Kanta-Häme

Onnittelut Hämeen ammattikorkeakoulusta valmistuneille! – Katso lista

Hämeen ammattikorkeakoulusta valmistuu 31.5.2019 yhteensä 129 ammattikorkeakoulu- tai ylemmän ammattikorkeakoulututkinnon suorittanutta asiantuntijaa. 
Hämeen ammattikorkeakoulusta valmistuu 31.5.2019 yhteensä 129 ammattikorkeakoulu- tai ylemmän ammattikorkeakoulututkinnon suorittanutta asiantuntijaa.  Kuva: Pekka Rautiainen

 

Hämeen ammattikorkeakoulusta valmistuu 31.5.2019 yhteensä 129 ammattikorkeakoulu- tai ylemmän ammattikorkeakoulututkinnon suorittanutta asiantuntijaa.

Alla on listattuna luvan valmistumistiedon julkaisuun antaneet.

Ammattikorkeakoulututkinnot

Kulttuuriala
Muotoilun koulutus, artenomi (AMK)

Moore Mikaela Elisa, Hollola

Teinilä Martti Juhani, Vantaa

 

Luonnonvara-ja ympäristöala
Maaseutuelinkeinojen koulutus, agrologi (AMK)

Anttonen Heidi Maria, Vesilahti

Hakanpää Susanna Helena, Naantali

Hanhilahti Jenny Maria, Tuusula

Häkkänen Ville Fabian, Mäntyharju

Hämäläinen Linda Maria, Rautjärvi

Jacksen Viivu Juulia, Laitila

Jussila Fiia-Emilia Elisabet, Sastamala

Klemelä Martti Anselmi, Forssa

Kuusela Aku Isak, Loimaa

Käki Ella Mona Mimosa, Hämeenlinna

Nummela Tuomas Rikhard, Kärkölä

Vainikka Hanne Helena, Salo

Maatilatalouden koulutus, agrologi (AMK)

Nurminen Ville Erkki, Vesilahti

 

Hevostalouden koulutus, agrologi (AMK)

Asikainen Iida Emilia, Ypäjä

Reiman Iida Maria, Tammela

 

Kestävän kehityksen koulutus, ympäristösuunnittelija (AMK)

Mustonen Riku Petteri, Lahti

Nikkola Hanna Eveliina, Espoo

Sappinen Timi Tapani, Lahti

Ylinen Katri Anni Marika, Helsinki

 

Rakennetun ympäristön koulutus, hortonomi (AMK)

Utriainen Milla Eveliina, Turku

 

Maisemasuunnittelun koulutus, hortonomi (AMK)

Kuusjärvi Camilla Katariina, Nurmijärvi

 

Puutarhatalouden koulutus, hortonomi (AMK)

Nuuttila Kati Amanda, Hämeenlinna

Tekniikan ja liikenteen ala
Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Haataja Heikki Antero, Nokia

Kiuru Petri Oskari, Hyvinkää

Mäkinen Mikko Tapio Henrikki, Valkeakoski

Ojala Mikko Henrik Kalervo, Loimaa

Takala Janne Antero, Tammela

 

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Ahma-Aho Mika Matti Tapani, Hämeenlinna

 

Konetekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Mäntynen Juha Veli-Pekka, Hollola

Suokas Esa Matti Juhani, Riihimäki

 

Mechanical Engineering and Production Technology -koulutus, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Moradi Chargari Amirali, Riihimäki

 

Liikennealan koulutus, insinööri (AMK)

Haulivuori Aki Aarne Uolevi, Tampere

Kari Elmeri Oliver Aleksei, Hyvinkää

Vesanen Jussi Sakari, Tampere

 

Tietotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Colliander Juha-Tuomas Mikael, Riihimäki

 

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Guo Yuxiu, Hyvinkää

Mäki-Kerttula Mikko Tapio, Sastamala

Tulus Henri Matias, Hyvinkää

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Räty Samuli Uolevi, Hollola

Salomäki Juha Eljas Kaappo, Vantaa

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, rakennusmestari (AMK)

Alho Jarno Antti Akseli, Hämeenlinna

Glad Juha Petteri, Mäntsälä

Kinnunen Nino Sebastian, Vantaa

Kohola Perttu Aleksi, Valkeakoski

Leppänen Jenni Orvokki, Hämeenlinna

Pelkonen Jaakko Sakari, Helsinki

Rajala Anni Maria Katariina, Lahti

Rajala Jukka-Pekka, Hämeenlinna

 

