Uutiset

Parolan Visan toiminnanjohtaja vaihtuu

Parolan Visan toiminnanjohtaja Janne Oksanen jättää tehtävänsä vuodenvaihteessa. Hän vakuuttaa, ettei työpaikan vaihtoon liity minkäänlaista dramatiikkaa.

– Menen osakkaaksi hämeenlinnalaiseen yritykseen. Olin reilut neljä vuotta Visan toiminnanjohtajana. Päätin, että nyt on hyvä aika lähteä sieltä ja tehdä jotain muuta. Yrittäjäksi ryhdyn, koska olen aina ollut yrittäjähenkinen, Oksanen kertoo.

Hän kertoi päätöksestään visalaisille seuran jalkapallokauden sunnuntaisessa päättäjäistilaisuudessa.

Oksaselta jää urheilu palkkatyönä, mutta tuskin muuten.

– Mahdollisesti jatkan Visan ja Pekolan Iskun toiminnassa, sanoo Oksanen, joka on mukana myös Steelersin naisten salibandyjoukkueen valmennuksessa.

Oksanen on Visan apuna, kun seura hakee nyt uutta toiminnanjohtajaa.

– Seuran hallitus toki päättää tulevan toiminnanjohtajan. Julkinen haku siihen alkaa heti maanantaina. Seura valitsee toiminnanjohtajan heti kun mahdollista ja kun sopiva henkilö tehtävään löytyy, Oksanen kertoo.

Asiasanat

Päivän lehti

5.12.2020

Fingerpori

comic