Urheilu

Hämeenlinnan kaupunkimaratonin tulokset

Tarmon 35. kerran järjestämässä tapahtumassa oli mukana 486 juoksijaa.
Kaupunkimaratonin lähtöpaikalla Kaurialassa riitti vipinää. Kuva: Tomi Vesaharju
Kaupunkimaratonin lähtöpaikalla Kaurialassa riitti vipinää. Kuva: Tomi Vesaharju

Miehet yleinen maraton 1) Mikko Sallinen Telia Runners Finland 2.59.08, 2) Niko Nurmi 3.02.36, 3) Juhani Yli-Marttila STR 3.07.24, 4) Janne Niskala 3.28.39, 5) Niko Ruutikainen 3.28.55, 6) Jari Viskari 3.35.34, 7) Miikka Hätälä 3.43.25, 8) Juhani Mustonen 3.44.46, 9) Eetu Keski-Levijoki 3.54.25, 10) Jani Karo 3.55.20, 11) Heikki Kärkkäinen Rauma 4.14.12, 12) Joonas Muhonen Lohja 4.17.20, 13) Sakari Jarva 4.21.46, 14) Tuomas Lehtola 4.27.14, 15) Tommi Artela 4.28.37,

Miehet 40 v maraton 1) Janne Männikkö Team Raju 2.58.46, 2) Antti Anttonen Hollola Runners 3.09.42, 3) Sami Kunttu Mikkelin Kilpa-Veikot 3.15.10, 4) Lauri Isoranta Lammin Säkiä 3.43.29, 5) Marko Hollanti Tampereen Maratonklubi 3.45.18, 6) Arto Lähdesmäki 3.52.09, 7) Pekka Ruuti Nuoret Peurat 3.52.13, 8) Tero Salonen 3.57.23, 9) Juha Palenius 100mc.fi 4.09.58, 10) Pirkka Kuusela 4.28.32,

Miehet 45 v maraton 1) Veli-Matti Aho Manyone 3.09.32, 2) Jan Nikus Peque Champion 3.28.05, 3) Anssi Pesonen 3.31.21, 4) Miika Miettunen Espoon kaupunki 3.32.04, 5) Mikko Horila FCLab 3.33.18, 6) Tuure Eskelinen 3.34.23, 7) Rintamäki Jani Lahden Ahkera 3.39.05, 8) Samuli Lehti Stara atomivoima 3.49.27, 9) Valtteri Vuorisalo Pirkkala 3.50.18, 10) Marko Laine AU-S 4.29.30, 11) Tero Mäenpää HYSK 4.34.02, 12) Harri Elf 4.39.56, 13) Matti Hynninen 5.14.06,

Miehet 50 v Maraton 1) Jarmo Väänänen Rauhalahti Road Runners 3.15.31, 2) Harri Österberg Vantaa 3.31.26, 3) Kristian Lindqvist 3.48.29, 4) Erkki Itkonen HämeenlTa 3.50.34, 5) Ari Kalliokoski Lempäälä 4.02.40, 6) Rami Salminen Team Raju 4.32.55, 7) Pertti Aalto 4.34.00, 8) Kari Kääriä Kolmeks Oy 5.06.43, 9) Timo Viero 5.52.41,

Miehet 55 v Maraton 1) Kimmo Lukander 3.42.38, 2) Hannu Keinänen RRR 3.46.38, 3) Petri Ojamies 3.58.16, 4) Timo Ahonen Tampereen Maratonklubi 4.03.00, 5) Petri Mononen Team Rahola 4.08.36, 6) Ismo Salonen 4.10.03, 7) Paavo Lehtoaro Pölläkkälän Ura 4.10.28, 8) Ari Sinkko Lyly 4.40.27, 9) Pekka Mononen 100mc.fi 4.55.38, 10) Martti Keinänen Kuopio 5.12.00, 11) Petri Alkiora ESPOO 5.50.38,

Miehet 60 v maraton 1) Olavi Kuja-Lipasti Häjyt 3.15.51, 2) Tapio Talvitie Endurance 3.17.36, 3) Aarno Lehtola 100mc.fi 3.28.56, 4) Teijo Virtanen Corrida del Norte 3.42.57, 5) Hannu Komulainen Espoo 3.44.57, 6) Heikki Hartikainen LC Stamina 3.56.10, 7) Antti Lindvall Hämeenlinnan Tarmo 4.00.55, 8) Pekka A. Nieminen Tampereen Maratonklubi 4.01.43, 9) Peter Friis 100mc 5.24.35, 10) Kari Koivisto Team Rahola 5.25.28, 11) Jorma S. Tiiri VsVetU 5.33.44, 12) Tapani Välimäki Nokia 5.54.11,

