Kanta-Häme

Tässä ovat keväällä 2018 ammattiin valmistuneet

Hämeen Sanomat onnittelee kaikkia ammattiin valmistuneita!
 

Ammattiopisto Tavastia

Ammattiopisto Tavastiasta perjantaina 1.6. valmistuneet sekä aiemmin keväällä (1.1. – 31.5.2018) valmistuneet opiskelijat tutkinnoittain.

Autoalan perustutkinto, autotekniikan osaamisala, ajoneuvoasentaja: Aaltonen Juha-Santeri, Hämeenlinna, Cederlund Janne Tapani, Hämeenlinna kaksoistutkinto, Hautamäki Janica Susanna Elisabeth, Hämeenlinna, Heinämäki Jarno Aarne Tapio, Janakkala, Jai Hser Gay, Hämeenlinna, Jokinen Juuso Matias, Janakkala 31.1., Kaasalainen Veikko Henrik, Hämeenlinna, Kaewasa Nantawat, Hämeenlinna, Kanerva Janne Mikael, Hämeenlinna, Kauppi Masa Mikonpoika, Janakkala, Kauppi Aatu Ilmari, Forssa, Leino Niko Juhani, Hämeenlinna, Lipiäinen Jere Markus Mikael, Hämeenlinna, Mikkotervo Joona Kim-Patrick, Hämeenlinna 23.2., Mäkelä Aleksi Pertti Jalmari, Hämeenlinna, Mäkinen Markus Mikael, Hämeenlinna, Nieminen Miika Matias, Hämeenlinna, Reimi Saku Ville Valtteri, Hämeenlinna, Riikonen Jaro Jimi Johannes, Hämeenlinna 29.3., Salminen Niilo Toivo Matias, Hämeenlinna, Sarias Jason Samuel, Vantaa, Sarviluoma Leevi Santtu Johannes, Hattula, Selin Joni Mikael, Janakkala, Sillanpää Joona Juhani, Hämeenlinna, Sinha Sami Tapani, Hattula, Uusitalo Tommi Kristian Ilmari, Hämeenlinna, Viitala Samu Markus, Hämeenlinna.

Baarimestarin erikoisammattitutkinto: Innala Irina Elisabeth, Hämeenlinna, Isokorpi Hanna Kaisa, Hämeenlinna, Juvonen Iida Maria, Tampere, Kalilainen Totte Jesper, Hyvinkää 31.1., Kuusinen Maiju Helena, Hämeenlinna, Laukkanen Enniina Emilia, Koski Tl, Marjanen Emma Riikka, Vantaa, Morander Jenny Agnes, Forssa, Selkälä Samuel Aleksanteri, Hämeenlinna, Turunen Tiia Maria, Hämeenlinna, Tuusa Ville Lasse Samuli, Forssa.

Elintarvikealan perustutkinto, leipomoalan osaamisala, leipuri-kondiittori: Guessous Jasmin Maria, Hämeenlinna, Jauhiainen Elina Riitta Jekaterina, Hämeenlinna, Kaija Antte Christian Kalevi, Hämeenlinna, Kalliosaari Aino Eliina, Hämeenlinna, Kinnari Nea Hillevi Kaarina, Turku, Liljeqvist Jade-Lina Isabella Aleksandra, Hämeenlinna, Markio Venla Vivian, Janakkala, Mäkelä Salla Irene, Loppi, Nakarasin Suwanee, Hämeenlinna, Perälä Inka Jannika, Loppi, Pitkänen Kaisu Johanna, Hämeenlinna, Ruuskanen Sonja Marina Aurora, Loppi, Toivonen Emma Amanda, Hämeenlinna, Tuominen Tiia Emilia, Hämeenlinna, Tuuri Mimmu Auni Auroora, Hämeenlinna.

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Laakso Janita Karoliina, Hämeenlinna kaksoistutkinto, Laine Jenni Hannele, Hämeenlinna 23.2., Laine Anniina Katariina, Hämeenlinna, Nyblom Annika Maria-Ursula, Hämeenlinna, Ojala Taru Kristiina, Hämeenlinna 29.3., Ojala Niina Iida Karoliina, Hämeenlinna, Poikonen Sanna Sofia, Tampere, Pönni Tiia Maria Susanna, Hämeenlinna, Rantanen Minja Jenny Jannentytär, Hämeenlinna, Roosmäe Kadri, Hämeenlinna, Saarinen Jenna-Maria Emilia, Hämeenlinna, Saarinen Sanni Hilda Maria, Hämeenlinna kaksoistutkinto, Träff Sanni Matilda, Janakkala, Viitanen Roosa Aurora, Hämeenlinna.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, asiakaspalvelun osaamisala, tarjoilija: Aalto Ida-Anniina, Hämeenlinna, Aho Kasperi Eetu Verneri, Hämeenlinna, Kallio Fanni Maria, Hämeenlinna, Karppinen Taija Maaria, Hämeenlinna 23.2., Lehtonen Emma Eveliina, Hämeenlinna, Nuutinen Sara Cecilia Elisabet, Janakkala Oral Nezir, Nurmijärvi 25.1., Strömbäck Julia Micaela, Hämeenlinna 27.4.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, ruokapalvelun osaamisala, kokki: Achour Souad Mustafa, Hämeenlinna, Ali Star Salim, Hämeenlinna 29.3., Cardoso Thalia Gonzalez, Hämeenlinna, Cekic Sibel, Hämeenlinna, Dahlgrén Amanda Peppi Alexandra, Hämeenlinna 24.1., Forsman Pattama, Hämeenlinna, Hughes Lala, Hämeenlinna, Launiala Niina Emilia, Hämeenlinna, Mese Sebahat, Hämeenlinna, Nieminen Hanna Karoliina, Hämeenlinna 27.4., Rizun Olesia, Hämeenlinna, Rustami Alijan, Hämeenlinna 27.4., Salonen Sari Susanna, Hämeenlinna, Sarin Tino Mikael, Hämeenlinna, Temjun Chinarom, Hämeenlinna, Thongloue Maliwan, Hämeenlinna, Tikka Juliet Cheryl Aurora, Hattula, Vainio Antti Artturi, Hattula, Valkonen Janina Emma Amanda, Hämeenlinna, Wallenstjerna Sonya Christina, Hämeenlinna, Weckman Jere Markus, Hämeenlinna, Westerlund Porntip, Hämeenlinna, Vilkman Jere Samu Matias, Janakkala, Vilkman Tuukka Mikael, Hämeenlinna.

