Urheilu

Maanantain 31. elokuuta TV-urheilu

Elisa Viihde Sport

18.30 (s) PUBG Suomiliiga: Kierros 3.

Ruutu

16.55 (s), Manse PP–KeKi. 18.15 (s) Veikkausliiga: FC Lahti–FC Inter.

C More Max

13.00 (u) Keilailua: Women’s World Championship–Team, Doubles & Masters. 13.30 (u) MXGP: Latvia I. 14.35 (u) MXGP: Latvia II. 15.40 (u) MXGP: Latvia III. 18.30 (s) Ravit: Oulu/Xpress. 23.00 (u) Formula 1: Belgian osakilpailu.

C More Sport 1

16.00 (u) Formula 3: Belgia / lauantain kisa. 16.55 (u) Formula 2: Belgia / lauantain kisa. 18.15 (u) Formula 1: Belgian osakilpailu. 20.15 (u) Formula 3: Belgia / sunnuntain kisa. 21.10 (u) Formula 2: Belgia / sunnuntain kisa. 22.35 (u) Golf: One Shot Away 3. 23.00 (u) PGA TOUR Golf: How I Won.

C More Sport 2

16.00 (u) PGA TOUR Golf: BMW Championship. 20.00 (u) Porsche Supercup: Espanja. 20.25 (u) Moto3: Itävallan osakilpailu. 21.40 (u) Moto2: Itävallan osakilpailu. 22.55 (u) MotoGP: Itävallan osakilpailu.

Eurosport 1

02.05 (u), 03.38 (u), 05.05 (u), 18.32 (u), 20.02 (u), 22.02 (u) Tennis: US Open New York. 07.00 (u) Snooker: MM-kisat Sheffield. 08.43 (u) Ralli: ERC-sarja. 09.29 (u), 10.33 (u) Pyöräily: EM-kisat Plouay.

Eurosport 2

05.30 (u) Snooker: Shanghai Masters Kiina. 07.00 (u), 08.42 (u), 15.47 (u), 18.02 (u), 20.02 (u), 22.02 (u) Tennis: US Open New York. 10.01 (u) Miekkailua. 12.12 (u), 13.03 (u) Superbike: British Championship Snetterton. 13.53 (u) Snooker: MM-kisat Sheffield.

V Sport Urheilu

12.00 (u) IndyCar Series: Bommarito Automotive group 500. 15.00 (u), 22.00 (u) Ligue 1: Brest–Marseille. 17.00 (u) NASCAR: Coke Zero Sugar 400. 21.00 (u) NFL: Hard Knocks 2020 FI. 00.05 (u) NHL FI.

V Sport 1

14.00 (u) NHL: Vancouver Canucks–Vegas Golden Knights. 16.00 (u) UEFA Women’s Champions League: Wolfsburg–Barcelona. 18.30 (u) UEFA Women’s Champions League: PSG–Lyon. 21.00 (u) UEFA Women’s Champions League: Finaali. 00.00 (u) MLB:s Best.

V Sport Hockey

02.05 (s) NHL: Ottelu ilmoitetaan myöhemmin.

V Sport Jalkapallo

12.00 (u) Ligue 1: Reims–Lille. 18.00 (u) UEFA Women’s Champions League: Wolfsburg–Lyon. 20.00 (u) The FA Community Shield: Arsenal–Liverpool. 22.00 (u) Ligue 1: Lyon–Dijon.

V Sport Football

11.30 (u) UEFA Women’s Champions League: Finaali. 14.00 (u) Harjoitusottelu: Tottenham–Reading. 16.00 (u) Ligue 1: Lyon–Dijon. 18.00 (u) Bundesliiga: Mainz–Dortmund. 20.00 (u) Community Shield: Arsenal–Liverpool. 22.00 (u) Ligue 1: Strasbourg–Nice.

V Sport Premium

12.00 (u) Valioliiga: Watford–Everton. 14.00 (u) Valioliiga: Tottenham–Manchester City. 16.00 (u) Ligue 1: Reims–Lille. 18.00 (u) Ligue 1: Saint-Étienne–Lorient. 20.00 (u) Ligue 1: Brest–Marseille. 22.00 (u) UEFA Women’s Champions League: Finaali.

Päivän lehti

24.9.2020

Fingerpori

comic