Miehet 65 v maraton 1) Ari Suoniemi Ilves-Kissat 4.22.48, 2) Tapio Kainulainen TREMK 4.26.55, 3) Erkki Halkivaha Oripään Vesa 4.30.24, 4) Timo Haapaviita Valtra 5.13.22,

Miehet 70 v maraton 1) Urpo Naumanen TREMK 3.26.15, 2) Heikki Koso Kouvola 3.55.02, 3) Paavo Pajunen 100 Marathon CLUB 4.50.45, 4) Antero Holma Alahärmän Kisa 5.16.36, 5) Tenho Lauri Helsinki 5.24.35, 6) Hannes Honkonen 100mc.fi Lahti 5.37.09, 7) Juhani Petäjä AMC 5.57.31,

Naiset yleinen maraton 1) Johanna Antila 3.04.22, 2) Charlotta Saulamaa TREMK 3.34.30, 3) Marjut Hirvonen 3.53.21, 4) Birgitta Korkala Tremk 4.03.57, 5) Riina Hätälä 4.05.25, 6) Anniina Räisänen 4.13.02, 7) Kaisu Rantanen Hämeenlinna 4.21.14, 8) Maija Henttonen Puusepänliike Henttonen Ky 4.24.27, 9) Sari Soutukorva 4.30.55, 10) Jenna Kaijasilta 4.53.27, 11) Essi Vertanen 5.32.14,

Naiset 40 v maraton 1) Jenni Turunen 3.44.07, 2) Anne-Mari Halmepuro 3.48.40, 3) Maija Ruuti Nuoret Peurat 4.56.04, 4) Susanna Uusi-Uitto 5.03.14, 5) Mia Numminen Esbo IF 5.31.01,

Naiset 45 v maraton 1) Anu Ossberg Team Rahola 3.52.38, 2) Anne Laukkanen Manyone 4.15.06,

Naiset 50 v maraton 1) Outi Peltoniemi Liikuttavat Sastamala 4.36.42, 2) Sari Heino 5.25.08,

Naiset 55 v maraton 1) Pia Auvinen 100mc.fi 4.07.19, 2) Kati Mäntylä Helsinki 4.14.55, 3) Outi Hämäläinen NaMi 4.16.00, 4) Maria Koivisto Team Rahola 5.43.21,

Naiset 60 v maraton 1) Päivi Naumanen TREMK 4.13.17, 2) Eija Uusi-Esko 100mc.fi 5.40.05,

Puolimaraton

Miehet yleinen puolimaraton 1) Tomi Rämä Hollola 1.23.46, 2) Harri Niemi 1.24.21, 3) Juha-Matti Pajulahti 1.25.43, 4) Jaakko Rapo 1.25.44, 5) Osmo Tuomisto 1.28.59, 6) Joonas Sundberg Transcendent Group Finland 1.29.14, 7) Lasse Tonder Team Rivakat 1.29.16, 8) Ville Junttila X-tri Lahti 1.29.20, 9) Tapio Loponen CA 1.33.00, 10) Heikki Hakkarainen 1.35.14, 11) Kalle Keto Äänekosken Huima 1.36.03, 12) Niko Raikunen Castia Athletes 1.36.05, 13) Vesa Kallio Tie- ja Pihapäällyste Oy 1.37.59, 14) Jarmo Kuljukka Mankkaan Voima 1.39.40, 15) Ville Merimaa 1.40.28, 16) Santtu Viiman 1.40.58, 17) Joonas Tapaninen 1.41.50, 18) Markus Virtanen Musketöörit 1.41.55, 19) Jesse Oksanen 1.42.49, 20) Mikko Virtanen Helsingin freelancenäyttelijät 1.43.58, 21) Timo Mäenpää TriathlonTeam Leppävaara Oy 1.44.18, 22) Justus Sulkava PahVi 1.44.38, 23) Santeri Laurell 1.44.40, 24) Juho Karttunen 1.44.47, 25) Petteri Jartti Padel Tampere 1.47.14, 26) Hannu Nieminen 1.51.28, 27) Ville Horila Pelijengi 1.53.19, 28) Aleksi Lehtonen 1.53.54, 29) Samu Kivinen 1.54.00, 30) Anssi Kantonen 1.54.17, 31) Iikka Kantonen 1.54.18, 32) Janne Papunen 1.54.41, 33) Luukas Jalava Pahaiset Viskojat 1.56.28, 34) Sami Kurjenmäki Uhkoilan ylikunto 1.56.45, 35) Samuli Aalto 1.57.18, 36) Topi Autio 1.58.50, 37) Niko Lindell 1.59.58, 38) Tuomas Lehtonen 2.00.02, 39) Ville Lehtonen Nummela 2.01.29, 40) Sampo Villanen 2.08.45, 41) Jonne Tauriainen 2.09.08, 42) Dariusz Grajek 2.11.55, 43) Pasi Mäkelä 2.12.02, 44) Markus Luoto 2.14.27, 45) Marko Makkonen 2.16.09, 46) Severus Pekarila Hämeen Sanomat 2.17.01, 47) Juha Rauhamäki 2.31.37, 48) Osmo Lampila 3.01.06,

