Urheilu

Lentopallokerho tulessa, Suomen MM-rallia, Valioliigaa, NFL-trilleriä ja vaikka mitä – tässä sunnuntain TV-urheilut

Jack Grealish ja Manchester City kohtaavat sunnuntai-iltana Valioliigan huippuottelussa Liverpoolin. Kuva: YOAN VALAT
Jack Grealish ja Manchester City kohtaavat sunnuntai-iltana Valioliigan huippuottelussa Liverpoolin. Kuva: YOAN VALAT / EPA

Yle TV2

10.00 Rallin MM: EK 17. Jyväskylä. 12.45 Rallin MM: Power Stage, Jyväskylä. 15.00 Rallin MM: Kokkola. 19.50 FIFAn Futsalin MM. 22.00 Sulkapallon sekajoukkue MM.

Yle Areena

08.15 Rallin MM, Jyväskylä, EK 16–19. 12.55 Sulkapallon sekajoukkueiden MM, loppuottelu. 17.50, 19.50 FIFAn Futsalin MM: pronssi- ja loppuottelu. 19.55 WNBA: Chicago Sky–Connecticut Sun.

Elisa Viihde Sport

19.20 Liga ACB: Real Madrid–Lenovo Tenerife. 21.20 Koripallon Saksan cup: Bayern München–Brose Bamberg.

C More

19.00 Serie A: AS Roma–Empoli. 19.25 La Liga: Villarreal–Real Betis. 19.55 Portugalin Liiga: Benfica–Portimonense. 21.00 WTA Tennis. 23.00 PG Tour Golf.

C More Max

17.00 MXGP Motocross: Saksa. 18.45 Moto3: osakilpailut: USA. 20.05 Moto2: osakilpailut: USA. 21.40 MotoGP: osakilpailut: USA.

C More Sport 1

14.55 La Liga: Elche–Celta Vigo. 17.10 La Liga: Espanyol–Real Madrid. 19.25 La Liga: Getafe–Real Sociedad. 21.40 Serie A: Atalanta–AC Milan.

C More Sport 2

13.25 Serie A: Bologna–Lazio. 15.55 Serie A: Sampdoria–Udinese. 21.55 La Liga: Granada–Sevilla.

Discovery+

10.30, 12.30, 13.00, 14.30, 15.00, 16.30, 17.00, 23.00, 23.30 Tennis. 10.50 Yleisurheilu: Lontoon Maraton. 11.55, 14.00, 14.30 Pyöräily. 12.20, 12.45, 14.15, 15.30, 17.00 Superbike. 13.00, 14.00, 16.00, 17.00 Motocross. 13.25 Serie A: Bologna–Lazio. 13.49 Superettan: Akropolis IF–Athletic Eskilstuna. 14.55 La Liga: Elche–Celta Vigo. 15.29 Allsvenskan: AIK–Djurgården. 15.44 Allsvenskan: Örebro–BK Häcken, Kalmar FF–IK Sirius FK. 15.45 OBOS: Aalesund–HamKam. 15.49 Superettan: Helsingborgs IF–GIF Sundsvall, Jönköpings Södra IF–Norrby IF. 15.55 Serie A: Sampdoria–Udinese. 17.10 La Liga: Espannyol–Real Madrid. 17.15, 18.45, 22.00 Cyclo-Cross. 17.45 Shakki. 17.49 Superettan: Orgryte IS Fotboll–Falkenbergs FF. 17.59 Allsvenskan: IFK Norrköping FK–Hammarby. 18.14 Allsvenskan: Malmö FF–Mjällby AIF. 18.45 Moto3. 18.50 Eliteserien: Mjøndalen–Brann, Odd–Molde, Stabæk–Bodø Glimt, Tromsø–Haugesund. 18.50 Serie A: Fiorentina–Napoli. 18.55 Eliteserien: Vålerenga–Stømsgodset. 19.25 La Liga: Getafe–Real Sociedad. 20.05 Moto2. 20.55 Eliteserien: Kristiansund–Rosenborg. 21.40 Serie A: Atalanta–AC Milan. 21.40 MotoGP. 21.55 La Liga: Granada–Sevilla. 23.40 PGA Tour Golf.