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoidon osaamisala, kiinteistönhoitaja: Al Zouhairi Khoder, Hämeenlinna, Lindroth Jani-Pekka Eemeli, Hämeenlinna, 23.2., Mohammad Hashem, Hämeenlinna1.2., Oksanen Janne Juho Markunpoika, Janakkala, Raittila Samuli Juhani, Hattula 23.2., Tanner Jasmin Juulia, Janakkala.

Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan osaamisala, koneistaja: Hellgren Timo Pentti Juhani, Hattula, Jokinen Olli Antti Tapio, Hämeenlinna, Kyllönen Saga Johanna, Hämeenlinna, Lahtinen Jere Tapani Kristian, Hattula, Långström Matti Lauri Henrik, Hämeenlinna, Mikkola Ari Petteri, Hämeenlinna, Mäkinen Ville-Aapeli Emil, Hämeenlinna, Noori Ali, Hämeenlinna 24.1., Pirttiniemi Mikko Einari, Hämeenlinna, Sainio Miikka Johannes, Hattula, Swara Rasul Barzan, Hämeenlinna, Valkeinen Kim Olavi, Hämeenlinna.

Kone- ja metallialan perustutkinto, valmistustekniikan osaamisala, levyseppähitsaaja: Hiltunen Kasper Tuomo Mikael, Hämeenlinna, Kallio Tommi Aleksanteri, Janakkala, Kaunisto Miska Aulis Mikael, Hämeenlinna, Raja-Ahde Onni Valtteri, Hämeenlinna, Saarinen Joel Kasper, Hämeenlinna.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, tuotantotekniikan osaamisala, koneistaja: Hietala Sami Petteri, Hämeenlinna.

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Lähdesmäki Maria Elisabeth, Hämeenlinna, 27.4., Salminen Saaga Kyllikki, Hämeenlinna.

Kuljetusalan ammattitutkinto, tavarakuljetusten osaamisala: Lamberg Marko Johannes, Hämeenlinna.

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala, artesaani: Aaltonen Sari Irmeli, Akaa, Avdeikova Alisa Anne, Hämeenlinna, Ha Inchul, Urjala, Hieta Elina Johanna, Hämeenlinna, Jantunen Sirpa Minna Tuulikki, Kärkölä, Kavaliauskaite Alge Julija, Urjala, Kylvö Teemu Mikael, Urjala, Linjama Anniina Sofia, Vesilahti kaksoistutkinto, Riihinen Vaula Pia Karolina, Hämeenlinna, Sillanpää Mikko Samuli, Helsinki, Ylirönni Sauli Kalervo, Sastamala.

Laitoshuoltajan ammattitutkinto, valmistuneet 28.2.: Finsk Jori Sakari, Hämeenlinna, Holm Marika Kristiina, Hämeenlinna, Hurskainen Laura Emilia, Hämeenlinna, Kontula Merja Tuulikki, Janakkala, Koskela Henna Riikka Eveliina, Hämeenlinna, Laitamäki Mira Elina, Hämeenlinna, Ojanperä Tiina Maria, Hämeenlinna, Oksanen Jaana Hannele, Hämeenlinna, Rantala Satu Katja Anneli, Janakkala, Riikonen Nea Elina, Hämeenlinna, Rytkölä Carita Pauliina, Hämeenlinna, Salonen Irene Aleksandra, Hattula, Suo Anni Suvi-Marjatta, Hämeenlinna, Tuominen Marjo Hannele, Hämeenlinna, Turkki Noora Carita, Hämeenlinna, Viljak Anne, Hämeenlinna.

Lasinpuhaltajakisällin ammattitutkinto: Lahti Niko Olavi, Hämeenlinna 27.4., Pohjola Antti Matias, Hämeenlinna 27.4., Vainio Aada Aliina, Akaa 29.3.

Leipurin ammattitutkinto: Ketola-Savolainen Kirsi Maria, Hämeenlinna, Virtanen Elli Pauliina, Riihimäki.

Liiketalouden perustutkinto, asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala, merkonomi: Alaspää Juho Toivo Jalmari, Janakkala, Hieta Anni Kaarina, Hämeenlinna, Hyytinen Hugo Oskar Eliel, Hattula 18.5., Klemetti Eero Olavi, Hämeenlinna 18.5., Korkatti Siiri Sofia, Hämeenlinna 27.4., Korvakangas Joel Jussi, Hämeenlinna, 3.5., Kuittinen Katja Elina, Hämeenlinna, Kukkonen Nelli Oona Alina, Hämeenlinna 27.4., Laakso Vilma Anastasia, Hämeenlinna kaksoistutkinto, 27.4., Lampinen Juho-Jaakko Elmeri, Hämeenlinna, Lehtinen Toivo Tomi Tapani, Hämeenlinna, Kaksoistutkinto, Lehtonen Maija Emilia, Hämeenlinna 27.4., Mäenpää Eve Kristiina, Janakkala 25.1., Mäenpää Harry-Pekka Herman, Hämeenlinna, Mäkipää Ida Ilona Josefina, Hattula 31.5., Narsakka Naomi Carolina, Hämeenlinna 18.5., Narva Tuukka Kalervo, Hämeenlinna 27.4., Nieminen Jeanette Ellionor, Hattula 22.2., Nikula Santeri Veikko Eemeli, Hämeenlinna, Nuopponen Niklas Juuso Olavi, Hämeenlinna, Perkiömäki Unna Mari, Hämeenlinna kaksoistutkinto, Puoliväli Julius Aukusti, Hämeenlinna, Pöyhönen Katri Kristiina, Hämeenlinna 28.2., Rehuttu Matias Konsta Petteri, Hämeenlinna, Reinikainen Ville Olavi, Hämeenlinna, Salmesvuori Janina, Hämeenlinna 13.4., Sarva Venla Kristiina, Hattula, Schroderus Niko Markus, Hämeenlinna 27.4., Suvanto Suvi Kristiina, Hämeenlinna 27.4., Virtanen Emmi Johanna, Janakkala 27.4.