Miehet 40 v puolimaraton 1) Antti Nivala M-Files Road Warriors 1.27.36, 2) Matti Höysniemi 1.28.46, 3) Mikko Hautakangas 1.40.00, 4) Antti Järvinen Duracellular 1.42.53, 5) Tom Lindqvist FMR 1.43.29, 6) Mika Rikkola Lempäälä 1.44.17, 7) Tomi Nikkinen 1.44.28, 8) Aki Vuorinen Ylöjärvi 1.49.13, 9) Markku Naumanen KaUkot 1.49.40, 10) Harri Vartiainen 1.56.11, 11) Jarkko Lappalainen Sanomain Kerho 2.02.15, 12) Jänis Heiskanen VO2Magnum 2.06.21, 13) Markus Luukkonen 2.14.36, 14) Santtu Pekarila Hämeen Sanomat 2.17.01, 15) Tuomas Helimäki 2.37.04,

Miehet 45 v puolimaraton 1) Tuomas Mikkola Silverbucket Oy 1.22.31, 2) Pekka Taimen 1.24.10, 3) Tomi Rinne RC Wrong Socks 1.25.26, 4) Timo Kämäräinen 1.25.46, 5) Sergey Frolov ForssSa 1.26.48, 6) Toni Horila Tawastia Trail Club 1.28.09, 7) Jussi Suoyrjö FMR 1.30.32, 8) Sami Kokkonen LaVe 1.36.37, 9) Mika Ahola 1.37.36, 10) Jarno Karjalainen Tawastia Trail Club 1.38.27, 11) Toni-Matti Karjalainen Sibelius-Akatemia 1.44.31, 12) Vesa Musto 1.45.21, 13) Vesa Ollikainen 1.48.21, 14) Jyrki Latokartano Latikset 1.48.48, 15) Mikko Pentti AT 1.49.58, 16) Juho Vuorikari 1.50.22, 17) Jussi Seppänen Espoo 1.52.32, 18) Santeri Raahenmaa 1.57.14, 19) Kalle Velhonoja 2.06.30,

Miehet 50 v puolimaraton 1) Lauri Friari MiKV, Huru-Ukot 1.25.48, 2) Mika Leino RU 1.30.39, 3) Seppo Puttonen VaajKu 1.31.01, 4) Kimmo Heikkinen FMR 1.31.43, 5) Pekka Kanerva 1.33.57, 6) Antti Kuusijärvi 1.34.04, 7) Jyri Tiusanen Hippoksen Maratonkerho 1.34.05, 8) Jari Montonen 1.37.15, 9) Hellsten Timo KPK 24/7 1.38.59, 10) Juha Tolonen 1.43.36, 11) Markku Liekkola Elimäen Vauhti 1.44.58, 12) Kimmo Levä Hämeenlinnan Tarmo 1.49.33, 13) Kari Nieminen Liikuttavat Sastamala 1.50.57, 14) Petri Nurmi Aseman Reima 1.55.39, 15) Mikko Jalava 1.56.59, 16) Kari Kantola KSV 1.57.14, 17) Vesa Kurki 2.00.08, 18) Pekka Ylihaveri IKAALINEN 2.03.06, 19) Petri Kiiskilä Tampereen Maratonklubi 2.06.54, 20) Risto Kiviluoma RIL-Run 2.27.27,

