen Jimi Markku Daniel
Ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiPirttilampi Wilaiporn (osatutkinto)
Ravintola- ja catering-alan perustutkintokokkiSuikkari Riia Matleena
Ravintola- ja catering-alan perustutkintotarjoilijaPohjoisaho Heidi Katariina
Ravintola- ja catering-alan perustutkintotarjoilijaSalmelin Jonna
Sihteerin ammattitutkintoKostia Marja-Leena
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintoJärvistö Marja (osatutkinto)
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintoKarinen Heidi Susanna (osatutkinto)
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintoKokko Wilma Siiri Elina (osatutkinto)
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintoLauttamus Kari Juhani (osatutkinto)
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintoLingman Satu Tuula Tellervo (osatutkinto)
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintoLonkila Suvi Johanna (osatutkinto)
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintoLounakoski Ritva Elvi Marja (osatutkinto)
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintoParrila Heidi Kristiina (osatutkinto)
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintoRokkanen Nea Charlotta (osatutkinto)
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintoSopanen Sari Johanna (osatutkinto)
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaTanskanen Katri Lea Pauliina (osatutkinto)
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintoThapaliya Suvi Tuulia (osatutkinto)
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaAlastalo Noora Chrisse Karoliina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaAndelin Katja
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaAsp Teresa Mireille
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaEksteina Ruta
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaFriman Siiri Elisa
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaGuerego Mida Amelia
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaHallberg Marika Hannele
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaHauta-alus Helena Orvokki
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaHeiskanen Annika Eveliina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaHelin Sirpa
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaHulanmäki Sonja Susanna
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaHännikäinen Tico Liisa Linnea
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaIkäläinen Aino Katariina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaJunell Nea Rosa Maria
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaJuslin Mira Maarit Marianna
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaKannonmaa Jessica Julianne
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaKataja Nea Emilia
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaKoljonen Henna Canethe (osatutkinto)
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaKorhonen Otto Samuli
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaKorpi Anniina Marjut
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaKoski Pirjo Kaarina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaKoskinen Olli Arttu Akusti
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaKotirinta Aino Marjaana
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaKulmala Mikaela Emmi Tuulia
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaKurppa-Poikelin Tiina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaLaine Marianne
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaLaine Noora Aini Birgitta
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaLaitinen Sara-Jasmin Hannele
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaLeppänen Jenni Maritta
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaLoppi Petra Pauliina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaLuokkanen Kaisa Maria
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaMalinen Sini
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaMehtälä Oskari Juhani Matinpoika
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaMetsänen Hanna-Mari Pauliina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaMilad Silvia Raymond Wahba
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaMustonen Jenni Aliina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaMäkinen Suvi Maria
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaNiemi Tiia Marjatta
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaNorring Katja Heidi Helena
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaOllonen Satu Päivi Orvokki
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaPaananen Mira Marjatta
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaPajanen Mette Karoliina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaPalonen Riia Annikki
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaParkkinen Janina Katariina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaPussinen Roosa Emilia
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaRaunio Johanna Maarit
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaRaustola Ida Emilia
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaRaustola Lotta Paulina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaRiabova Elena
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaRuhala Viivi Matleena
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaSahin Rahime
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaSalonen Jenna Emilia
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaSalonen Mimmi Kaisa Elisabeth
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaSalonen Nea Emilia
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaSarajärvi Iida Eveliina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaSillanpää Soili Inkeri
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaSuorsa Linda Maria Margareta
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaTarkkanen Jonna Janina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaTuominen Tytti Eveliina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaTurpeinen Janina Josefiina
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaVaihoja Aino Emilia
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaViander Merja Anneli
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaVirtanen Sara Annika
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaVäänänen Emmi Amanda
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaYavuz Elina Kati Annika
Sosiaali- ja terveysalan perustutkintolähihoitajaYlivainio Tuija Marjukka
Sähkö- ja automaatioalan ammattitutkintoMaijala Jarmo
Sähkö- ja automaatioalan perustutkintoautomaatioasentajaPurunen Jyri Markus
Sähkö- ja automaatioalan perustutkintosähköasentajaPyhäjärvi Matias Olavi
Sähkö- ja automaatioalan perustutkintosähköasentaja ja automaatioasentajaKauppinen Petteri
Sähkö- ja automaatioalan perustutkintosähköasentaja ja automaatioasentajaVirtanen Peter Esko Waltteri
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaAhvenainen Jaakko Timo Olavi
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaBorgman Jesse Jalmari Ludvig
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaFridfelt Leevi Pertti Waltteri
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaHautamäki Tuomas Lauri Mikael
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaHietakangas Juuso Jesper
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaHilden Veeti Johannes
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaHäkkinen Jani Fredrik
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaHämäläinen Joona Visa
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaIhalainen Emil Aleksi
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaJanhunen Kalle Jasper
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaKataja Veeti Valtteri
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaKenttämies Elias Alexander
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaKirves Roope Samuli
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaKoskela Aleksi Kristian Samuel
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaKoski Lassi Torsti Juhani
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaKuitunen Henrik Anselmi
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaMartikainen Leevi Onni Juhani
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaMertanen Atte Matias