Liiketalouden perustutkinto, talous- ja toimistopalvelujen osaamisala, merkonomi: Ahonen Elias Onni Jalmari, Janakkala, Akkanen Aleksi, Lappeenranta, Hammarberg Krista Anika, Hämeenlinna 15.5., Heikkilä Roosa Eveliina, Hattula kaksoistutkinto, Juhala Nico Patrik, Hämeenlinna, Järvenpää Jyri Aleksanteri, Janakkala, Koivula Annika Raili Elisabet, Loppi, Kolu Iina Karoliina, Hämeenlinna, Kuusinen Santeri Eetu Aleksi, Janakkala, Laakso Laura, Hämeenlinna 18.5., Laine Aleksi Olavi, Hämeenlinna, Lehkonen Wäinö Aleksanteri Timonpoika, Hämeenlinna, Mattila Marko Juhani, Hämeenlinna, Oripelto Santeri Aleksis, Hattula kaksoistutkinto, Pitkälahti Janette Elisabet, Hämeenlinna, Saarinen Annika Aino Marja, Hattula, Sarin Iina Marianne, Hämeenlinna, Talja Petra Opri Elena, Janakkala, Kaksoistutkinto, Tuuri Iitu Iida Loviisa, Hämeenlinna, Viitala Matleena Annikki, Hämeenlinna, Virtanen Jaana, Hämeenlinna 8.2., Vähäsarja Jonna Anneli, Hämeenlinna 22.2.

Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala, autonkuljettaja: Salonen Jere Santeri, Hattula.

Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala, linja-autonkuljettaja: Haapamäki Sini Tuulia, Hämeenlinna, Hyvärinen Eetu Petteri, Hattula, Hämäläinen Sonja Suvi Kristiina, Hämeenlinna, Kaliyappan Jeyanathan, Hämeenlinna 27.4., Pentikäinen Jesse Juhani, Hämeenlinna, Sivasubramaniam Yogeswaran, Hämeenlinna 27.4.

Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Aaltonen Milanna Iida Emilia, Hämeenlinna, Järvensuo Jesse Pauli Juhani, Hämeenlinna, Koivuaho Henri Juhani, Hämeenlinna, Kommio Juho Aleksi Antero, Hämeenlinna 27.4., Könnölä Markus Olavi, Janakkala Laurén Joni Juhani, Pälkäne 27.4., Mäkilä Miiko Petteri, Hämeenlinna, Ojalainen Ilppo Matti Henrik, Janakkala, Penttinen Toni Aleksanteri, Janakkala, Perälä Antti Sakari, Hämeenlinna 27.4., Rinne Nina-Anette, Hämeenlinna, Salonen Markus Niko Aleksi, Hämeenlinna, Santama Antti Kustaa Eemeli, Hämeenlinna, Soini Eduard, Hämeenlinna, Tyvijärvi Tomi Aarre Johannes, Hämeenlinna 27.4., Vuorinen Riku Olavi Juhani, Hämeenlinna.

Logistiikan perustutkinto, varastopalvelujen osaamisala, varastonhoitaja: Diop Modou, Hämeenlinna, Honkasaari Jani Jouni Juhani, Janakkala 31.1.,  Kaurola Henry Niklas, Hämeenlinna, Numminen Simo Miika Matias, Janakkala, Pääskyvuori Jaakko Petteri, Janakkala, Saeed Mohammed Anas, Hämeenlinna.

Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Hänninen Tiia Mari, Hämeenlinna, Kivi Sanna Pauliina, Hattula, Laaksonen Jaana Katri Helena, Hämeenlinna 17.5., Piho Tiia Jessika, Hämeenlinna, Roos Outi Tuulikki, Hämeenlinna 14.5.

Maanmittausalan ammattitutkinto: Andsten Jaakko Olavi, Masku, Hyvärinen Markku Heikki, Espoo 23.2., Kuivainen Leena Marketta, Tuusula 22.1., Laine Eemeli Werner, Turku, Sarkkila Joni Juhani, Turku.

Maanmittausalan perustutkinto, kartoittaja: Janhonen Niina Mariel, Tuusula, Korhonen Jesse Juhani, Vantaa 23.2., Lehto Timo Juhani, Vihti, Mustola Jyri Matias Rafael, Kannus 29.3., Mäkinen Suvi Ilona, Jämsä 27.4. Pakkanen Mikko Paavo Johannes, Valkeakoski 23.2., Rahikainen Jouni Petri Kalevi, Mikkeli 22.1., Rantanen Mikko, Pori, Rautiainen Päivi Hannele, Kouvola 23.2., Tarkkala Toni Pekka Juhani, Hattula, Turpeinen Henri Juhani, Järvenpää, Valtonen Oskari Tuomo Tapio, Akaa 23.2.

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Järvinen Leea Elisabet, Valkeakoski 25.1., Koivumaa Jutta Katri Maria, Pälkäne 25.1., Korhonen Miia Marika, Hämeenlinna 9.5., Nurminen Pia Marianne, Hämeenlinna 25.4., Parkkari Mia, Hämeenlinna 14.2., Pönni Sinikka, Hämeenlinna 25.1., Åhman Jukka Tapani, Lahti 26.4.

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen myynnin ja tietopalvelujen osaamisala, matkailuvirkailija: Kosonen Laura Karoliina, Hämeenlinna Mikkola Eveliina Raakel Sofia, Hämeenlinna kaksoistutkinto, Nenita Irina, Riihimäki 24.5.

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen osaamisala, matkailupalvelujen tuottaja: Ahola Iida Maria, Hämeenlinna, Hakkio Sonja Susanna, Orivesi, Hentilä Iina Emmi Juulia, Tampere, Honkavuori Nancy Anastasia, Helsinki, Kattelus Miisa Marianne, Hattula, Knuutila Eveliina Tuulikki, Tammela kaksoistutkinto, Koskinen Janetta Roosa Irene, Hämeenlinna, Laine Iida Josefiina, Valkeakoski 27.4., Malin Pinja Dagmar Linnea, Hämeenlinna, Mourkus Fady Boulus Maher, Hämeenlinna, Palma Inari-Angelina, Tampere, Puputti Tinja Roosa Maria, Hämeenlinna, Ritola Sonja Lotta Maria, Hämeenlinna, Saarinen Emilia, Tammela kaksoistutkinto, Salakari Jenna Helena, Hämeenlinna kaksoistutkinto, Saviniemi Jenica Katariina, Hattula 29.3., Toikka Eveliina Ilona, Janakkala, Tuovinen Henri Toivo Matias, Hämeenlinna 22.1., Virolainen Maria Katariina, Hämeenlinna 22.1.