Miehet 55 v puolimaraton 1) Kari Kinnunen Team Rivakat 1.22.08, 2) Kari Lehkonen Mikv 1.32.03, 3) Jouko Keinänen RR 1.36.11, 4) Veli-Matti Virtanen Hämeen Sanomat 1.36.45, 5) Jouni Tamminen Suodatinkeskus 1.36.54, 6) Hannu Tohni Tampereen Maratonklubi 1.47.19, 7) Pasi Salmi 1.48.45, 8) Timo Pelto-Piri 1.54.03, 9) Ismo Ali-Rekola Hattula 1.57.08, 10) Pertti Partanen Reim Hml 1.57.20, 11) Kalle Matikainen Jyväskylä 1.59.38, 12) Juha Korhonen OP 2.02.46, 13) Seppo Anttila 2.04.02, 14) Hannu Hämäläinen Nautiskelijamaratoonarit 2.04.35, 15) Jyrki Laukkanen 2.09.56, 16) Olli Saranpää 2.25.26, 17) Mikko Villanen 2.31.37,

Miehet 60 v puolimaraton 1) Heikki Ikonen Vauhdilla vanhuuteen 1.38.52, 2) Juhani Muuronen 1.41.11, 3) Leif Sköld 1.42.33, 4) Martti Rouhiainen Porvurh 1.44.50, 5) Timo Saari Liikuttavat 1.48.59, 6) Reijo Kouhia RIL-Run 1.50.47, 7) Toni Rinne Tampereen Maratonklubi 1.51.03, 8) Aarne Oja 1.58.35, 9) Jan-Erik Sand IF Kraft 2.03.15, 10) Jorma Ylinen 2.09.43, 11) Juhani Luhti LaAT 2.14.49, 12) Olli Mäkinen 2.21.50, 13) Ari Nevalainen 2.25.05, 14) Erkki-Jussi Riippi 2.28.44,

Miehet 65 v puolimaraton 1) Eino Lång HyJu 1.41.42, 2) Jaakko Rouhiainen Teivo Stayers 1.43.52, 3) Antti Korpi Riihimäen KV 1.45.20, 4) Vladimir Tschernov Joken talli 1.51.57, 5) Timo Saarinen 2.05.18, 6) Ari Hänninen RiMPKK 2.06.45, 7) Esa Viertola Turku 2.07.57, 8) Raimo Mustikkamäki 2.17.21, 9) Jorma Roivanen 3.09.13,

Naiset yleinen puolimaraton 1) Marika Luukkanen Liikkuva Suomi 1.28.55, 2) Essi Tamminen SPU=Suomen Pankin urheiluseura 1.33.52, 3) Saila Kaipainen TTC 1.37.12, 4) Nea Hyvärinen 1.38.00, 5) Heidi Mattila TriathlonSuomi 1.38.12, 6) Anne Halkivaha Team Raju 1.44.42, 7) Ainomaija Kuljukka Mankkaan Voima 1.47.48, 8) Milla Papunen 1.54.40, 9) Raita Pohjola Hämeenlinna 1.55.20, 10) Emma-Stina Raitanen 1.56.44, 11) Ella Oksanen 1.57.08, 12) Jenny Uski 1.57.17, 13) Päivi Pantsar Maijan Karitsat 1.58.49, 14) Elina Damskägg TTC 2.00.22, 15) Riina Heikkinen 2.00.39, 16) Elina Lindell 2.01.17, 17) Kerttu Sakki Tampere 2.01.20, 18) Katariina Rauhamäki 2.01.39, 19) Oona Niemelä 2.02.16, 20) Liisa Sipilä Vo2Magnum 2.06.10, 21) Piia Lindholm 2.06.28, 22) Marika Peltoniemi 2.09.56, 23) Tiia Tissari WK 2.15.59, 24) Iida Härmänmaa Wiiniklonkut 2.18.36, 25) Ira Hänninen 2.21.17, 26) Lotta Keränen 2.25.01, 27) Aava Latokartano Latikset 2.26.02, 28) Tiia Valtonen 2.29.10, 29) Julia Puoliväli 2.32.01, 30) Anni Väester Hämeenlinna 2.38.52,

