Kanta-Häme

Onnea Hämeen ammattikorkeakoulusta valmistuneille!

Hämeen ammattikorkeakoulu.

 

Hämeen ammattikorkeakoulusta (Hamk) 31.7. ja 31.8.2020 valmistuneet.

Alla luetellut ovat antaneet luvan valmistumistietonsa julkaisuun.

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalousosaamisen yksikkö

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, metsätalousinsinööri (ylempi AMK): Lauri Ilmari Eerola, Mäntsälä

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, agrologi (ylempi AMK): Anu Maija-Leena Laakso, Pöytyä

Teknologiaosaamisen yksikkö

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät, insinööri (ylempi AMK): Tero Olavi Mertanen, Hämeenlinna

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, tradenomi (ylempi AMK) : Mikko Viljami Tuomas, Hämeenlinna.

Ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalousosaamisen yksikkö

Hevostalouden koulutus, agrologi (AMK): Annika Marja Johanna Tienhaara, Ypäjä

Kestävän kehityksen koulutus, ympäristösuunnittelija (AMK): Päivi Hannele Ollilainen, Jokioinen

Maaseutuelinkeinojen koulutus, agrologi (AMK): Jukka Olavi Airio, Mäntsälä

Puutarhatalouden koulutus, hortonomi (AMK): Tomi Mikael Kuusimäki, Helsinki

Rakennetun ympäristön koulutus: Piia Maria Sund, Helsinki

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sairaanhoitajakoulutus, sairaanhoitaja (AMK): Emmi Carita Anttila, Hämeenlinna, Sirpa Johanna Nygrén, Helsinki

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK): Leena Tuulikki Salmu, Kokkola, Niina Marja Seppänen, Ypäjä, Johanna Anneli Lindholm, Pälkäne, Satu Maaria Köngäs, Lohja

Teknologiaosaamisen yksikkö

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, insinööri (AMK): Aino Sofia Kristiina Valli, Turku

Construction Engineering -koulutus, insinööri (AMK): Krista Katariina Kaivo-oja, Janakkala, Raj Deep Rai, Hämeenlinna, Danil Gavrilyuk, Kuopio

Konetekniikan koulutus: insinööri (AMK): Heikki Ilmari Ikonen, Helsinki, Lauri Matti Johannes Nurminen, Lappeenranta, Petrus Lauri Johannes Toropainen, Riihimäki, Reijo Kalevi Lalli, Hämeenlinna, Teemu Kalevi Hyytiäinen, Järvenpää, Tomi Petteri Silvennoinen, Riihimäki

Liikennealan koulutus, insinööri (AMK), Aleksi Juho Vihtori Hakanpää, Espoo, Jani Tapani Meriläinen, Ylöjärvi, Joni Juhani Lindén, Riihimäki, Kristian Aleksander Vataja, Espoo, Mirkka Helena Johanna Salonen, Janakkala, Petteri Pyyhtiä Janakkala, Timo Veikko Kalevi Pakarinen, Riihimäki

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, insinööri (AMK): Tuomas Asser Karjalainen, Hämeenlinna, Valtteri Ilmari Nikkilä, Helsinki

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, rakennusmestari (AMK): Jani Juhani Lindgren, Helsinki, Mikko Juhani Räsänen, Espoo, Petri Tapani Tommola, Lahti

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, insinööri (AMK): Eetu Petteri Lyytikäinen, Riihimäki,, Mikko Juhani Siukola, Riihimäki

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Liiketalouden koulutus, tradenomi (AMK): Alisa Nina Maria Laatu, Kankaanpää, Nico Christian Kling, Saksa, Jaakko Juhani Vuollet, Tampere, Laura Emilia Hynnä, Tampere, Tino Remulus Salminen, Hämeenlinna, Piritta Kristiina Pihlavamäki, Hollola

Muotoilun koulutus, artenomi (AMK): Clarissa Isabella Silfer, Hämeenlinna, Teemu Aleksi Kiiski, Hämeenlinna

Ammatillinen opettajakorkeakoulu

Ammatillinen opettajankoulutus: Outi Hannele Nikkilä, Lahti

Päivän lehti

22.9.2020

Fingerpori

comic