Pintakäsittelyalan perustutkinto, metallituotteiden pintakäsittelyjen osaamisala, pintakäsittelijä: Häkli Elmeri Onni Anselmi, Janakkala, Junkkarinen Juho-Petteri, Kiuruvesi, Kemppi Tero Lauri Tapani, Janakkala, Kokkonen Joni Markus Kristian, Kiuruvesi, Kuusela Jani Petteri, Espoo, Lammia Teemu Antero, Hämeenlinna, Latvaniemi Heidi Marketta, Loppi Lewandowski Pavel, Hämeenlinna 27.4., Majamaa Nelli, Janakkala, Paasovaara Antti Samuli, Iisalmi, Pasanen Aki Jere Juhani, Hämeenlinna, Pietikäinen Harri Heikki Mikael, Vieremä, Poutanen Santeri Juhani, Hämeenlinna, Remes Joel Joonas, Hämeenlinna, Somerpalo Aapo Eerikki, Hämeenlinna, Sonninen Markus, Iisalmi 5.2., Tarino Santeri Aleksi, Janakkala, Toivonen Jari Juhani Olavi, Hämeenlinna, Turunen Teemu Juhani, Iisalmi, Uschanov Jere Kristian, Hämeenlinna, Vainio Ville Yrjö Petteri, Hämeenlinna, Vikman Henry Eemil, Hämeenlinna, Virtanen Ville Martti, Hämeenlinna 23.2.

Pintakäsittelyalan perustutkinto, rakennusten pintakäsittelyjen osaamisala, maalari: Hyvönen Saku Jani Oswald, Hämeenlinna, Jokivalo Janita Pauliina, Hämeenlinna, Lausamo Samu Verneri, Janakkala, Leppänen Emil Kasper Kalervo, Hämeenlinna, Nejati Mohammad Habib, Hämeenlinna, Sirén Laura Maria, Hattula, Wadhwa Joska Setbir, Hämeenlinna, Viitikko Kristian Jooel, Hämeenlinna.

Pintakäsittelymestarin erikoisammattitutkinto: Hämäläinen Mia, Hyvinkää, Lähde Petri, Kerava.

Puualan perustutkinto, puuseppä: Heinäjoki Antti Tapani, Hämeenlinna, Järvinen Jesse Joonas, Hämeenlinna, Kuusniemi Joel Rafael Aleksander, Hämeenlinna.

Päihdetyön ammattitutkinto: Hannunkari Lasse Johannes, Hämeenlinna 23.2.

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuksen osaamisala, maarakentaja: Kallio Mikko Rudolf, Hattula.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakennuksen osaamisala, talonrakentaja: Balk Tanja Anita, Hämeenlinna, Habeb Mohamed Dhahir, Hämeenlinna, Jokipalo Miika Matias, Hämeenlinna 29.3., Kohtala Jenna Elina, Hämeenlinna, Kääriä Aatu Kustaa, Hämeenlinna 23.2., Laine Oskari Albert, Hämeenlinna, Lappalainen Aleksi Einari, Janakkala, Lehtonen Konsta Vertti Elmeri, Hämeenlinna 27.4., Leivonsalo Veli-Matti, Hämeenlinna, Miettinen Vili-Pekka Aleksi, Hämeenlinna 7.4., Paloniitty Joonas Aleksanteri, Hämeenlinna 27.4., Piispanen Henri Eino Ilmari, Hämeenlinna, Rasoul Pishtiwan Swara Rasoul, Hämeenlinna 27.4., Ronkainen Miska Mikael, Forssa,Ruoho Aleksi Joni Markus, Hattula.

Ravintolakokin ammattitutkinto: Lalli Hanna-Riitta, Hattula 23.2.

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto: Lahdenperä Anne, Hämeenlinna 23.4.