Naiset 40 v puolimaraton 1) Susanne Roos HiMa 1.43.32, 2) Milla Köynnös 1.52.01, 3) Saila Männikkö 1.53.16, 4) Sanna Tiainen 1.58.27, 5) Outi Lappalainen HPK 1.59.47, 6) Paula Arbelin 2.00.22, 7) Ulriika Myllylä TREMK 2.03.10, 8) Tuula Miettinen Espoon Tapiot 2.08.01, 9) Satu Ahlbom 2.14.31, 10) Eeva Soltin 2.14.32, 11) Taija Ylätalo 2.23.40, 12) Anne-Marie Kainulainen 2.26.52, 13) Heidi Sainio Pihlajalinna 2.40.06,

Naiset 45 v puolimaraton 1) Katja Tikkanen VU 1.29.30, 2) Piia Kokko Jana 1.51.04, 3) Piia Vainio 1.57.46, 4) Pirjo Kärki Maijan Karitsat 2.05.29, 5) Erna Grönroos 2.08.13, 6) Svetlana Lehmus 2.11.54, 7) Heljä Franssila Katiska Ensemble 2.13.30, 8) Katriina Latokartano Latikset 2.26.11, 9) Pia Särkinen Kotikunta 3.09.55,

Naiset 50 v Puolimaraton 1) Merja Rautiainen 1.36.12, 2) Mari Kanerva 1.39.35, 3) Annamari Vänskä 1.41.10, 4) Johanna Ylihaveri IKAALINEN 2.09.15, 5) Sirpa Koskela 2.13.31, 6) Eija Kyllönen Tutoris Oy 2.14.49, 7) Tuija Markoff 2.25.07, 8) Minna Kärri 2.25.21, 9) Sari Miettinen 2.30.34,

Naiset 55 v Puolimaraton 1) Merja Veikkola Kaipion kunto 1.51.31, 2) Tarja Ruukala TREMK 1.52.33, 3) Marita Siniluhta 1.57.37, 4) Helena Pajula YpY 2.00.51, 5) Aino Lahti FoSa 2.04.56, 6) Marjo Saarenmaa Forssan puistojuoksijat 2.19.10, 7) Mari Rintamäki 2.43.59, 8) Tarja Stålberg 2.50.38,

Naiset 60 v puolimaraton 1) Riitta Ristikangas Team Rivakat 1.45.34, 2) Kaija Purhonen 2.01.03, 3) Riitta Saukkonen TaMK 2.07.34, 4) Sirkka Laakso HämeenlTa 2.16.04, 5) Sari Nuotio 2.28.53, 6) Heidi Hiden-Knuutila ToijVa 2.40.04, 7) Terhi Uitti N60 2.41.58,

Kymppi

Miehet kymppi 1) Antti Mattila HelRun 0.35.43, 2) Masi Rinkinen 0.41.46, 3) Marko Lasarov Jeld-Wen Suomi Oy 0.43.32, 4) Joni Isorinne Eräs seura 0.44.18, 5) Sami Länsimaa TriathlonSuomi 0.45.37, 6) Teemu Järvenpää VehU 0.46.20, 7) Vilkku Jalli Hauhon Sisu 0.46.57, 8) Sampsa Raipala 0.47.06, 9) Jaakko Kangas Team Bantleon 0.47.06, 10) Tero Kiviranta Nuukat Pojat 0.47.17, 11) Juha Nieminen Kihniön Nouseva Woima 0.50.48, 12) Viljami Sirviö 0.51.16, 13) Markus Ilva Team Rahola 0.51.20, 14) Aleksi Vallenius 0.51.45, 15) Tomi Cederqvist Hyvinkää 0.51.57, 16) Antti Sihvonen 0.53.26, 17) Joni Järvi 0.53.46, 18) Juho Soudunsaari 0.55.27, 19) Mikko Virtanen WK 0.55.29, 20) Mikko Sikiö 0.56.04, 21) Tahvo Hyötyläinen 0.57.51, 22) Lasse Kokkonen Imatra 0.59.05, 23) Kasperi Cederqvist 0.59.12, 24) Jarkko Makkonen 0.59.14, 25) Vesa Luomala 0.59.48, 26) Andres Kaera 1.02.04, 27) Henri Nieminen 1.06.44, 28) Ilari Lehtonen 1.07.16, 29) Mikko Taavela 1.09.55, 30) Aatu Salonen 1.10.09, 31) Arto Salonen 1.10.12, 32) Joni Karo Tampere 1.23.11,