Construction Engineering -koulutus insinööri (AMK), Bachelor of engineering

Njugi Rhonnie Allan, Helsinki

Ovanesova Mariia, Helsinki

 

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Hietanen Hetaleena Amalia, Valkeakoski

Kemppinen Jaana Elina, Janakkala

Pihlajamäki Salla Margit, Hämeenlinna

Toivonen Nina Maria Henriikka, Lahti

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala
Liiketalouden koulutus, tradenomi (AMK)

Alutoin Annina Tuulia, Hämeenlinna

Ihatsu Anssi Samuel, Espoo

Juurikivi Nelli Aliisa, Hämeenlinna

Keskinen Aapo, Hämeenlinna

Lamponen Satu Kristiina, Hamina

Ojala Suvi Julia, Hämeenlinna

Ruohomäki Tomas Eero-Axel, Hämeenlinna

Viio Julia Katariina, Tampere
International Business -koulutusohjelma, tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration

Halme Kaisa Susanna, Hämeenlinna

 

Luonnontieteiden ala
Tietojenkäsittelyn koulutus, tradenomi (AMK)

Kataja Mauri Tapio, Tampere

Nieminen Kati Erika Johanna, Hattula

Thomsen Kirsi Marika Nokso, Tanska

Virtanen Taru Anneli, Hämeenlinna

 

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala
Sairaanhoitajakoulutus, sairaanhoitaja (AMK)

Ahlqvist Elina Anna Maria, Forssa

Alitalo Maarit Sofia, Kittilä

Brusin Toni Kristian, Jokioinen

Eteläkoski Riina Elina, Koski Tl

Hakala Marja Kristiina, Seinäjoki

Heikkilä Jenniina Maria, Hämeenlinna

Hurskainen Robert Jami Tapani, Hämeenlinna

Hänninen Tiina Kati Ottiilia, Tampere

Korvenoja Tarja Elisa, Somero

Lehtimäki Matti Tapio, Tampere

Lehtinen Emma Karoliina, Tampere

Lindroos Jenna Klaudia, Hämeenlinna

Mattila Ilari Johan Oskari, Tampere

Minkkinen Anne Marjukka, Vesilahti

Mäkelä Teemu Jaakko Tapani, Tampere

Nyman Noora Elina, Hämeenlinna

Perkkalainen Taru Maarit, Hämeenlinna

Piitulainen Nina Susanna, Hämeenlinna

Pirttikangas Eva Anneli, Parainen

Rautanen Anne Katariina, Forssa

Selin Kati Marja-Terttu, Hämeenlinna

Sohlman Laura Annikki, Tampere

Tiiri Serafiina Johanna Fredrika, Loimaa

Timonen Jenna Annamari, Forssa

Vaahtera Jenniina Anni Susanna, Forssa

Vehmaa Aino Elina, Espoo

Vesala Suvi Marika, Hämeenlinna

 

Terveydenhoitajakoulutus, terveydenhoitaja (AMK)

Härkönen Miia Susanna, Tampere

Keihäs Julia Kristiina, Hämeenlinna

Kilpeläinen Leena Meri-Tuulia, Hämeenlinna

Koskinen Tanja, Tampere

Lakkala Anniina Mariella, Hämeenlinna

Niinimäki Meri Anneli, Riihimäki

Tuurna Anniina Elisa, Pirkkala

Ylitalo Eveliina Tuulikki, Forssa

 

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK)

Kotsalainen Viivi Lilli Maria, Hämeenlinna

Lehtinen Linda Karoliina, Anjala

Pasi Oona Pauliina, Hämeenlinna

Salmi Lottaliisa, Tampere

Vikman Kati Marika, Tampere

 

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Tekniikan ja liikenteen ala
Älykkäät palvelut digitaalisessa toimintaympäristössä -koulutus, insinööri (ylempi AMK)

Hakavuori Niina-Maria, Lempäälä

 

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, insinööri (ylempi AMK)

Hautamäki Paula Hannele, Hämeenkyrö

Kanerva Sami Petteri, Nurmijärvi

Kontio Harri Tapani, Vesilahti

 

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala
Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, tradenomi (ylempi AMK)

Rokkanen Jenni Eveliina, Forssa

Ruoho Riitta Helena, Nokia

Säteri Heidi Christine, Jyväskylä

Tuominen Sini Helen Eveliina, Hattula

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Foley Liam John, Tampere

Rönn Annastiina Irene, Janakkala

Luonnonvara-ja ympäristöala
Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, agrologi (ylempi AMK)

Franzén Pia Carina, Raasepori

 

Asiasanat