Sisustusalan ammattitutkinto, käsi- ja taideteollisuusala: Lahtinen Hilja Elviira, Hämeenlinna 23.1., Nevalainen Maritta Hannele, Espoo.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, ensihoidon osaamisala, lähihoitaja: Jokinen Åna Nina Katariina, Hyvinkää 27.4., Kraft Heidi Emilia, Hämeenlinna, Kupiainen Nuutti Teemu Tapio, Janakkala 27.4., Lehtimäki Marianne Susan, Hämeenlinna 27.4., Leinonen Onni Aleksanteri, Hämeenlinna,Mäki-Kulmala Tuomo Mikko Aleksi, Hämeenlinna 27.4., Penttilä Janet Susanna, Hämeenlinna, Raussi Hanna Dagmar, Riihimäki 27.4., Toivonen Ninni Elina, Hämeenlinna, Vartiainen Johanna Karoliina, Hämeenlinna 27.4., Weckman Eetu Kristian Valtteri, Hämeenlinna.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala, lähihoitaja: Ahtiainen Heidi Aiju Marjukka, Hämeenlinna, Alkio Maria Teresa, Hämeenlinna 29.3., Berg Linda Eeva Maria, Hämeenlinna, Brännare Emilia Anna-Sofia, Hämeenlinna, Erkkilä Salla Aurora, Hämeenlinna kaksoistutkinto, Heiskanen Miia Maria, Hämeenlinna, Helenius Jasmiina Roosa-Maaria, Janakkala, Helkiö Heidi Marita, Hämeenlinna 29.3., Jantunen Mia Marica, Hämeenlinna 29.3., Jokinen Aaro Onni Emil, Janakkala, Järvelä Taika Juulia, Hattula, Kallio Alise Kristiina, Hämeenlinna 29.3., Kantola Veera Eira Anneli, Hämeenlinna, Kapepula Mukonkole Germaine, Helsinki, Kivilompolo Kaisa Pauliina, Hämeenlinna, Korvakangas Kia-Katrine, Hämeenlinna 27.4., Koskinen Sanni Kiia Karoliina, Hämeenlinna, Lappalainen Wenla-Wiktoriina, Rauma, Latosaari Sanni Emilia, Valkeakosk 29.3., Lehtimäki Marita Hannele, Hämeenlinna, Lehtonen Oona Sofia, Hämeenlinna, Leinonen Marianna Alexandra, Pälkäne, Lembavere Merlin, Hämeenlinna, Lindholm Mirka Petronella, Hämeenlinna, Lintumäki Julia Sara Susanna, Hämeenlinna, Lundqvist Katri Katariina, Loppi 29.3., Mankinen Paulina Linda, Janakkala, Mese Cansel, Hämeenlinna, Mäkelä Ritva Anne Aulikki, Hämeenlinna, Mäki Maarit Ilona, Hämeenlinna 29.3., Männistö Teija Margareeta, Hämeenlinna 27.4., , Nieminen Noona Julianna, Hämeenlinna 29.3., Nieminen Nea Maarit Alexandra, Janakkala, Nummela Elena Jemina Marjaana, Hämeenlinna, Orrberg Merja Maria, Hämeenlinna, Papinsilta Mirka Maria, Janakkala, Raitanen Rosanna Senja Maria, Hämeenlinna 29.3., Siltola Tiia Maria, Hämeenlinna, Syrjänen Helinä Anniina, Hämeenlinna 27.4., Talja Wilma Laura Maria, Hämeenlinna  29.3., Tirkkonen Heidi Kristiina, Hämeenlinna t 29.3., Vehmas Piia Kristiina, Hämeenlinna.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala, lähihoitaja: Hatakka Tia Kristiina, Hämeenlinna 27.4., Kinnunen Jasmin Jounintytär, Janakkala, Koskela Anna Henriikka, Hämeenlinna, Koskinen Riia Sanni Katariina, Hattula kaksoistutkinto, Leino Laura Ilona, Hämeenlinna, Mäkinen Heikki Pekka Ensio, Hämeenlinna 27.4., Mäkitaipale Noora Anneli, Hämeenlinna 27.4., Mäkitalo Jaana Orvokki, Hämeenlinna 27.4., Papunen Doris Nina Birgit, Janakkala 27.4.,  Salminen Jenna Maria, Janakkala, Suopuro Jutta Katariina, Hämeenlinna Vikeväkorva Marianna, Hämeenlinna 27.4.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja: Akbari Omid, Tampere 27.4., Ananin Anni Oona Emilia, Janakkala, Ghulam Nabi Marwiza, Hämeenlinna, Helminen Onni Eemeli, Hämeenlinna, Helminen Santeri Samuli, Hämeenlinna, Hietala Joona Jaakko Olavi, Hämeenlinna, Hiltunen Peppi Ambrosia Anneli, Hämeenlinna kaksoistutkinto, Hyrkäs Jaakko Vihtori, Akaa, Hyvönen Oona Fanni Jennika, Hämeenlinna, Impola Leevi Henrikki, Hämeenlinna, Jokinen Essi Ilona, Janakkala, Järvinen Sini Jasmin Annele, Hämeenlinna, Karvinen Sara-Maria, Hämeenlinna, Kirjavainen Virpi Maritta, Hattula, Koivula Jeanette Emmi Amanda, Hattula, Käsnänen Antti Jaakko, Hämeenlinna 26.2., Lehtiö Jutta Helena, Hattula, Lääkkölä Enni Elisa, Hämeenlinna 27.4., Markkula Santra Lyydia Lisbet, Hämeenlinna, Markoff Helmi Kerttu Loviisa, Hämeenlinna, Mikkonen Milla Maria, Janakkala, Mäkinen Julia Ida Olivia, Hämeenlinna, Olander Jere Petteri, Valkeakoski, Osama Abdulkarim Mohamed, Hämeenlinna, Ostrovskij Kaarin Alexsandra, Janakkala, Pohjalainen Tiina Helena, Hämeenlinna 27.4., Pulkki Sakari Antti Juhani, Hämeenlinna, Pulkkinen Joel Alexander, Hämeenlinna, Pyykkönen Heli Kristiina, Hattula 26.2., Rantonen Katja Karoliina, Hämeenlinna 26.2., Riikonen Vanessa Sandra, Hattula, Ropponen Kaisa Tuulikki, Hämeenlinna, Rosenberg Reetta Kaisa Sofia, Hämeenlinna, Saarinen Julia Amanda Aleksandra, Janakkala, Kaksoistutkinto, Saastamoinen Hanna-Julia, Hämeenlinna 27.4., Salonen Miia Tuulikki, Riihimäki 29.1., Savikko Essi Katariina, Urjala 27.4., Saviniemi Sari Anneli, Hattula 29.1., Savolainen Atte Onni Juhani, Hämeenlinna, Siltola Eevi Eveliina, Janakkala, Smeds Kati Johanna, Hausjärvi 29.1., Sohlman Mirjami Sisko Hannele, Loppi 26.2., Sokka Saara Telma Talvikki, Hämeenlinna, Takala Noora Emilia, Hämeenlinna 29.3., Tiensuu Tiina Katriina, Hämeenlinna 29.1., Toroskainen Jenna Emilia, Hämeenlinna, Tuominen Maaria Jasmin, Hattula kaksoistutkinto, Tuusa Yukari, Hämeenlinna, Täppinen Lotta Kristiina, Hämeenlinna, Vaittinen Anna, Urjala 29.1., Waldén Rasmus Kalle Eemeli, Hämeenlinna kaksoistutkinto, Weyrah Hodo Abdirahman, Hämeenlinna, Virtanen Vesa Ilmari, Hämeenlinna, Yliriesto Emilia Kristiina, Janakkala.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, vammaistyön osaamisala, lähihoitaja: Aaltonen Emilia Orvokki, Hämeenlinna 27.4., Aro-Koivisto Lotta Emilia, Janakkala, Eklöf Sofia Aleksandra, Hattula, Hinkkuri Janika Mariia Emilia, Hämeenlinna, Häggman Tiia Ida-Maria, Hämeenlinna, Kortesoja Minna Karoliina, Janakkala, Myllymäki Saku Onni Ossian, Hämeenlinna, Mäkelä Karoliina Emma Aurora, Hämeenlinnam Mäkinen Tessa Kaarina, Janakkala, Rantanen Joni Petteri, Hämeenlinna 27.4., Rinne Jenna Anneli, Hämeenlinna, Salo Noora Helena, Hämeenlinna, Toivonen Emilia Vilhelmiina, Hattula, Vainio Tanja Hannele, Hämeenlinn 29.1., Vuorinen Mikko Valtteri, Hämeenlinna 27.4.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, vanhustyön osaamisala, lähihoitaja: Aaltonen Aino Marjut Emilia, Hämeenlinna, Aho Kirsi Katri Helena, Hämeenlinna, Alava Anne Maarit Hannele, Hämeenlinna, Doreste Niemi Tomas, Akaa 29.3., Ilomäki Eija Maarit, Hämeenlinna, Kulmala Amanda Anna Maria, Hämeenlinna, Niemi Sari Elina, Hämeenlinna, Ojala Sani Anniina, Hämeenlinna, Orava Helena Ritva Kaarina, Hämeenlinna, Vilen Ulla Anna-Liisa, Janakkala.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja: Inkanen Iivari Eetu Mikael, Hämeenlinna, Jokinen Joel Antero, Hattula, Kaurtola Ilari Eemil, Hämeenlinna, Laine Saku Jussi Eemeli, Hämeenlinna kaksoistutkinto, Lemola Taneli Jaakko Verneri, Hämeenlinna, Lepistö Jouni Kalevi, Janakkala, Luojus Ilmari Heikki Antero, Hämeenlinna kaksoistutkinto, Mirseyedi Diar, Hämeenlinna 27.4., Pajavuori Niko Petteri, Hämeenlinna, Pekarila Elias Juho Jeremias, Hämeenlinna, Peltola Mikko Ilmari, Hattula, Pyykönen Antti Ewald Armas, Hämeenlinna, Pöytäkivi Juho Eetu Oskari, Hämeenlinna, Riippi Onni Aleksanteri, Hämeenlinna, Shults Kevin, Hämeenlinna, Wallenius Saku Olavi Mikael, Hämeenlinna, Vuorinen Miika Jere Kristian, Hämeenlinna, Välkkynen Lauri Olli Valtteri, Janakkala.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Alakotila Niklas Jaakko Olavi, Hattula, Heinimäki Samuli Oskari, Hämeenlinna, Helkiö Aleksi Ville Olavi, Hämeenlinna, Jalli Tommi Matias, Hämeenlinna, Kainulainen Tuomas Santeri, Hämeenlinna, Lahikainen Otto Emil, Janakkala, Lahti Onni Sameli Jannenpoika, Hämeenlinna, Norokallio Ilkka Aulis, Hämeenlinna, Oksanen Niko Juho Petteri, Janakkala, Roos Tuukka Tapani, Hämeenlinna, Valkama Santeri Toivo Aukusti, Hämeenlinna, Vehmas Toni Aleksi, Janakkala, Ventola Aleksi Valtteri, Hämeenlinna, West Niklas Ilmari, Hattula, Viitaniemi Miikka Antero, Hämeenlinna, Yildirim Tuomas Timo Örem, Hämeenlinna