Miehet 50 v kymppi 1) Heimo Kärkkäinen Lahden Ahkera 0.42.02, 2) Kari Vuorinen Tampereen Pyrintö 0.43.25, 3) Heikki Alen Lahden Ahkera 0.44.01, 4) Jukka Majander HämlTa 0.45.21, 5) Lasse Oulasvirta 0.45.36, 6) Janne Syrjäläinen Raippa Team 0.46.06, 7) Pekka Lampinen Team Rahola 0.47.16, 8) Esko Urpilainen LS 0.47.33, 9) Petri Pohjoispuro 0.48.11, 10) Ilpo Bister WJM 0.49.31, 11) Tero Käppi 0.51.22, 12) Tapio Kangas Team Bantleon 0.51.25, 13) Ari Hiltunen HmlTarmo 0.51.44, 14) Jukka Markoff IPa 0.55.03, 15) Jukka Aaltonen Hämeenlinna 0.55.53, 16) Jouko Koskinen Joken talli 0.56.35, 17) Ulf Heimberg SIK 0.58.23, 18) Vesa Kokkonen Ruokolahti 1.01.08, 19) Tapani Törnqvist 1.02.54, 20) Tomi Sinisaari Katiska Ensemble 1.04.36, 21) Sampo Rajala 1.05.24, 22) Raimo Rennicke Nummela 1.05.31, 23) Ilpo Keto Sollo Yhtiöt 1.06.09, 24) Hannu Koskinen 1.08.32, 25) Martin Hårdstedt 1.10.18, 26) Hannu Räisä 1.10.18, 27) Timo Hannelius Rauma 1.12.27, 28) Pauli Arbelius TuRenki 1.12.56, 29) Kaj Råstedt Fribergs Gurkor 1.16.30, 30) Veikko Karttunen VAEVAESET KOEVET 1.21.21, 31) Timo Ikonen 1.23.30, 32) Jarmo Harju TurVal 1.45.49, 33) Usko Lind Nurmijärvi 1.45.49,

Naiset kymppi 1) Anu Pitkänen 0.43.30, 2) Helmi Ikonen Hankasalmen Hanka 0.45.29, 3) Tuija Jantunen TTC 0.45.35, 4) Veera Lehto Kivistön Kauriit 0.46.02, 5) Hanne Pirilä 0.48.26, 6) Satu Lasarov Lohkaretien Lönköt 0.49.04, 7) Hilja Niemi JaJa 0.49.16, 8) Heli Ikonen 0.49.38, 9) Minna Kaasalainen 0.50.31, 10) Anniina Mikkola Hämeenlinnan Tarmo 0.53.08, 11) Tuuli Rinne Ylöjärvi 0.54.52, 12) Irja Heino 0.56.32, 13) Mari Hautamäki Janakkalan jana/juoksuklubi 0.58.54, 14) Jenni Viinikka 0.59.10, 15) Marianne Lehtovaara 0.59.39, 16) Nelli Rentola Suomen Pankin Urheiluseura 0.59.46, 17) Johanna Pärssinen 1.04.58, 18) Vieno Heino 1.05.00, 19) Silja Lehtonen 1.08.06, 20) Tiina Myyryläinen 1.09.54, 21) Hanna Marttila 1.13.03, 22) Mirka Järvinen 1.16.43, 23) Soila Lehtonen 1.17.41, 24) Sanna Nikkinen 1.18.51,

Naiset 50 v kymppi 1) Anu Ojanen HämTa 0.46.59, 2) Leena Volinsky Helsinki Triathlon 0.49.06, 3) Heidi Sandholm-Rangell Joken Talli 0.49.44, 4) Minna Hauhia Ikaalinen 0.52.38, 5) Merja Laihonen PUV 1.03.26, 6) Hanna Elina Viertiö-Oja 1.13.05, 7) Hanna-Leena Rajala 1.31.07, 8) Tuula Karttunen Team Raju 1.45.48,

Päivän lehti

11.8.2020