Eurosport 1

11.58 Pyöräily: Maailmankiertue.

Eurosport 2

10.53 Yleisurheilu: Lontoon maraton. 14.03, 16.03 Motocross: Saksa. 17.30 Tennis: ATP250.

Ruutu

12.05 F-liiga: O2-Jyväskylä–Blue Fox. 12.55 Koripallon Naisten 1. Div: Torpan Pojat II–Kataja Basket. 13.50 Subway Kansallinen Liiga: FC Honka–Åland United. 13.55 Ringette: NoU–Helsinki. 14.10 Ringette: Kiekko-Espoo–Ilves. 14.20 F-liiga: TPS–SSRA. 14.50 Naisten Futsal-Liiga: PJK–GFT. 14.50 F-liiga: Nokian KrP–OLS. 14.55 Koripallon Naisten 1. Div.: BC Nokia–Turun Riento. 15.20 Lentopallon Mestaruusliiga: Etta–Team Lakkapää. 15.25 Ringette: Jyske–RNK Flyers. 15.50 Ykkönen: MP–PK-35. 15.50 F-liiga: FBC Loisto–PSS. 15.55 Koripallon Naisten 1. Div.: Helmi Capitals–Espoo Basket Team II. 16.20 F-liiga: Helsinki United–SaiPa. 16.50 F-liiga: Karhut–Indians, SPV–Oilers, EräViikingit–SB-Pro. 16.50 Lentopallon Mestaruusliiga: Tiikerit–TUTO Volley, JymyVolley–LP Kangasala, Karelian Hurmos–Hurrikaani, Pölkky Kuusamo–Hämeenlinna, LP Viesti–OrPo. 16.55 Koripallon Naisten 1. Div: Pyrintö Akatemia–Jyväskylä Basketball Academy. 16.55 Koripallon Naisten 1. Div: Pantterit–Tapiolan Honka II. 17.25 Koripallon Naisten 1. Div: Helsingin NMKY–PuHu Juniorit. 17.50 Naisten Futsal-Liiga: FC Nokia–RaiFu. 18.00 Ravit. 18.20 F-liiga: Koovee–Classic, ÅIF–Welhot, TPS–Jymy. 18.40 Ringette: Blue Rings–Lahti.

V sport urheilu

14.15 DTM: Hockenheim. 16.20 Bundesliiga: Mainz–Union Berlin. 19.55 NFL: Dallas Cowboys–Carolina Panthers. 23.20 NFL: Green Bay Packers–Pittsburgh Steelers.

V sport 1

13.25 Serie A Femminile: Napoli–Milan. 20.30 NASCAR: Cup Series YellaWood 500.

V sport jääkiekko

13.55 Skotlannin Valioliiga: Aberdeen–Celtic. 15.55 Valioliiga: Tottenham–Aston Villa. 18.20 Bundesliiga: Bayern München–Eintracht Frankfurt. 20.25 Bundesliiga: Arminia Bielefeld–Leverkusen. 02.00 NHL Preseason: Vancouver Canucks–Winnipeg Jets.

V sport hockey

02.05 NHL: Vancouver Canucks–Winnipeg Jets.

V sport jalkapallo

15.30, 17.55, 20.25 Jalkapallostudio. 15.55 Valioliiga: West Ham–Brentford. 18.25 Valioliiga: Liverpool– Manchester City. 20.40 Naisten Superliiga: Birmingham–Manchester United. 03.15 NFL: New England Patriots–Tampa Bay Buccaneers.

V sport football

13.55 Skotlannin liiga: Aberdeen–Celtic. 15.55 Valioliiga: West Ham–Brentford. 18.20 Bundesliiga: Bayern München–Frankfurt. 20.20 Bundesliiga: Bielefeld–Leverkusen.

V sport premium

15.30, 18.00, 20.30 Viaplay Sport Live: Valioliigastudio. 15.55 Valioliiga: Tottenham–Aston Villa. 18.25 Valioliiga: Liverpool–Manchester City.

V sport golf

14.00 European Tour: Alfred Dunhill Links Championship. 20.00 LPGA Tour: Shoprite LPGA.

Viaplay

02.00 MMA, UFC: Santos vs Walker. 02.05 NHL: Philadelphia–Washington. 11.15, 14.15, 16.00 DTM: Hockenheim. 13.00 BWF-sulkapallo: Sudirman Cup 2021. 13.25 Serie A Femminile: Napoli–Milan. 13.55 Skotlannin Valioliiga: Aberdeen–Celtic. 14.00 European Tour Golf: Alfred Dunhill Links Championship. 14.25 2. Bundesliiga: Schalke–Ingolstadt. 14.30 Tanskan Superliiga: Silkeborg IF–FC Nordsjælland. 14.55 Gjensidige Kvindeliga: Brøndby–FC THY-Thisted Q. 14.55 Tanskan 1. divisioona: Vendsyssel–Jammerbugt. 14.55 Käsipallon Bundesliiga: TSV Hannover-Burgdorf–MT Melsungen. 15.30 Valioliiga: West Ham–Brentford. 15.55 Tanskan 1. divisioona: Nykøbing–Helsingør, Crystal Palace–Leicester, Tottenham–Aston Villa. 16.20 Bundesliiga: Mainz–Union Berlin. 16.55 Käsipallon Bundesliiga: TVB Stuttgart–Rhein-Neckar Löwen. 18.00 Tanskan Superliiga: Randers FC–Brøndby IF. 18.00 Valioliiga: Liverpool–Man City. 18.20 Bundesliiga: Bayern München–Frankfurt. 19.55 NFL: Cowboys–Panthers. 20.00 Darts. 20.00 LPGA Tour Golf. 20.00 NFL: Eagles–Chiefs. 20.25 Bundesliiga: Arminia Bielefeld–Leverkusen. 20.30 Tanskan Superliiga: F.C. København–Viborg FF. 20.30 Nascar: YellaWood 500. 20.40 FA Women’s Super League: Birmingham–Man United. 23.05 NFL: 49ers–Seahawks. 23.20 NFL: Packers–Steelers.

Asiasanat

Menot