Talonrakennusalan ammattitutkinto: Seppä Ilkka Kaleva, Kangasala 6.2.

Talotekniikan perustutkinto, putkiasennuksen osaamisala, putkiasentaja: Aaltonen Tatu Aleksi, Hämeenlinna 23.2., Hellsten Riku Tapani, Hämeenlinna 27.4., Mertamo Valtteri Kristian, Janakkala 29.3., Mäensivu Pasi Pekka, Janakkala, Pylkkänen Rasmus Ville Valtteri, Hattula 29.3., Sarkola Mikko Olavi, Hämeenlinna 29.3., Suonpää Lauri Johannes Juhanpoika, Hämeenlinna 29.3., Suoranta Sami Johannes, Janakkala, Tiitto Aki Kristian, Hattula, Tuomilehto Eemil Jaakko Matti, Hämeenlinna, Törrönen Tuukka Samuel, Hämeenlinna 27.4., Viik Akseli Eino Ilmari, Hämeenlinna, Yli-Marttila Antti Mikael, Hämeenlinna 27.4.

Taloushallinnon ammattitutkinto: Kilpiäinen Saana, Hattula 22.1., Lamminheimo Hilkka, Hämeenlinna 18.1.

Taloushallinnon ammattitutkinto, kirjanpitäjän osaamisala: Lähteenmäki Laura Eveliina, Hämeenlinna  22.5.

Tarjoilijan ammattitutkinto: Väätäinen Klaara Anna Lyydia, Akaa 29.1.

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, jalkinealan osaamisala, suutari: Backman Marina Susanna, Kerava, Niemi Rainer Johannes, Hämeenlinna, Pihlajinen Miklos Santeri, Hämeenlinna, Räsänen Niko Antero, Hämeenlinna, Salonen Markku Juhani, Janakkala, Sipponen Jarna Heidi Anniina, Forssa.

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetuksen osaamisala, modisti: Hämäläinen Utu, Hämeenlinna.

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetuksen osaamisala, sisustusompelija: Abbas Inas, Hämeenlinna, Kallio Kreeta Pauliina, Tampere 23.2., Kitinoja Sari Hannele, Riihimäki 27.4., Majaranta Mari Kaarina, Hämeenlinna 31.5., Toama Khazael Ahmad, Hämeenlinna.

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetuksen osaamisala, vaatetusompelija: Anttila Hanne Anita, Janakkala, Heinjoki Sari Anneli, Hämeenlinna, Huuskonen Anna Helena, Hämeenlinna, Joensuu Alina Ida Emilia, Riihimäki, Kivinen Jennina Aleksina, Hämeenlinna, Nakarasin Suwanan, Hämeenlinna, Nuorteva Jenna Elina Susanna, Hämeenlinna.

Teollisen pintakäsittelijän ammattitutkinto: Hipari Petri Kalervo, Nurmijärvi, Koivula Riku Kristian, Hämeenlinna 27.4., Niemi Laura Elina, Joutsa.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja: Ketola Valtteri Matti Mikael, Hämeenlinna, Laine Aaro Mikael, Hämeenlinna, Mirseyedi Peshawa, Hämeenlinna, Muilu Ville Antti Olavi, Hämeenlinna, Näre Samuli Veli Olavi, Hämeenlinna, Rantti Konsta Jussi Oskari, Hämeenlinna, Saarinen Tomi Kristian, Hämeenlinna, Salonen Roope Oskari, Sysmä, Saunalammi Toni Juhani Kristian, Hattula, Sillanpää Julius Jarkko Tapani, Hämeenlinna, Vainio Miikka Allan, Hämeenlinna, Virolainen Juuso Matti Antero, Hämeenlinna, Vuorinen Erik Aarno Kalervo, Hattula.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, ohjelmistotuotannon osaamisala, datanomi: Hapulahti Arttu Kasperi, Janakkala, Hovila Aleksi Ilmari Jarinpoika, Hämeenlinna 23.2., Häkkinen Joel Olavi, Hämeenlinna 27.4., Kivimäki Teemu Johannes, Hämeenlinna 23.2., Kumpula Miikka Juhani Matias, Hämeenlinna 29.3., Käkönen Aleksi Juho Ilmari, Hämeenlinna 23.2., ,Lahti Heikki Eemeli, Hämeenlinna 23.2., Laitinen Oskari Juhani, Hämeenlinna 29.3., Latvala Tomas Eino Tapani, Hämeenlinna 23.2., , Mese Veli Can, Hämeenlinna  23.2., Niemi Tuukka Matias, Janakkala 29.3., Takkumäki Tuomas Juhani, Hämeenlinna 23.2., Ylöstalo Juho Toivo Aleksi, Hämeenlinna, Öhberg Joona Mikael, Hämeenlinna 23.2.

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto: Aho Juuso Matias, Hämeenlinna, Isokorpi Mika Markus, Hämeenlinna, Itäluoma Outi, Hämeenlinna 18.4., Kujala Heini, Hämeenlinna 18.4., Leppänen Marjo Elina, Asikkala 18.4., Nylander Satu, Hämeenlinna 18.4., Ojanen Anne Hillevi, Hämeenlinna 18.4., Pasanen Marju Hannele, Hämeenlinna, Ruhala Arto, Hämeenlinna 22.5., Siirilä Kirsi Marketta, Janakkala, Tiesmaa Leena Maria, Hämeenlinna, Välkkynen Jari, Hausjärvi.

