Kaupunkiuutiset

Hämeenlinnan
Kaupunkiuutiset

Hämeenlinnan Kaupunkiuutiset on yli 40 vuotta alueen lukijoita palvellut kaupunkilehti. Lehti kertoo paikallisesti ajankohtaisista asioista, tapahtumista ja ihmisistä – joskus jopa hieman kauempaakin. Kaupunkiuutiset löytyy myös osoitteesta hameensanomat.fi/kaupunkiuutiset jossa voi lukea näköislehteä, vaikka toisella puolella maailmaa.

Kaupunkiuutiset tavoittaa pitkien perinteiden ja kattavan jakelun ansiosta erinomaisesti niin nuoret kuin vähän varttuneemmatkin kuluttajat. Lukijoita lehdellä on 49 000 / ilmestymiskerta.

49 000

lukijaa/ilmestymiskerta

Kaupunkiuutiset on mainostajalle loistava väline tavoittaa alueen kuluttajat laajan levikkinsä ansiosta. Se tavoittaa pitkien perinteiden ja kattavan jakelun ansiosta erinomaisesti niin nuoret kuin vähän varttuneemmatkin kuluttajat. Kaupunkiuutiset ilmestyy kaksi kertaa viikossa. Keskiviikkoisin jakelu on yli 41 000 ja lauantaisin yli 43 000 taloutta. Lauantain Kaupunkiuutiset jaetaan varhaisjakelussa yhdessä Hämeen Sanomien kanssa.

Jakelu: keskiviikkoisin 41 310 kpl ja lauantaisin 42 946 kpl
Jakelualue: Hämeenlinna, Hattula, Janakkala

Kaupunkiuutiset ei ilmesty 2020: Ke 26.12.

lounauskattaus.fi

Kaupunkiuutisten välissä julkaisusi erottuu muusta mainosmateriaalista.

Liite-esimerkkejä
Tabloidiliite (265×380 mm)
4 sivua kiinteänä lehden osana
8 – 32 sivua erillisenä liitteenä

Broadsheet-liite (380×530 mm)
4 – 16 sivua sivua erillisenä liitteenä

Miniliite (184×260 mm)
16 – 40 sivua sivua erillisenä liitteenä

Mahdollisuuksia on muitakin!
Esim. tarra lehden kanteen.

Ota yhteyttä!

Rakennamme paketin, joka palvelee sinun yritystäsi parhaiten. Paketteihin voit yhdistää myös muiden medioidemme tuotteita.
Kysy näistä erilaisista vaihtoehdoista mediamyyjiltämme.

Esa Kukkonen
040 868 2566
esa.kukkonen@hameensanomat.fi

Päivi Merisaari
040 868 2578
paivi.merisaari@hameensanomat.fi

Ulla Salmi
040 868 2573
ulla.salmi@hameensanomat.fi

Sari Vänttinen
040 868 2575
sari.vanttinen@hameensanomat.fi

Anna-Leena Allenius
040 868 2361
anna-leena.allenius@hameensanomat.fi

Petri Harjula
040 868 2356
petri.harjula@hameensanomat.fi

Santtu Pekarila
Myyntipäällikkö
040 451 2512
santtu.pekarila@hameensanomat.fi

Mika Sutinen
Myyntijohtaja
040 868 2350
mika.sutinen@hameensanomat.fi