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaMörö Tatu Valtteri
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaNiska Jesse Juhana Kalev
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaPessi Valtteri Eelis
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaPurunen Jyri Markus
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaRapatti Oona Erika
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaRautiainen Roope Kauko Santeri
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaRopponen Pico Samuel
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaRäikkönen Tuomas Santeri
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaSalonen Joni Pekka
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaSyväterä Misa Petteri
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaTaimisto Niki Petteri
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaTapola Joona Samu Sakarias
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaTirronen Tuukka Juhani
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkintosähköasentajaVesanen Joonas Valtteri
Taideteollisuusalan perustutkintoartesaaniKarimies-Kettunen Kaisa Emilia
Taideteollisuusalan perustutkintoartesaaniPeltola Tarja Susanna
Taideteollisuusalan perustutkintoartesaaniPitkänen Jenna Kristiina Marjatta
Taideteollisuusalan perustutkintoartesaaniPääkkönen Ina-Anastasia
Taideteollisuusalan perustutkintoartesaaniTallberg Jenna
Talonrakennusalan ammattitutkintoLaamanen Kirsi
Talonrakennusalan ammattitutkintoTurpeinen Tero
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaElovaara Jasmin Aurora Aleksandra
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaHarju Sami Antero
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaHossaini Sayed Mohammad Hossain
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaKonttinen Petteri Matti Juhani
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaKurtz Kasper Eemeli
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaLaakso Saku Arttu Elmeri
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaLehto Aaron Elias
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaLehtonen Joni Petteri
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaLeppänen Tomi Oskari
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaMark Tanel (osatutkinto)
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaMatikainen Miro Antero
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaNiemi Arvi Heikki Juhani
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaPasanen Arttu Elias
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaPesonen Juuso Petteri
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaRahkonen Veeti Lauri Kristian
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaRiissanen Timi Joona Juhani
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaSaviranta Ville Tapani
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaSinisalo Aaro Juhani
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaTran David
Talotekniikan perustutkintoputkiasentajaWallin Aleksi Pertti Juhani
Taloushallinnon ammattitutkintoGammals-Salonen Berit
Taloushallinnon ammattitutkintoMaunula Jenni Johanna
Tarjoilijan ammattitutkintoLe Thi Hong Tham
Tekniikan erikoisammattitutkintoKoskiniemi Esa Pekka
Tekniikan erikoisammattitutkintoNurminen Onni Aleksi
Teknisen suunnittelun perustutkintoBogati Kiran Bahadur (osatutkinto)
Teknisen suunnittelun perustutkintoKhan Sobur (osatutkinto)
Teknisen suunnittelun perustutkintosuunnitteluassistenttiRosenberg Noora Elisabet
Teknisen suunnittelun perustutkintosuunnitteluassistenttiDaghoot Pibeart
Teknisen suunnittelun perustutkintosuunnitteluassistenttiKuusela Janica Maarit
Teknisen suunnittelun perustutkintosuunnitteluassistenttiNaumenko Olha
Teknisen suunnittelun perustutkintosuunnitteluassistenttiNordström Rafaela Amanda Helena
Teknisen suunnittelun perustutkintosuunnitteluassistenttiRosendahl Manja Tuulikki
Teknisen suunnittelun perustutkintosuunnitteluassistenttiSiivonen Maiju Johanna
Teknisen suunnittelun perustutkintosuunnitteluassistenttiVladimirskaya Natalia
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaAalto Markus Mikaeli
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaAaltonen Matias Eemil
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaAlajoki Tuomas Samuel
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaAlho Roni Aleksi
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaArvola Kosti Heikki Anttoni
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaHeinilä Tomi Juhani
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaHeiskanen Samuel Eerik Juhani
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaHjelt Juho-Pekka
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaHuotari Joona Antero
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaJokinen Lauri Mikael
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaKymäläinen Joakim Vilho Tapio
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaLaaksonen Joona Mikael
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaLajas Herkko Juhani
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaLajas Roope Alvi Olavi
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaLindqvist Wiivi Julia
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaMaltolahti Alina Elisa
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaMeri Paavo Hermanni
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaNieminen Juuso Matias
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaPulli Konsta Kustaa
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkintoICT-asentajaSäteri Kalle Rikhard
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkintodatanomiKarimi Rohullah
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkintodatanomiKattainen Joonas Henrik
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkintodatanomiLahtinen Anton Miro Omar
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkintodatanomiLaitinen Rami Petteri
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkintodatanomiLoukiainen Aleksanteri Juhani
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkintodatanomiPadinki Topias Aleksanteri
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkintodatanomiPalenius Vili Valtteri
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkintodatanomiRäihä Joni-Pyry Karinpoika Ilmari
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkintodatanomiStolt Aleksi Matias
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkintodatanomiValta Juuso Jarmonpoika
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkintoAnnala Eliisa Kristiina
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkintoJokinen Jenni Katariina
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkintoKinnunen Suvi Päivikki
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkintoOjaniemi Minna Susanna
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkintoPakkanen Kaisa Maria
Turvallisuusalan ammattitutkintoEl Fellah Fatima Zahra
Turvallisuusalan ammattitutkintoSalonen Sampsa Julius (osatutkinto)
Turvallisuusalan perustutkintoturvallisuusvalvojaArkkukangas Adalmiina Kastehelmi
Turvallisuusalan perustutkintoturvallisuusvalvojaJauhiainen Lauri Juhani
Turvallisuusalan perustutkintoturvallisuusvalvojaKauppinen Kaisa Helena
Turvallisuusalan perustutkintoturvallisuusvalvojaKekäläinen Anetta Emilia
Turvallisuusalan perustutkintoturvallisuusvalvojaKoliseva Nea Yolanda
Turvallisuusalan perustutkintoturvallisuusvalvojaLuusua Misa Jesse Matias
Turvallisuusalan perustutkintoturvallisuusvalvojaMalkamäki Hanna-Mari Julia
Turvallisuusalan perustutkintoturvallisuusvalvojaMattila Henriikka Katariina
Turvallisuusalan perustutkintoturvallisuusvalvojaPeltola Vili Olli Elias
Turvallisuusalan perustutkintoturvallisuusvalvojaRynö Leevi Mikael
Turvallisuusalan perustutkintoturvallisuusvalvojaSundström Max Matias
Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkintoJuntunen Janina Tuulia
Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkintoLaiso Mikko Antero
Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkintoPitkonen Hannu-Pekka
Verhoilu- ja sisustusalan perustutkintosisustajaLindström Erika
Verhoilu- ja sisustusalan perustutkintosisustajaSoini Annukka Jenny Maria
Yrittäjän ammattitutkintoLindroth Jani-Pekka Eemeli
Yrittäjän ammattitutkintoNousiainen Salla Maria
Yrittäjän ammattitutkintoSalo Mervi Susanna