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, verhoilun osaamisala, verhoilija: Al-Abbasi Jasem, Hämeenlinna, Habibi Ali, Hämeenlinna, Koskinen Tiia Susanna, Hattula, Merilä Sini Pilvi, Forssa, Rantasaari Mervi, Hämeenlinna.

 

HAMI, Hämeen ammatti-instituutti

Hämeen ammatti-instituutista 31.5. valmistuneet:

Johtamisen erikoisammattitutkinto: Valo-Laukkanen Kaarina, Turku.

Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Pulkkinen Niina, Lahti.

Golfkenttämestarin erikoisammattitutkinto: Kurikka Kai, Hyvinkää.

Metsäalan perustutkinto: Aaltonen Valtteri, Kärkölä, Haarma Tanja, Orimattila, Kontunen Timo, Lemi, Kumenius Kristoffer, Vantaa, Liljeström Nils, Lapinjärvi, Pakarinen Heidi, Hämeenlinna, Peranto Ville, Lohja, Salonen Juho, Pälkäne, Siltanen Teemu, Kangasala, Yliruusi Joakim, Hämeenlinna.

Liikenneopettajan erikoisammattitutkinto: Berglund Terés, Kristiinankaupunki, Järvinen Juho, Turku.

 

Hyria

Hyriasta 1.6. valmistuneet kantahämäläiset opiskelijat 

Perustutkinnot:

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti: Flekander Noora, Riihimäki, Hakala Manu, Riihimäki, Lattu Konsta, Hämeenlinna. Matikainen Gia, Riihimäki, Mäkelä Jenni, Loppi, Nuorala Emmi, Janakkala, Rönkkö Janne, Hämeenlinna.

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Hiltunen Tomi, Riihimäki, Ikävalko Tatu, Riihimäki, Järvinen Jonne, Hausjärvi,  Kesseli Konsta, Riihimäki, Kestinmäki Roope, Riihimäki, Kivinen Verneri, Riihimäki, Mallenius Stina, Loppi, Martikainen Jussi, Loppi, Mäenpää Patrik, Hausjärvi, Mäkelä Miku, Riihimäki, Nieminen Henri, Hausjärvi, Pehkonen Niklas, Riihimäki, Peltonen Tuomas, Loppi, Reunanen Jimi, Loppi, Riihimaa Roope, Riihimäki, Salmi Oskari, Hausjärvi, Salonen Rami, Loppi, Savolainen Juho, Riihimäki, Torttila Manu, Hausjärvi, Ventelä Henrik, Riihimäki, Vilenius Niko, Riihimäki.

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Hartikainen Emmi, Riihimäki, Hämäläinen Nenna, Loppi, Lahtinen Mea, Loppi, Liimatainen Kaisa, Riihimäki,  Puurula Jade, Hausjärvi.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Heino Eemeli, Riihimäki, Holopainen Vilma, Riihimäki, Jalkanen Ossi, Riihimäki, Jokipalo Riku, Hausjärvi, Keinänen Antero, Riihimäki, Kuisma Kirsi, Hämeenlinna, Kytömäki Merja, Hämeenlinna, Lilja Emmi, Loppi, Meechinda Ell, Riihimäki, Mustakallio Veera, Riihimäki, Mustonen Eve, Riihimäki, Pessi Suvi, Loppi, Pynnönen Sanni, Riihimäki, Rauhala Jaakko, Loppi, Saarinen Benjami, Riihimäki, Sironen Iina, Riihimäki, Suorsa Sonja, Riihimäki, Tran Kiet, Riihimäki, Uusitie Kalle, Hausjärvi, Valliovuo Laura, Hausjärvi, Viuhko Anni, Hyvinkää, Vo Kim, Loppi, Yau Yulan, Riihimäki, Yksjärvi Niko, Riihimäki.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija: Haavisto Tuomas, Loppi, Kujansuu Esa, Loppi, Lahtelin Minka, Riihimäki, Leimu Joni, Riihimäki, Tikanoja Erica, Riihimäki, Wanhatalo Eliza, Riihimäki.

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi: Heinonen Jessika, Hausjärvi, Heinonen Sini, Riihimäki, Wikström Maija, Riihimäki.

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Holmberg Jonatan, Riihimäki, Jokivuo Markus, Hämeenlinna, Kahelin Olli, Janakkala.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja: Lausmaa Sini, Riihimäki, Lustila Laura, Loppi, Virtanen Olli-Pekka, Hausjärvi.

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja: Kauppi Phanchaleeya, Janakkala, Määttä Nathamon, Riihimäki.

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuva-artesaani: Bethell Richard, Hausjärvi, Kainulainen Henna, Riihimäki, Salomaa Jukka, Janakkala.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Ahola Elsi, Janakkala.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Andersson Vilma, Riihimäki, Arffman Satu, Hausjärvi, Färm Sami, Riihimäki, Hietanen Jesse, Loppi, Huttunen Sofi, Riihimäki, Härkönen Monika, Riihimäki, Ingman Christine, Riihimäki, Jokinen Rasmus, Loppi, Karhe Marjo, Riihimäki, Karjula Johanna, Hausjärvi, Koivisto Jaana, Hausjärvi, Kärkkäinen Elena, Hausjärvi, Mononen Jermu, Janakkala, Myllylä Niklas, Riihimäki, Ojennus Noora, Riihimäki, Ojennus Pauliina, Riihimäki, Pyrä Krista, Riihimäki, Riikonen Emma, Hausjärvi, Sirkiä Jenna-Julia, Hausjärvi, Surma-aho Heidi, Riihimäki, Tuominen Elisa, Hausjärvi, Vesanto Jasmin, Riihimäki, Vesanto Julia, Riihimäki, Ylönen Anni, Riihimäki.

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja: Hakala Reetta, Hämeenlinna, Heikkinen Maiju, Hämeenlinna, Ijäs Jutta, Hämeenlinna, Järvinen Pasi, Hattula, Kauneela Mari, Riihimäki, Laakso Heidi, Hämeenlinna, Mattila Päivi, Hämeenlinna, Niinivaara Joni, Riihimäki, Ruokoranta Essi, Hämeenlinna, Salo Juha, Hämeenlinna, Sutela Minni, Hämeenlinna, Uutela Unna, Hämeenlinna, Vuorinen Jussi, Hämeenlinna.

