Uutiset

"Puhti loppuu": Kalvolan Sosialidemokraatit suunnittelee yhdistyksen lakkautusta ja työväentalon myyntiä

Lakkautuksesta päätetään kokouksessa sunnuntaina. Yhdistys on tarkoitus liittää Hämeenlinnan työväenyhdistykseen.
Kutilan työväentalo on ollut pitkään Kalvolan Sosialidemokraattien omistuksessa, mutta nyt yhdistys päättää kokouksessaan, pannaanko kiinteistö myyntiin. Kuvassa yhdistyksen sihteeri Tapani Laaksonen ja taloudenhoitaja Marjatta Haavisto. Kuvat: Pekka Rautiainen

Kalvolan Sosialidemokraatit ry:n johtokunta esittää yhdistyksen lakkauttamista. Yhdistys päättää asiasta kokouksessaan sunnuntai-iltana. Puheenjohtaja Kari Johansson kertoo yhdistystoiminnan hiipumisen johtaneen esitykseen. – Kuten järjestö- ja yhdistyskentässä muutenkin, aktiiviset toimijat vanhenevat, eikä...

Lakkautuksesta päätetään kokouksessa sunnuntaina. Yhdistys on tarkoitus liittää Hämeenlinnan työväenyhdistykseen.

Haluatko lukea tämän jutun?

Samalla tilauksella saat käyttöösi Kanta-Hämeen kiinnostavimmat uutiset, asiaa ja viihdettä kotimaasta ja maailmalta.

Tilaa 1kk digiä 1 eurolla

Oletko jo tilaaja?

Kirjaudu sisään

Päivän lehti

24.10.2020

Fingerpori

comic