 

Hämeen ammatti-instituutista toukokuussa 2020 valmistuneet
Elintarvikealan perustutkinto, Liha-alan osaamisala
Lähde Katarina, Järvenpää
Elintarvikejalostuksen ammattitutkinto, Liha-alan osaamisala
Hillosalo Mervi, Lahti
Liikenneopettajan erikoisammattitutkinto
Haiko Pasi, Pori
Hakala Mirkka, Kurikka
Hellsten Eetu-Pekka, Seinäjoki
Malinen Matti, Kauhava
Salonen Sonja, Loppi
Virtanen Kasper, Helsinki
Timoskainen Satu, Espoo  
Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Juuri-Oja-Salo Minna, Hämeenlinna
Maatalousalan perustutkinto
Harry Holmqvist, Hämeenlinna
Metsäalan perustutkinto
Nikkilä Lasse, Heinola
Yijälä Mika, Jämsä

Lue myös: Kevään 2020 uudet ylioppilaat julki: Katso listat Kanta-Hämeen lukioista valmistuvista (12.5.2020)

 

Päivitetty 26.5.2020 kello 9.53: Lisätty Hyriasta valmistuneet. Tavastian listassa oli virheellisiä kaksoistutkintomerkintöjä joidenkin opiskelijoiden kohdalla. Virheet korjattu 26.5. kello 11.43. Hyrian listaa täydennetty 16.28. 29.5.2020 kello 11.40 lisätty Hämeen ammatti-instituutin valmistuneet

Päivän lehti

13.7.2020