Uutiset

Tänään se alkaa! Katso tästä jalkapallon EM-kisojen koko ohjelma

Miesten EM-lopputurnauksen ohjelma 10. kesäkuuta–10. heinäkuuta 2016. Kellonajat ovat Suomen aikaa:

Perjantai 10. 6.

klo 22 Ranska–Romania (A-lohko, Stade de France, Pariisi)

Lauantai 11. 6.

klo 16 Albania–Sveitsi (A-lohko, Lens)
klo 19 Wales–Slovakia (B-lohko, Bordeaux)
klo 22 Englanti–Venäjä (B-lohko, Marseille)
 
Sunnuntai 12. 6.
klo 16 Turkki–Kroatia (D-lohko, Parc des Princes, Pariisi)
klo 19 Puola–Pohjois-Irlanti (C-lohko, Nizza)
klo 22 Saksa–Ukraina (C-lohko, Lille)

Maanantai 13. 6.

klo 16 Espanja–Tshekki (D-lohko, Toulouse)
klo 19 Irlanti–Ruotsi (E-lohko, Stade de France, Pariisi)
klo 22 Belgia–Italia (E-lohko, Lyon)

Tiistai 14. 6.

klo 19 Itävalta–Unkari (F-lohko, Bordeaux)
klo 22 Portugali–Islanti (F-lohko, St. Etienne)

Keskiviikko 15. 6.

klo 16 Venäjä–Slovakia (B-lohko, Lille)
klo 19 Romania–Sveitsi (A-lohko, Parc des Princes, Pariisi)
klo 22 Ranska–Albania (A-lohko, Marseille)

Torstai 16. 6.

klo 16 Englanti–Wales (B-lohko, Lens)
klo 19 Ukraina–Pohjois-Irlanti (C-lohko, Lyon)
klo 22 Saksa–Puola (C-lohko, Stade de France, Pariisi)

Perjantai 17. 6.

klo 16 Italia–Ruotsi (E-lohko, Toulouse)
klo 19 Tshekki–Kroatia (D-lohko, St. Etienne)
klo 22 Espanja–Turkki (D-lohko, Nizza)

Lauantai 18. 6.

klo 16 Belgia–Irlanti (E-lohko, Bordeaux)
klo 19 Islanti–Unkari (F-lohko, Marseille)
klo 22 Portugali–Itävalta (F-lohko, Parc des Princes, Pariisi)

Sunnuntai 19. 6

klo 22 Sveitsi–Ranska (A-lohko, Lille)
klo 22 Romania–Albania (A-lohko, Lyon)

Maanantai 20. 6.

klo 22 Venäjä–Wales (B-lohko, Toulouse)
klo 22 Slovakia–Englanti (B-lohko, St. Etienne)

Tiistai 21. 6.

klo 19 Ukraina–Puola (C-lohko, Marseille)
klo 19 Pohjois-Irlanti–Saksa (C-lohko, Parc des Princes, Pariisi)
klo 22 Tshekki–Turkki (D-lohko, Lens)
klo 22 Kroatia–Espanja (D-lohko, Bordeaux)

Keskiviikko 22. 6.

klo 19 Islanti–Itävalta (F-lohko, Stade de France, Pariisi)
klo 19 Unkari–Portugali (F-lohko, Lyon)
klo 22 Italia–Irlanti (E-lohko, Lille)
klo 22 Ruotsi–Belgia (E-lohko, Nizza)

Neljännesvälierät (NV):

25. 6. klo 16 NV1 A2–C2 (St. Etienne), klo 19 NV2 B1–A3/C3/D3 (Parc des Princes, Pariisi), klo 22 NV3 D1–B3/E3/F3 (Lens)
26. 6. klo 16 NV4 A1–C3/D3/E3 (Lyon), klo 19 NV5 C1–A3/B3/F3 (Lille), klo 22 NV6 F1–E2 (Toulouse)
27. 6. klo 19 NV7 E1–D2 (Stade de France, Pariisi), klo 22 NV8 B2–F2 (Nizza)

Puolivälierät:

PV1: 30. 6. klo 22 Voittaja neljännesvälierästä 1–Voittaja neljännesvälierästä 3 (Marseille)
PV2: 1. 7. klo 22 Voittaja neljännesvälierästä 2–Voittaja neljännesvälierästä 6 (Lille)
PV3: 2. 7. klo 22 Voittaja neljännesvälierästä 5–Voittaja neljännesvälierästä 7 (Bordeaux)
PV4: 3. 7. klo 22 Voittaja neljännesvälierästä 4–Voittaja neljännesvälierästä 8 (Stade de France, Pariisi)

Välierät:

VE1: 6. 7. klo 22 Voittaja puolivälierästä 1–Voittaja puolivälierästä 2 (Lyon)
VE1: 7. 7. klo 22 Voittaja puolivälierästä 3–Voittaja puolivälierästä 4 (Marseille)

 

Loppuottelu Stade de France, Pariisi

10. 7. klo 22 Voittaja välierästä 1–Voittaja välierästä 2 

Asiasanat

Päivän lehti

21.1.2020