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Hakala Tiia, Hämeenlinna, Kettunen Jouni, Loppi, Laaksonen Jan, Janakkala, Manninen Joonas, Riihimäki, Mustajoki Petri, Loppi, Partanen Joni, Hausjärvi, Rosenberg Topi, Loppi, Venäläinen Jenna, Hausjärvi, Venäläinen Jesse, Hausjärvi.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja: Hirvilampi Veera, Janakkala, Ilmoniemi Ella, Riihimäki, Riekko Nina, Akaa, Savola Senja, Hämeenlinna, Toivonen Mira, Hämeenlinna.

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä: Heinonen Nina, Riihimäki.

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari: Mattila Katariina, Hausjärvi, Tiirikainen Riina, Riihimäki, Vartio Helmi, Riihimäki.

Puualan perustutkinto, puuseppä: Siren Tommi, Riihimäki.

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri: Talja Mari, Riihimäki.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Hyryläinen Sami, Riihimäki, Kuparinen Rami, Hausjärvi, Salminen Valtteri, Riihimäki, Taivalmäki Justus, Riihimäki.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Ainola Nina, Riihimäki, Anttila Annukka, Riihimäki, Auresto Janna, Riihimäki, du Jardin Riina, Hausjärvi, Hirvonen Meri-Tuuli, Riihimäki, Islander Krista, Riihimäki, Keskitalo Satu, Loppi, Koistinen Samuli, Riihimäki, Kotamäki Anniina, Loppi, Lahtinen Laura, Hausjärvi, Lehikoinen Tiia, Riihimäki, Lehtinen Iida, Riihimäki, Lehtinen Tanja, Hämeenlinna, Lehto Tuula, Riihimäki, Lindfors Jyri, Riihimäki, Martikainen Raija, Riihimäki, Megyaszai Vivian, Riihimäki, Mettälä Heidi, Riihimäki, Muikku Hanna, Riihimäki, Mykkänen Jani, Hausjärvi, Mäkelä Oona, Riihimäki, Nurmi Rosa, Riihimäki, Ollila Elsa, Järvenpää, Peltoniemi Eija, Janakkala, Rinne Annemarie, Riihimäki, Saario Jenna, Riihimäki, Salo Janita, Loppi, Sävilahti Marko, Janakkala, Torttila Jessika, Riihimäki, Tuominen Kaija, Riihimäki, Uhlbäck Netta, Loppi, Vahekoski Tia-Maria, Riihimäki, Vainikka Jenni, Hausjärvi, Vesanto Riikka, Riihimäki, Vilkman Jesse, Hausjärvi, Voutilainen Joona, Riihimäki, Vuolivirta Kaisu, Riihimäki, Ylätalo Satu, Riihimäki.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja: Harju Sebastian, Loppi, Jalava Micky, Riihimäki, Kaarnalehto Eero, Riihimäki, Niemi Visa, Riihimäki, Pirskanen Niko, Hausjärvi.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Ahtinen Tino, Hausjärvi, Anttila Verneri, Riihimäki, Eeli Joel, Riihimäki, Haanpää Elias, Riihimäki, Henriksson Mika, Riihimäki, Oksanen Tatu, Riihimäki, Pietiläinen Ville, Riihimäki, Rajala Henri, Riihimäki, Valander Joel, Riihimäki.

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja: Elomaa Sami, Hausjärvi: Loikkanen Jussi, Riihimäki.

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti: Uomala Lare, Hausjärvi, Väisänen Angelika, Riihimäki, Vääri Jarno, Hämeenlinna.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja: Männikkö Max, Riihimäki,  Pehkonen Otto, Riihimäki, Virtanen Peter, Hausjärvi.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi: Hellevaara Juuso, Riihimäki, Laine Teemu, Riihimäki, Mäenpää Arttu, Hausjärvi, Suttinen Ilari, Hausjärvi, Suttinen Lauri, Hausjärvi, Tuohioja Lassi, Riihimäki, Uusimäki Mikko, Hämeenlinna.

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja: Aho Niko, Hausjärvi, Matilainen Sami, Riihimäki, Mäkelä Teemu, Forssa.

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja: Vartio Helmi, Janakkala, Vikholm Anette, Hämeenlinna.
 

Ammattitutkinnot:

Kaukolämpöasentajan ammattitutkinto: Friman Tommi, Hämeenlinna.

Kaukolämpöasentajan ammattitutkinto: Huttunen Mika, Riihimäki.

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Kaihilahti Susanna, Loppi.

Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Helminen Tuija, Hämeenlinna, Salmi Marika, Hämeenlinna, Salo Toni, Loppi, Tuominen Leena, Hämeenlinna.

Myynnin ammattitutkinto: Nguyen Truong, Riihimäki.

Taloushallinnon ammattitutkinto: Leino Adiyasuren, Riihimäki.

Varastoalan ammattitutkinto: Leppä Mika, Riihimäki, Virtanen Henri, Riihimäki.

Vartijan ammattitutkinto: Blomqvist Valtteri, Riihimäki, Hyttinen Riina, Hämeenlinna, Kiiskinen Johanna, Riihimäki, Kutilainen Reetta, Hämeenlinna, Laakso Taru, Riihimäki, Lehto Petri, Riihimäki, Nissinen Johanna, Hämeenlinna, Pitkänen Johanna, Hämeenlinna, Poutta Evgeni, Riihimäki, Ruokomaa Salla, Hämeenlinna.
 

Erikoisammattitutkinnot:

Baarimestarin erikoisammattitutkinto: Eronen Jaana, Riihimäki.

Johtamisen erikoisammattitutkinto: Nuorteva Henna, Hämeenlinna, Porali-Kuusisto Sanna, Riihimäki, Tuomola Raine, Jokioinen.

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Halinen Sanna, Riihimäki, Rantamäki Antti, Riihimäki.

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto: Andelin Anne, Riihimäki, Haikonen Irma, Loppi, Mallenius Katja, Loppi.

Tekniikan erikoisammattitutkinto: Hamnström Ari, Hämeenlinna, Pylväinen Mika, Hämeenlinna, Sulander Ari, Hämeenlinna.

Muu kuin tutkintotavoitteinen koulutus:

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus: Juola Niko, Riihimäki, Järviste Ave, Riihimäki, Kukkonen Tomi, Riihimäki, Lehto Inka, Riihimäki, Manninen Ronja, Loppi, Muje Salla, Riihimäki, Raidal Natalia, Riihimäki, Rajala Sara, Riihimäki, Rohde Juhani, Janakkala.

 

 

 

Päivän lehti

19.1.2020