Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Hämeenlinnan Hiihtoseura ei saa kokoon viestikolmikkoa – "HlHS on ollut koko ajan paljon muutakin kuin vain kärkisijoja tavoitteleva seura"

Nuorten joukkueillakin hiihtäminen SM-kisoissa ja Suomen cupissa on epävarmaa ensi talvena. Kovat edustushiihtäjänsä menettänyt seura jatkaa menestyvänä junioriseurana.

Hämeenlinnan Hiihtoseurassa ei ole vaivuttu epätoivoon, vaikka seuran menestynyt naisten viestijoukkue hajosikin tänä keväänä. Seuran puheenjohtajan Pekka Vähävihun mukaan seuralla ei ole ensi kaudella todennäköisesti lainkaan joukkuetta naisten kisoissa, mutta juniorisarjoihin rynnistetään sitäkin kovemmalla innolla.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Hämeen Sanomien sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Hameensanomat.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi